Projekt-Bez-Tytulu-2021-03-08T144207-507.Png

Jedną z zalet technologii bezprzewodowej jest komunikacja pralki z suszarką.

Na czym polega ta komunikacja?

Pralka po zakończonym cyklu prania przekazuje suszarce dane o parametrach  ostatniego cyklu prania. Na podstawie analizy wielkości załadunku, rodzaju zakończonego programu oraz charakterystyki cyklu wirowania, suszarka wybiera optymalny program suszenia.

Ta funkcja okazuje się niezwykle przydatna, jeśli będąc poza domem chcemy poprosić kogoś, aby przełożył pranie z pralki do suszarki i uruchomił suszenie. Albo kiedy wypraliśmy pranie w programie, np. ciemne/jeans, a suszarka nie ma takiego programu suszenia. Zamiast zastanawiać się nad wyborem właściwego  programu,  suszarka sama podpowie nam nie tylko konkretny program suszenia, ale i stopień wysuszenia, dzięki czemu odzież nie będzie przesuszona ani nadmiernie wygnieciona. Zaletą tego rozwiązania jest również to, że suszarka od razu jest w stanie podać w miarę precyzyjnie, jak długo potrwa cykl suszenia.

Takie inteligentne pralki i suszarki, które komunikują się ze sobą znajdziecie zarówno w marce Miele, Bosch, Siemens, LG jak i Samsung.

Komunikacja pralki i suszarki w marce Bosch i Siemens

W Boschu ta technologia nazywa się SmartDry. Wszystkie pralki i suszarki z technologią Home Connect mogą komunikować się ze sobą. Oto lista pralek z HomeConnect , a oto lista suszarek z Home Connect.

W Siemensie ta technologia nazywa się  IntelligentDry. Wszystkie pralki i suszarki z technologią Home Connect mogą komunikować się ze sobą. Oto lista pralek Siemens z HomeConnect, a oto lista suszarek z HomeConnect.

Jeśli chcesz zobaczyć test tej funkcjonalności, to zapraszam Cię do obejrzenia krótkiego filmu, jaki nakręciłam w salonie ekspozycyjnym marek Bosch i Siemens w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 183.

 

Komunikacja pralki i suszarki Miele

W Miele ta technologia nazywa się Wash2Dry i żeby stworzyć sobie taki zestaw urządzeń komunikujący się ze sobą najlepiej jest wejść na stronę marki Mile na tą konkretną listę suszarek. Wchodząc w symbol dowolnie wybranej przez siebie suszarki, na dole strony pojawi się lista produktów i akcesoriów uzupełniających tą suszarkę i wśród nich będzie pralka pasująca do tego modelu suszarki, wyposażona również w funkcję Wash2Dry.

Zobaczcie jak to działa oglądając mój filmik o pralce i suszarce Miele.

 

 

Komunikacja pralki i suszarki Samsung

Jeżeli ktoś z Was byłby zainteresowany zakupem komunikujących się ze sobą urządzeń marki Samsung, to powinien wybrać urządzenia z technologią AI Control.

Oto lista pralek z tą funkcjonalnością, a to lista suszarek.

Jeśli chcecie zobaczyć mój film o takim zestawie urządzeń marki Samsung z technologią AI Control, to zapraszam na mój kanał YT.

 

 

Komunikacja pralki i suszarki LG

Jeżeli chcielibyście sprawić sobie takie sprzęty z firmy LG, to musicie wybrać pralkę i suszarkę sterowane przy pomocy aplikacji ThinQ.

Zapraszam Was obejrzenia filmu o takich urządzeniach LG z Linii Vivace.

 

 

Obserwuj