Projekt-Bez-Tytulu-2022-09-28T165346-043.Png

Teoretycznie wszyscy  wiemy, że woda jest ważnym składnikiem naszej diety, ale czy wiedzieliście że odwodnienie na poziomie 2% przekłada się na odczuwalnie gorszą wydolność  i koncentrację? Tak właśnie jest!

Ilość to jedno, ale jakość wody również ma znacznie! Ja długo piłam wodę z kranu, ale o ile woda z wodociągów jest w miarę bezpieczna, to problem mogą stanowić jednak rury, którymi płynie do kranów oraz fakt, że ilość związków badanych w „kranówce” jest mocno ograniczona.

Przeprowadzając się do nowego mieszkania bardzo zależało mi na filtrze do kranówki. Najpierw zdecydowałam się na baterię z filtrem kapsułkowym, ale on wymagał u mnie bardzo częstej wymiany. Szybko się zapychał i zamiast strumienia przefiltrowanej wody miałam kran kapiący przefiltrowaną wodą. Aby napełnić szklankę przefiltrowana wodą musiałam ustawiać szklankę w zlewie na dłuższą chwilę! Podejrzewam, że ta sytuacja była spowodowana właśnie  zanieczyszczeniami pochodzącymi z rur. Filtry kapsułkowe szybko się zużywały, a że nie należą do tanich, to zaczęłam szukać innego rozwiązania. Podczas wizyty na targach Warsaw Home trafiłam na stoisko firmy Bluewater i po bardzo ciekawej rozmowie doszłam do wniosku, że taki filtr byłby dla mnie idealnym rozwiązaniem.

Cleone-New-2.Png
Obraz-2022-09-28-192650666.Png

Czego się dowiedziałam o Bluewater Cleone? Filtr do wody Bluewater Cleone  wykorzystuje jedną z najskuteczniejszych i najbardziej wydajnych metod uzdatniania wody – filtrację osmotyczną, zwaną również molekularną. Filtr do wody Bluewater Cleone wyposażony jest w specjalną, półprzepuszczalną membranę posiadającą pory tak małe, że zanieczyszczenia nie są w stanie się przez nią przedostać. Woda tłoczona pod ciśnieniem rozbija je na mikrocząsteczki, co umożliwia uzyskanie czystości na poziomie ponad 99%.

Filtr posiada czujniki jakości wody na wejściu i wyjściu, mamy też mineralizator, który wzbogaca wodę o wapń i magnez – pierwiastki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Całą pracę wspomaga oszczędna i długowieczna pompa wodna. Są też modele z lampą UV, które nadają się do filtrowania wody pochodzącej ze studni, w której pojawiają się bakterie – Bluewater Cleone Purity Plus.

Urządzenie pochodzi ze Szwecji, gdzie ogromną wagę przykłada się do innowacyjnych rozwiązań, które pomagają podnieść jakość naszego życia. Filtr do wody Bluewater Cleone przez lata otrzymał szereg nagród i wyróżnień zarówno na rynku polskim, jak i światowym. Produkt posiada atest PZH, który potwierdza bezpieczeństwo jego użytkowania.

Sami przyznacie, że pod względem technicznym brzmi to bardzo dobrze, a jak jest od strony użytkowej?

Wydajność filtra Cleone to maksymalnie 190 litrów na dobę, ale można też zużyć tylko 5 czy 10 l. Ten filtr zaspokaja potrzeby każdego domu jednorodzinnego, dużego mieszkania, małej firmy czy restauracji. Strumień przefiltrowanej wody jest silny więc napełnienie czajnika, czy garnka następuje bardzo szybko.

Zalety posiadania filtra Bluewater Cleone

  • Posiadając filtr do wody Cleonenie nie musisz kupować  wody w plastikowych butelkach!  A jak ktoś  lubi wodę gazowaną jak ja,  to wystarczy sobie sprawić saturator i będziesz mieć bąbelki, kiedy tylko zapragniesz. Pożegnanie się z plastikowymi butelkami to spora oszczędność dla portfela i środowiska!
  • Wiecie, że przy użyciu filtrowanej wody potrawy mają głębszy i intensywniejszy smak? Herbata zaparzona z kranówki po ostygnięciu wygląda jak kawa i ma paskudny osad, a herbata zaparzona z przefiltrowanej wody – ma piękny bursztynowy kolor i  nie ma żadnych osadów. (szczegóły możecie zobaczyć w filmie)
  • Filtr Cleone sprawił też, że nie muszę już odkamieniać czajnika ani stosować filtrów do wody w ekspresie do kawy. Uwierzcie mi, że przy ekspresie do kawy Jura, to duża oszczędność! Jeżeli macie lodówkę z podajnikiem schłodzonej wody lub kostkarką, to stosując przefiltrowaną wodę z Bluewater Cleone również zaoszczędzicie na filtrach, bo nie trzeba ich stosować!
  • Przefiltrowana woda idealnie nadaje się do żelazka, do nawilżacza i do podlewania kwiatów, bo one nie lubią chlorowanej wody!

