Remote-Jpg-5.Png

Często ze względu na niewielką ilość miejsca nie możemy sobie pozwolić na zakup pralki ładowanej od frontu o szerokości 60 cm, która wymaga przestrzeni na otwarcie drzwi. W takiej sytuacji jedyną alternatywą jest wybór pralki ładowanej od góry. Szerokość tzw. topa to 40 cm, jego głębokość to 60 cm, a wysokość to ok. 90/91 cm.

Na polskim rynku tylko 3 producentów oferuje pralki ładowane od góry. Są to: Whirlpool, który w swoim portfolio ma  również marki Indesit i Hotpoint, Candy  z markami  Hoover i Haier oraz  Electrolux z AEG i Zanussi. Pozostałe firmy nie oferują pralek tego typu.

Oto modele najchętniej kupowanych topów:

Whirlpool TDLR 5030L PL/N

Tdlr-5030L-Pl-N-Pralki-1.Jpg
Tdlr-5030L-Pl-N-Pralki-3.Jpg
D9B34C41F2Cdaaaac223F06Ad64B8Fd9.Jpg

Najchętniej kupowanym modelem jest najtańszy i zarazem najprostszy model pralki ładowanej od góry marki Whirlpool. Załadunek tego modelu to 5 kg  (istnieją też proste modele o załadunku 6 i 7 kg w zbliżonej cenie). Klasa energetyczna to D, a prędkość wirowania to 1000 obrotów na minutę.  Dzięki technologii 6 zmysł pralka do każdego załadunku automatycznie dobierze najlepsze ustawienia, co pozwoli Ci na oszczędność do 50% czasu, wody i energii.

Pralka zużywa 41 l wody na cykl. Głośność pracy podczas prania to 60 dB, a podczas wirowania 70 dB. Oferowane programy prania to: bawełna, delikatne, jeans, syntetyki, wełna, program szybki, pranie wstępne, program dziecięcy- ze zwiększona ilością płukań- dla większej ochrony Twojego dziecka, kolorowe 15°C. Dodatkowe funkcje to opóźnienie startu pracy, pranie wstępne, pranie szybkie- skrócenie czasu cyklu, extra płukanie, energy saver- obniżenie temp. i lekko zmodyfikowany czas prania- co gwarantuje niższe zużycie energetyczne.

Za pomocą paska postępu programu możesz śledzić przebieg cyklu na panelu sterowania.

Pralka posiada dozownik detergentów umieszczony bezpośrednio pod klapą. Klienci cenią to rozwiązanie za łatwość w dozowaniu detergentów i możliwość podglądu poziomu płynu. Kilka razy do roku należy go wyczyścić, aby nie zbierały się w nim resztki detergentu. W tym celu należy nacisną przycisk zwalniający i dozownik można wyjąć całkowicie z pralki.

Pralka posiada sporo pozytywnych komentarzy w sieci, a jej aktualną cenę możecie sprawdzić TUTAJ.

Indesit BTW L50300 PL/N

Btw-L50300-Pl-N-Pralki-1.Jpg
Btw-L50300-Pl-N-Pralki-4.Jpg

Drugim bestsellerem w kategorii pralek ładowanych od góry jest Indesit BTW L5030 PL/N. Jest to niemalże bliźniaczy model w stosunku do Whirlpoola z racji tego, że są to urządzenia pochodzące z tego samego koncernu.

Produkty mają identyczne wymiary i parametry techniczne, a różnią się jedynie kilkoma programami i funkcjami.

Indesit posiada dodatkowo program Turn&Go – czyli program prania codziennego- do lekko zabrudzonych ubrań oraz program MIX 45′ 40°C,  ale nie posiada programu dziecięcego, programu do prania jeansu czy kolorów 15°C.

Indesit posiada za to funkcję prania intensywnego, której nie posiadał Whirlpool, która służy do usuwania plam. Oczywiście pralka Indesita również posiada automatykę wagową, która dobiera parametry prania do wielkości załadunku. Aktualną cenę produktu możecie sprawdzić TUTAJ.

Electrolux EW7T3272SP z serii 700

Remote-Jpg-2.Png
Remote-Jpg-1.Png

Pralka szwedzkiego koncernu Electrolux to model o załadunku 7 kg, w klasie energetycznej F. Maksymalna prędkość wirowania to 1200 obr/min. Głośność urządzenia podczas wirowania to 77 dB. Pralka oferuje następujące programy prania: Eco 40-60, bawełna, syntetyki, tkaniny delikatne, program parowy, kaszmir para, wirowanie, płukanie, dziecięcy, szybki 14 min, antyalergiczny, odzież wierzchnia, jeans, wełna/jedwab.

Dodatkowe funkcje to: pranie wstępne, odplamianie, soft plus- optymalizacja dozowania płynu zmiękczającego, plus para, opóźniony start, Time Manager – opcja skracania czasu trwania programu. Electrolux posiada duży wyświetlacz LCD oraz wyjątkowe technologie jak SteamCare czy SensiCare.

SteamCare zmniejsza o jedną trzecią ilość zagnieceń na praniu, ponieważ w ostatniej fazie programu wprowadza do bębna parę, dzięki czemu ubrania wyjmowane z bębna są znacznie gładsze.

SensiCare waży każdy załadunek prania i automatycznie dostosowuje parametry cyklu, aby zapewnić optymalny czas jego trwania. Zapobiega to zbyt długiemu praniu i sprawia, że odzież dłużej zachowuje swój atrakcyjny wygląd.

Komfort obsługi pralki zwiększa system miękkiego otwierania bębna. Otwierana za pomocą przycisku pokrywa i miękko otwierające się wewnętrzne drzwiczki zapewniają łatwy i bezpieczny dostęp do bębna. A ponieważ otwór bębna znajduje się na górze, lepiej widoczna jest jego zawartość. Aktualną cenę urządzenia możesz sprawdzić TUTAJ.

Electrolux EW6T4262IP z serii 600

Remote-Jpg-4.Png
63032Fe7-2Fcf-4Ed7-9Df5-8A5650C82E79-I-Electro.jpg

Jeżeli zależy Wam na kupnie modelu z bezszczotkowym silnikiem inwerterowym, który jest trwalszy od zwykłego silnika szczotkowego, to zwróćcie szczególną uwagę na ten model Electroluxa. Parametry tego urządzenia to: załadunek 6 kg, maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min., klasa energetyczna E, głośność wirowania 77 dB.

Ten top Electroluxa oferuje nam następujące programy: eco 40-60, bawełna, syntetyki, delikatne, szybki 14 min., płukanie/wirowania, antyalergiczny, ubrania dziecięce, jedwab, wełna, odzież wierzchnia i jeans. Dodatkowe funkcje to pranie wstępne, dodatkowe płukanie, opóźniony start, Time Manager- skracanie cyklu prania.

Pralka posiada system SensiCare, który waży każdy załadunek prania i dopasowuje parametry cyklu, ale w przeciwieństwie do EW7T327SP nie ma technologii SteamCare.

W topach Electroluxa pojemnik na detergenty jest przystosowany do wykorzystania detergentu w płynie jak i w proszku. Jest on również zamontowany w sposób, który pozwala łatwo go wyjąć w celu przemycia

Aktualną cenę urządzenia możesz sprawdzić TUTAJ.

Obserwuj