Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, nabieramy apetytu na zmiany! Niektórym wystarczy zielony ogórek i pomidor na kanapce, inny potrzebują nowej garderoby, a jeszcze inni porywają się na remont swojego wnętrza!

Jeśli jesteście w tej trzeciej grupie i właśnie porwaliście się na wiosenny remont kuchni, to chętnie zaproponuję Wam kilka ciekawych sprzętów AGD marki AMICA.

Płyta gazowa Amica PGCD6101APFB

Popraw.jpg
Poprawione.jpg

Zacznijmy od nowej płyty grzejnej. Jeśli jesteście fanami gotowania na gazie, to warto przyjrzeć się bliżej modelowi Amica PGCD6101APFBDlaczego polecam akurat ten model? Jest to gazowa płyta na szkle, która ma kilka wyjątkowych funkcji:

 

 • FlameControl-idealne dopasowanie wielkości płomienia do rodzaju potrawy dzięki aż 9 poziomom mocy i intuicyjnym pokrętłom;
 • ExtraSpace-dzięki nowej konstrukcji zwiększone zostały odległości między palnikami to więcej miejsca dla większych garnków, przy zachowaniu standardowych wymiarów płyty!
 • Palnik WOK – potrójny palnik jest idealny dla kuchni azjatyckiej – to większa moc i większe możliwości;
 • Stabilne żeliwne ruszty- mocne i w pełni stabilne ruszty żeliwne. Pozwolą przesunąć garnek bez obaw, że wraz z nim przesunie się ruszt;
 • Szklana powierzchnia- dzięki gładkiej powierzchni wykonanej z hartowanego szkła, usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z płyty zajmuje dosłownie chwilę;
 • Elektryczny zapalacz gazu w pokrętle –aby uruchomić palnik wystarczy wcisnąć i przekręcić pokrętło.
 • Zabezpieczenia przeciwypływowe gazu – kiedy płomień palnika przypadkowo zgaśnie, specjalny zawór automatycznie odetnie dopływ gazu, gwarantując bezpieczeństwo.

 

Płyta indukcyjna PIT6544PHTSU 2.0

Kshihdoihdo.jpg
0D7A2469-Edit-2Dec.jpg

Jeśli wolicie gotować na płycie elektrycznej, to zdecydowanie polecam Wam płytę indukcyjną PIT6544PHTSU. Ten model ma wyjątkowo bogatą specyfikację:

 • PowerBooster- zwiększona moc pola, dzięki której zagotujesz wodę 0,4l nawet w 60 sekund!
 • AutoBridge- automatyczne łączenie pól to możliwość gotowania w dużych naczyniach na obu polach jednocześnie.
 • SlimHob-uniwersalna płyta pasuje do większości blatów – nawet tych najcieńszych, 12 mm. A także 28 mm w przypadku montażu nad piekarnikiem Amica. To ogromna elastyczność przy projektowaniu wymarzonej kuchni.
 • FlexiSpace- kwadratowe cewki indukcyjne pozwalają na maksymalne wykorzystanie powierzchni płyty.
 • Trzy programy gotowe –3 poziomy ustawień temperatury do popularnych potraw: 42⁰C (topienie masła lub czekolady), 70⁰C (podgrzewanie zup i sosów) i 94⁰C (gotowanie makaronu lub ryżu).
 • Hob&Go-automatyczna aktywacja pola i dostosowanie pola grzania do wielkości i kształtu naczynia.
 • PowerChioce-możliwość dostosowania płyty zarówno do jedno, jak i trójfazowej instalacji elektrycznej.
 • Timer- po ustawionym czasie płyta automatycznie wyłączy pole grzewcze, wydając przy tym charakterystyczny dźwięk.
 • Slider- dokładna i płynna regulacja ustawień – wystarczy przesunąć palcem po panelu.
 • ChildLock-blokada gwarantuje bezpieczeństwo domowników i przygotowywanych potraw – koniec z przypadkowymi zmianami ustawień, gdy urządzenie pracuje.

Po płycie grzejnej czas na wybór piekarnika. Oto moje propozycje:

Piekarnik Amica ED57369BA+ X-TYPE STEAM

56960-5906006569600-Ed57369Ba-X-Type-Steam-Bff.jpg

Jeżeli lubicie gotować, to musicie kupić piekarnika parowy! Pieczenie z dodatkiem pary lub gotowanie na parze w piekarniku Amica ED57369BA+ X-TYPE STEAM sprawi, że poczujecie zupełnie inną jakość przygotowywania jedzenia! Dzięki parze odkryjecie na nowo chrupiące pieczywo, soczyste mięsiwa czy puszysty sernik.

