Wybierając sprzęt AGD do kuchni bardzo istotną kwestią jest dopasowanie urządzeń, tak aby ich kolorystyka, styl, rodzaj wyświetlacza były identyczne. Ja osobiście zawsze polecam wybór urządzeń jednego producenta, z tej samej serii, szczególnie wtedy, gdy urządzenia mają być zamontowane obok siebie, tak jak na przykład sprzęt do zabudowy: piekarnik i kuchenka mikrofalowa czy ekspres do kawy.

Jeżeli szukacie eleganckich urządzeń, bez pokręteł, zbędnych nadruków, które idealnie wkomponują się nawet w najbardziej wymagającą aranżacje kuchenną, to zwróćcie uwagę na sprzęty Amiki z wyświetlaczem Tte. Intuicyjny i przejrzysty panel jest sterowany za pomocą białych sensorów, które podświetlają się dopiero po jego włączeniu.

Kilka tygodni temu opisywałam Wam już piekarniki Amiki z takim rodzajem wyświetlacza, a dziś chciałabym przedstawić Wam kuchenki mikrofalowe oraz płyty indukcyjne, które idealnie się z nimi komponują!

Amicadkked.jpg

Oto modele kuchenek mikrofalowych do zabudowy, które idealnie będą pasować do piekarników ED975396BA+ X- TYPE STEAM P i ED975398BA+ X-TYPE STEAM P:

Mikrofale-Aiki.jpg
Bez-Tytulu.jpg
Ssssssssssssss.jpg
Dddddddddddddd.jpg

Kuchenki oprócz  łatwego i szybkiego uruchomienia za pomocą przycisku QuickStart oferują również inne ciekawe funkcje jak:

 • Combigrill- Chrupiąca, grillowana potrawa prosto z mikrofali? Właśnie tak! Kuchenki mikrofalowe Amica wyposażone zostały w Combigrill łączący mikrofale oraz funkcję grilla. Dzięki temu już po chwili Twoje danie będzie idealnie podgrzane, a wierzch pokryje się pyszną, chrupiącą skórką
 • Grill-Środek zimy, a Ty masz ochotę na grillowaną karkówkę. Nic prostszego. Włóż potrawę do kuchenki mikrofalowej Amica, wybierz funkcję Grill i raz dwa przygotuj pysznie chrupiące danie! Grilluj przez cały rok!
 • Podgrzewanie wieloetapowe– teraz nawet z głęboko zamrożonej potrawy przygotujesz ciepły posiłek w trakcie jednego procesu: najpierw rozmrażanie, a później podgrzewanie – bez przerywania pracy mikrofalówki. To oszczędność czasu i wygoda użytkowania.
 • Programy gotowe– Czy wybór odpowiedniej mocy i czasu grzania musi być problemem? Nie, po prostu włóż potrawę, ustaw jej wagę, wybierz rodzaj, a kuchenka mikrofalowa sama dobierze odpowiedni program. Prosto i wygodnie.
 • Sensorowe otwieranie drzwi – Zapomnij o standardowych przyciskach – sensorowe otwieranie drzwi to wygoda i estetyka w jednym. Nie musisz już używać siły, wystarczy delikatne dotknięcie, a drzwi otworzą się automatycznie. Do tego płaski panel sterowania łatwiej utrzymasz w czystości, bo brak przycisków to też brak szczelin. I czysty komfort.
 • Sterowanie sensorowe – Steruj wygodnie i nie trać czasu na sprzątanie! Szybciej znajdziesz i ustawisz pożądany program, korzystając z dotykowych sensorów zamiast standardowych pokręteł i mechanicznych przycisków. Czujniki znajdują się pod płaską powierzchnią panelu sterowania, dzięki temu łatwiej utrzymasz front mikrofalówki w czystości – bo brak zakamarków to brak miejsca na brud. Steruj z przyjemnością! (funkcja niedostępna w AMMB20E5SGB X-Type.
 • Rozmrażanie czasowe – Wystarczy ustawić czas rozmrażania, a urządzenie szybko rozmrozi potrawę.
 • Rozmrażanie wagowe – Wystarczy ustawić wagę, a urządzenie samo dobierze czas oraz moc rozmrażania.

