Odpowiedzialność za środowisko, zrównoważony rozwój, technologia i zdrowie kształtują nasze czasy i wpływają na wszystkie obszary życia. Wszyscy staramy się nie tylko chronić naszą planetę, ale także przywiązujemy dużą wagę do naszego osobistego dobrobytu. Bosch wspiera te dążenia poprzez nowoczesne urządzenia gospodarstwa domowego. W tym roku na targach IFA marka prezentuje swoje najnowsze innowacje pod hasłem „Time to take care”.  Urządzenia marki Bosch rozwijane są pod kątem innowacyjności, zgodnie z potrzebami konsumentów i zasadami zrównoważonego rozwoju. Do najważniejszych nowości należą: przyjazna dla środowiska kolekcja Bosch Green Collection, nowoczesny robot kuchenny Serii 6 oraz innowacyjna płyta indukcyjna Serii 6. Bosch rozszerzył również swoją ofertę w kategoriach prania i zmywania oraz zwiększył udział urządzeń o wysokich klasach efektywności energetycznej (A i B).

 

Przyjazna środowisku od podstaw: Green Collection

Naszymi działaniami możemy zmieniać planetę. Wybór odpowiednich urządzeń gospodarstwa domowego może przyczynić się do redukcji zużycia zasobów naturalnych w codziennym życiu. Chłodziarko-zamrażarki Bosch Green Collection nie tylko charakteryzują się niskim zużyciem energii w klasie efektywności energetycznej B, ale są również wykonane z materiałów bardziej przyjaznych dla środowiska. Tego rezultatem jest zmniejszony o 33 procent  poziom CO2 w materiale produkcyjnym w porównaniu do konwencjonalnego modelu[1]. Urządzenia z nowej kolekcji oferują te same funkcje, co pozostałe, nowoczesne chłodziarko-zamrażarki Bosch. Mowa tu, między innymi o sprawdzonej technologii No Frost, która zapobiega gromadzeniu się kryształków lodu, eliminując konieczność rozmrażania oraz systemie MultiAirflow, który zapewnia równomierne rozprowadzenie zimnego powietrza w poszczególnych komorach. W nowej kolekcji Bosch Green Collection zastosowano także VitaFresh XXL – system dzięki któremu żywność pozostaje dłużej świeża, co zapobiega jej marnowaniu.

Im mniejszy ślad, tym większy efekt naszych działań. Z tego powodu również zmywarki z linii Green Collection charakteryzują się niskim zużyciem energii w klasach efektywności energetycznej A i B oraz są produkowane ze stali nierdzewnej o obniżonej emisji CO2[2].

Bosch Na Targach Ifa 2023 - Time To Take Care: Marka Bosch Prezentuje Nowe Możliwości Dla Domu Jutra

 

Bosch rozszerza gamę urządzeń w najwyższej klasie efektywności energetycznej A

Urządzenia gospodarstwa domowego o wysokiej efektywności energetycznej pomagają oszczędzać zasoby w codziennym życiu, a tym samym chronić środowisko. Bosch dodatkowo ulepszył swoją ofertę zmywarek i pralek, aby ułatwić konsumentom prowadzenie bardziej zrównoważonego stylu życia. Od września tego roku zmywarki w najlepszych klasach efektywności energetycznej A i B stanowią ponad 50 proc. niemieckiego asortymentu zmywarek o szerokości 60 cm (wcześniej było to 13 proc). W przypadku pralek Bosch wybór jest jeszcze łatwiejszy: od 2024 roku wszystkie urządzenia Serii 4, 6 i 8 będą w najlepszej klasie efektywności energetycznej A. Ponadto pralki premium Serii 8 będą nawet o 20 procent bardziej wydajne niż wartość maksymalna dla klasy efektywności energetycznej A[3].

Bosch Na Targach Ifa 2023 - Time To Take Care: Marka Bosch Prezentuje Nowe Możliwości Dla Domu Jutra

 

Najlepszy przepis? Pasja i szczypta technologii

Wraz z Serią 6, Bosch wprowadza na rynek robota kuchennego nowej generacji, opartego o technologię zapewniającą jeszcze większą wygodę podczas przygotowywania wypieków. Siedem automatycznych programów sterowanych czujnikami zapewnia doskonałe rezultaty przy różnych rodzajach ciasta. Technologia Smart Sensor automatycznie wykrywa, moment kiedy składniki są idealnie wymieszane i wyłącza urządzenie. Zintegrowana waga umożliwia odmierzanie co do 1 grama, dzięki czemu możliwe jest zachowanie zegarmistrzowskiej precyzji. Oprócz tego, aplikacja Home Connect oferuje dodatkowe korzyści swoim użytkownikom. W przypadku robotów kuchennych z Serii 6 zapewnia ona inspiracje, instrukcje krok po kroku i zalecenia dotyczące ustawiania optymalnego czasu, prędkości i programów automatycznych dla poszczególnych przepisów.