 

Ten model piekarnika posiada specjalny system generowania pary FullSteam. Para wytwarzana jest specjalnym generatorem i wtłaczana jest do komory piekarnika podczas pieczenia (na różnych etapach pieczenia). Jest to pieczenie i gotowanie na parze, 100% pary. Piekarnik ma zamontowaną szufladkę, do której wlewa się 500 ml wody oraz specjalnie zaprojektowany wtrysk, który rozprowadza równomiernie wodę w postaci pary do komory piekarnika, dzięki temu wnętrze jest lepiej nasycone parą a efekty pieczenia jeszcze lepsze. Inne ciekawe funkcje tego modelu to:

 

 • Gotowe programy parowe, które zostały przygotowane we współpracy z profesjonalnymi kucharzami. Dzięki nim szybko przygotujesz dowolną potrawę, nie zastanawiając się nad czasem pieczenia czy temperaturą adekwatną do rodzaju i rozmiarów dania. Piekarnik zrobi to za Ciebie! A efekt zawsze będzie doskonały.
 • Amica BakingPro System– Nowa konstrukcja komory, z większą grzałką opiekacza,  gwarantuje idealną, równomierną dystrybucję ciepła oraz stabilną temperaturę w całym piekarniku. Dzięki temu możesz przygotować dużą porcję wypieków, mając pewność, że będą one równo zarumienione i wypieczone. Komora jest ponadto większa i ma więcej poziomów pieczenia – teraz możesz upiec przysłowiowe kilka pieczeni na jednym ogniu! Większe są też blachy, a nowa osłona wentylatora przyspiesza nagrzewanie – do 150°C w zaledwie 3 minuty!. Z BakingPro System® możesz piec więcej, szybciej, lepiej i wygodniej – a codzienne obowiązki staną się przyjemnością!
 • Nagrzew w 3 minuty– piekarnik rozgrzewa się do 150°C w zaledwie 3 minuty.
 • Szeroki zakres temperatur: 30°C – 280°C -szeroki wybór temperatur – od wyrastania ciasta do pieczenia pizzy.
 • Emalia łatwoczyszcząca- wnętrza piakernika zostało pokryte  specjalną Emalią łatwoczyszczącą EasyClean pozbawioną porów i zagłębień sprzyjających osadzaniu się brudu i tłuszczu, dzięki czemu czyszczenie piekarnika będzie wyjątkowo łatwe!
 • Zimny front piekarnika-zewnętrzna szyba podczas pieczenia w temperaturze 180°C ma tylko 35⁰C.

 

 

Piekarnik Amica ED57529B X-TYPE PYRO

56955-122633Eetcprdpsjvonks-Ed57529B-X-Type-Py.jpg

Druga propozycja to piekarnik z czyszczeniem pyrolitycznym Amica ED57529B X-TYPE PYROOsobiście jestem wielką fanką pyrolizy, bo jest ona najskuteczniejszym sposobem czyszczenia piekarnika. Korzystając z czyszczenia pyrolitycznego, oszczędzisz ręce, pieniądze na środki czyszczące i sporo cennego czasu.

 

Pyroliza to samoczynne, efektywne i – dzięki specjalnym zabezpieczeniom drzwi – w pełni bezpieczne czyszczenie komory piekarnika, bez konieczności stosowania jakichkolwiek detergentów. Piekarnik rozgrzewa się do temperatury 480⁰C, eliminując wszelkie zabrudzenia, włącznie z uciążliwymi plamami tłuszczu. W zależności od stopnia zabrudzenia komory, możesz wybrać jedną z trzech opcji czasowych: 120, 150 lub 180 minut. Po zakończonym cyklu czyszczenia wnętrze piekarnika będzie wygladało jak nowe!

 

Ten piekarnik oprócz pyrolizy posiada również:

