Najoszczędniejsze w zużycie wody zmywarki, to modele, które zużywają 6 litrów wody! Takie zmywarki to idealny produkt  przede wszystkim dla wszystkich gospodarstw, które nie są podłączone do sieci kanalizacyjnej i muszą korzystać z szamba, bo  jak wiadomo- każdy zużyty litr wody to litr ścieków! Zmywarki o szerokości 60 cm przeciętne zużywają 9-12 litrów wody na cykl zmywania, więc wybierając zmywarkę zużywającą ok. 6 l wody na cykl zamiast 9 l oszczędzamy rocznie około 1000 litrów wody (przy założeniu, że w ciągu roku zmywamy ok. 300 razy).

Jak to działa?

Najoszczędniejsze W Zużycie Wody Zmywarki

Zmywarki, których zużycie wody jest tak małe posiadają specjalny pojemnik, gdzie przechowywana jest woda z ostatniego płukania i ta woda wykorzystywana jest później do mycia wstępnego w kolejnym cyklu zmywania!

Woda z ostatniego płukania jest czysta, poza tym zawiera nabłyszczacz i została podgrzana do 70 stopni, więc jest wolna od wszelkich bakterii, aż żal byłoby ją wylewać! W zmywarkach BSH ten pojemnik na wodę jest co 8-10 cykli myty automatycznie. Jeżeli zmywarka nie jest używana przez kilka dni woda ze zbiornika jest spuszczana automatycznie.

 

Zmywarki do zabudowy, które zużywają ok. 6 litrów wody.

 

Zmywarki wolnostojące, które zużywają ok.6 litrów wody.

Jeśli wciąż nie wiecie, jaką wybrać zmywarkę i chcielibyście się dowiedzieć, na jakie parametry oprócz zużycia wody warto zwrócić uwagę, to przeczytajcie mój przewodnik zakupowy!

Obserwuj