Bosch Na Targach Ifa 2023 - Time To Take Care: Marka Bosch Prezentuje Nowe Możliwości Dla Domu Jutra

 

 

Zdrowe gotowanie i pieczenie

Odpowiednie odżywianie odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o zdrowy tryb życia. Nowoczesne urządzenia gospodarstwa domowego sprawiają, że zdrowe gotowanie jest teraz dziecinnie proste. Piekarnik Bosch Serii 8 umożliwia gotowanie na parze w temperaturze do 120°C. Połączenie gorącego powietrza i pary sprawia, że potrawy takie jak ziemniaki, buraki czy fasola są gotowe do 50 procent szybciej niż w przypadku klasycznego gotowania na parze[4]. Ponadto potrawy zachowują do 54 procent więcej składników odżywczych i do 25 procent więcej witaminy C[5]. Tryb podgrzewania Air Fry, dostępny w piekarnikach z Serii 8 sprawia, że nawet przy niewielkiej ilości tłuszczu potrawy, które kiedyś wymagały go w dużej ilości, są równie chrupiące i aromatyczne.

Piekarnik Bosch Serii 8

Relaks podczas gotowania

Okapy Bosch Serii 6 i 8 w trybie recyrkulacji są najcichsze w Europie. Na trzecim poziomie mocy wytwarzają 59 decybeli – czyli są tak głośne, jak zwykła rozmowa[6]. Filtr zapachów Clean Air Plus w Seriach 4, 6 i 8 ma unikalną na rynku funkcję przeciwdziałającą aromatom z ryb i pyłkom. Teraz nawet alergicy mogą odetchnąć z ulgą. Wszystkie pyłki i kurz w pomieszczeniu są pochłaniane i dezaktywowane przez filtr zapachów Clean Air Plus. Dzięki funkcji Smart Hood Automatic miłośnicy gotowania mogą w pełni poświęcić się przygotowywaniu potraw. Ustawienia płyty grzewczej są przesyłane bezpośrednio do okapu, który następnie automatycznie reguluje poziomy mocy. W ten sposób urządzenia są skoordynowane i współpracują ze sobą, zapewniając doskonałe wrażenia kulinarne.

Bosch Na Targach Ifa 2023 - Time To Take Care: Marka Bosch Prezentuje Nowe Możliwości Dla Domu Jutra

 

Zawsze w odpowiedniej temperaturze

Glazurowane warzywa lub idealnie wysmażone steki są teraz jeszcze łatwiejsze w przygotowaniu dzięki płytom indukcyjnym z Serii 6. Czujnik smażenia PerfectFry Plus oferuje możliwość wyboru 11 wstępnie ustawionych poziomów temperatury, aby za każdym razem osiągnąć optymalne rezultaty gotowania. Czujnik stale monitoruje temperaturę patelni i utrzymuje ją na stałym poziomie, eliminując potrzebę ponownej regulacji. Umożliwia to beztroskie gotowanie, w którym nic się nie przypala, nawet mimo chwilowego rozproszenia, czy to w temperaturze 70 °C, czy 220 °C. Nawet jeśli podczas gotowania do potrawy zostaną dodane nowe składniki, temperatura zostanie utrzymana. Po podłączeniu płyty indukcyjnej z Serii 6 do aplikacji Home Connect możliwe jest przypisanie nawet do dwóch funkcji do przycisku Ulubione: na przykład, aby ustawić czas gotowania na pięć minut na poziomie mocy 7, wystarczy jedno dotknięcie. Idealne rozwiązanie do przygotowania smażonego jajka na śniadanie.

Bosch Na Targach Ifa 2023 - Time To Take Care: Marka Bosch Prezentuje Nowe Możliwości Dla Domu Jutra

 

Oprócz przedstawionych tutaj innowacji, Bosch zaprezentuje na targach IFA 2023 w Berlinie wiele innych ekscytujących, nowoczesnych rozwiązań technologicznych, zgodnych z mottem „Time to take care”.

 

[1] Porównanie dotyczy chłodziarko-zamrażarki Bosch KGN39VXBT.

[2] W procesie produkcji stal nierdzewna o obniżonej emisji CO2 jest mieszana z konwencjonalną stalą nierdzewną (od 1.9.2023).

[3] 20% bardziej wydajna (40 kWh/100 cykli prania) niż wartość graniczna (50 kWh/100 cykli prania) klasy efektywności energetycznej A zgodnie z rozporządzeniem (UE) nr 2019/2014.

[4] W porównaniu z gotowaniem na parze w temperaturze 100 °C, wewnętrzny test laboratoryjny BSH. Fasolka szparagowa potrzebuje około 18-25 minut w temperaturze 100°C, około 8-12 minut w temperaturze 120°C.

[5] W przypadku gotowania na parze w temperaturze do 120°C w porównaniu do gotowania we wrzącej wodzie, wyniki testów Uniwersytetu Hohenheim 5/2022 i 10/2022.

[6] Przy użyciu poziomu mocy 3 i z wbudowanym filtrem recyrkulacyjnym i kominem zgodnie z normą EN 60704-2-13.

 

Informacja prasowa

Obserwuj