 • SmellCatalystKatalizator zapachu- Czyste i bezwonne powietrze wypełni Twoją kuchnię i uprzyjemni Ci korzystanie z piekarnika! W jego kominie ulokowany jest katalizator zapachu, w którym podczas smażenia czy pieczenia na bieżąco spalane są cząsteczki tłuszczów i zabrudzeń, co zapobiega ich wydostawaniu się na zewnątrz. Proces usuwania zapachów jest niezwykle efektywny, bo powietrze w kominie rozgrzane jest do temperatury 450-480°C. W efekcie zamiast nieprzyjemnej woni spalenizny czy tłuszczu w powietrzu unosi się zapach czystości. Tłuszczu nie ma w powietrzu, więc nie osadza się też na meblach czy zasłonach, a to oznacza, że masz mniej sprzątania.
 • Amica BakingProSystem-nowa konstrukcja piekarnika, która sprawia, że możesz piec więcej, szybciej, lepiej i wygodniej.
 • Prowadnice teleskopowe z funkcją Stop-prowadnice ułatwiają wysuwanie gorących, obciążonych blach, a specjalne hamulce zapobiegają ich cofaniu.
 • Równomierne pieczenie na kilku poziomach-Idealna dystrybucja ciepła sprawia, że dania wypiekają się równomiernie.,
 • Szeroki zakres temp. 30-280C- szeroki wybór temperatur – od wyrastania ciasta do pieczenia pizzy,
 • Wyświetlacz LED sensorowy z programami gotowymi- steruj piekarnikiem za pomocą sensorów, wybieraj spośród 19 gotowych programów opracowanych przez szefów kuchni i ciesz się doskonałymi efektami pieczenia.

W nowej kuchni koniecznie musicie zadbać też o dobry okap! Zadaniem okapu jest bowiem nie tylko szybkie i skuteczne oczyszczanie powietrza z zapachów, ale również pochłanianie tłuszczu. Brak okapu bądź ”byle jaki” okap w kuchni  spowoduje, że zapachy kuchenne utrwalą się w zasłonach, meblach tapicerowanych, a tłuszcz oblepi nam szafki kuchenne i ściany, a tego przecież nie chcecie?!

 

Oto dwa modele okapu, które będą świetnym uzupełnieniem nowej płyty i piekarnika.

Okap Amica OMP6554BG

Qddddddddddddddddd.jpg

Pierwsza propozycja to okap meblowy Amica OMP6554BG. Ten model ma szerokość 55 cm i jest w kolorze czarnym. Według mnie jego najciekawszą funkcjonalnością jest Touchless-sterowanie głosem. Nie trzeba już dotykać okapu, by nim sterować – wystarczy ruch dłonią, a okap sam się uruchomi! Oprócz tej funkcji okap oferuje jeszcze inne ciekawe rozwiązania:

 • Sterowanie sensorowe- panele dotykowe umieszczone pod szklaną powłoką dają łatwy dostęp do wszystkich funkcji okapu i pozwalają czyścić je szybko i bez przeszkód.
 • Wysoka wydajność-Wyposażone w nowoczesne turbiny okapy Amica osiągają wysoką wydajność powyżej 300 m3/h, dzięki temu skutecznie usuwają kuchenne zapachy w kilka chwil. (maksymalna wydajność 462m3/h)
 • Funkcja czasowego wyłączenia-Funkcja daje możliwość ustawienia czasu, przez jaki będzie pracował okap, po zakończeniu gotowania.
 • Listwa LED- Energooszczędne listwy LED to nie tylko większa wygoda w kuchni, ale także efektowny element dekoracyjny.
 • SlimSize- Zmniejszona głębokość konstrukcji okapu pozwala na bezproblemową instalację w standardowej, 30. centymetrowej szafce.

Okap Amica OMC6661BG

Ddddddddddddddddd.jpg

Drugą propozycją jest okap meblowy o tej samej szerokości 55 cm co poprzednik, ale w kolorze czarno-białym Amica OMC6661BG. Ten model umożliwia regulację barwy oświetlenia, jak i natężenia oświetlenia! W ten sposób mozna dostosować oświetlenie okapu do pozostałych świateł w pomieszczeniu. Oprócz regulacji oświetlenia okap oferuje:

 

 • Sterowanie pilotem-wykorzystując pilota można na odległość włączać i wyłączać urządzenie, regulować jego moc i światło.
 • Wysoka wydajność- wyposażone w nowoczesne turbiny okapy Amica osiągają wysoką wydajność powyżej 300 m3/h, dzięki temu skutecznie usuwają kuchenne zapachy w kilka chwil. Maksymalna wydajność tego modelu to  621m3/h.
 • Wyświetlacz LED- jeden rzut oka na wyświetlacz wystarczy by sprawdzić ustawieniach okapu – na którym pracuje poziomie, czy kiedy się wyłączy.
 • Listwa LED-energooszczędne listwy LED to nie tylko większa wygoda w kuchni, ale także efektowny element dekoracyjny.
 • PowerBooster- korzystaj z funkcji PowerBooster podczas smażenia ryb lub grillowania mięs. Błyskawicznie pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów.

Mam nadzieję, że moje propozycje przypadły Wam do gustu! Życzę Wam udanego remontu i zadowolenia z nowych sprzętów AGD marki Amica.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Amica.

Obserwuj