 

Montaż filtra Bluewater Cleone

Bluewater-Cleone-Sposob-Montazu.png
Kran-Dwuobwodowy-1-2.Png

Koszt montażu filtra Bluewater Cleone to 599 zł, ale można czekać  na promkę i wówczas montaż jest za 50%, lub zamontować go samemu. Montaż przez fachowca trwa dosłownie nie więcej niż 2 h, a  cały mechanizm mieści się w szafce pod zlewem. U mnie pojemnik na przefiltrowaną wodę został umieszczony pod zlewem, a filtr stanął na tyłach narożnej szafki. Jeżeli nie macie wolnego miejsca pod zlewem, to istnieje też możliwość montażu w górnych szafkach lub w miejscu bardziej oddalonym od kranu.

Dodatkowo w blacie kuchennym został wywiercony otwór, aby zamontować kran do przefiltrowanej wody ( kran jest w zestawie). Jeśli chcesz uniknąć wiercenia dodatkowego otworu w blacie, to możesz się zdecydować na wymianę dotychczasowej baterii na dwuobwodową, wówczas z tego samego kranu będziesz mieć kranówkę i przefiltrowaną wodę.

Cena Bluewater Cleone

Urządzenie nie należy do tanich. Jego cena może nawet szokować, bo wynosi  ok. 6500 pln,  ale to jest sprzęt premium i  na długie lata! Urządzenie dostępne jest z dwuletnią, pełną gwarancją, ale jeśli zarejestrujesz produkt na stronie dystrybutora, to przedłużysz gwarancję  do 10 lat! Na rynku istnieje wiele tańszych filtrów, ale 10 letnia gwarancja i opinie użytkowników w sieci przekonały mnie do zakupu. Dosyć eksperymentów! Chciałam mieć sprawdzone rozwiązanie, a nie sprzęt, w którym co pół roku będę wymieniać membranę.

Kto nie może sobie pozwolić jednorazowo na tak duży wydatek, to zawsze istnieje możliwość zakupu ratalnego. Są to prawdziwe raty zero% bez żadnych dodatkowych opłat, więc zapłacisz za sprzęt w dziesięciu ratach po ok. 650 pln.

Przy 4 osobowej rodzinie, która kupuje wodę butelkowana, to urządzenie zwraca się już po kilku latach.

Serwisowanie Bluewater Cleone

Wklady-Cleone.jpg

Co pół roku należy serwisować urządzenie, ale my nie musimy o tym pamiętać, bo firma sama nam o tym przypomni.  Koszt serwisu to  ok. 400 zł. W ramach serwisu są nowe wkłady, wymiana wkładów, dezynfekcja urządzenia i ogólny przegląd urządzenia. Sprzęt ma działać jak nowy!

Podsumowanie

Ja po pół roku użytkowania tego filtra jestem z niego bardzo zadowolona! Woda jest bardzo smaczna,  a co za tym idzie kawa, herbata i zupy również! Koniec z kupowaniem wody w plastikowych butelkach, dzięki czemu moje zakupy są tańsze i lżejsze! No i nie generujemy już tak dużo śmieci! Nie muszę już też pamiętać o kupowaniu filtrów do ekspresu!

Jeżeli chcecie sprawić sobie takie urządzenie to na stronie www.najlepszefiltry.pl z kodem PANIAGDPOLECA otrzymacie 5% rabatu.

Oto 3 produkty, na jakie otrzymasz rabat:

1) Model Bluewater z bateria dwuobwodową https://najlepszefiltry.pl/bluewater_cleone_z_kranem_dwuobwodowym

2) Model z lampą UV Bluewater Cleone Purity Plus https://najlepszefiltry.pl/najlepszy_filtr_do_wody_Cleone_lampa_UV

3) Model Bluewater Cleone (mój model) https://najlepszefiltry.pl/bluewater_cleone

Filmowa wersja artykułu

Obserwuj