Płyty indukcyjne Amiki

Świetnym uzupełnieniem zestawu piekarnika i mikrofali do zabudowy będzie płyta indukcyjna np.:

Amica PI6541PHTSUNA 2.0 lub Amica PIE6541PHTSUNA 2.0 lub Amica PIH6541PHTSUNA 2.0.

Te trzy modele mają identyczne fukcje oraz wymiary (szerokość 592 mm, wysokość 522 mm, głębokość 50 mm).Można je też zabudować na równo z blatem.

Ilustracja płyt indukcyjnych

Plyty.jpg
Hsehsr.jpg
Bez-Tytulu.jpg
Ciacho.jpg
Yyyyyyyyyyy.jpg

Płyty indukcyjne Amiki oferują bardzo wiele praktycznych funkcji jak:

 • PowerBoost- Nie trać czasu w kuchni, przeznacz go na przyjemności! Pomoże Ci w tym funkcja PowerBooster, która zwiększa moc grzania i pozwala na szybsze przygotowanie potraw. Wodę 0,4 l zagotujesz nawet w 60 sekund! Krótszy czas gotowania czy smażenia, to także mniejsza strata cennych substancji odżywczych. Szybko i zdrowo!
 • AutoBridge– Obiad dla dużej rodziny? Funkcja AutoBridge pozwala na gotowanie w większych garnkach na obu polach jednocześnie! Płyta wykrywa duże naczynie i automatycznie łączy pola w strefę grzania odpowiadającą kształtowi garnka. To intuicyjne rozwiązanie sprawia, że gotujesz szybciej i efektywnie!
 • SlimHob– Wybierz uniwersalną płytę, która pasuje do różnych blatów i typów kuchennej zabudowy. Jej montaż możliwy jest w praktycznie każdym, nawet w 12 mm blacie – kiedy pod nim znajduje się szuflada. A także już w 28 mm blacie nad piekarnikiem Amica. W dodatku bez względu na materiał, z którego blat został wykonany. To ogromna elastyczność przy projektowaniu i komfort wyboru niezależnie od upodobań, mody i możliwości Twojej kuchni.
 • FlexiSpace – Z pewnością wielokrotnie zdarzyło Ci się używać garnków, których podstawa wystawała poza pole grzewcze. Od teraz wielkość czy kształt garnka nie mają znaczenia! W przeciwieństwie do większości płyt dostępnych na rynku, cewki indukcyjne w urządzeniach Amica nie są okrągłe, a kwadratowe, co pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni płyty. Większa powierzchnia grzania to większe możliwości!
 • Trzy programy gotowe – po co eksperymentować z temperaturą grzania, tracąc czas i narażając się na wykipienie czy przypalenie potraw? W płytach indukcyjnych Amica zastosowano rozwiązanie, które pozwala na szybkie ustawienie temperatury dopasowanej do aktualnych potrzeb. 42 ⁰C to temperatura idealna do topienia masła czy czekolady. W 70 ⁰C podgrzejesz zupę i sosy. W 94 ⁰C ugotujesz makaron lub ryż. Rozsmakuj się w komforcie.
 • Hob&Go– inteligentna płyta? Właśnie tak! Postaw garnek na dowolnym polu, a płyta automatycznie rozpozna jego położenie, aktywuje odpowiednie pole i dostosuje powierzchnię grzania do wielkości i kształtu naczynia. Tobie pozostaje tylko ustawienie mocy grzania. Po prostu postaw i gotuj.

Co powiecie na takie piękne i funkcjonalne TRIO? Ja myślę, że to będzie dobry wybór!

Artykuł powstał we współpracy z Amiką

Obserwuj