Bosch2.Png

Podczas tegorocznych targów IFA marki BSH stawiają w centrum uwagi rozwiązania, które budują inteligentną kuchnię. Gotowanie, pieczenie czy smażenie staje się prostsze, wygodniejsze, bardziej zrównoważone, a przede wszystkim precyzyjnie dopasowane do indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Wszystko to dzięki precyzyjnej współpracy inteligentnych urządzeń.

,,Nasze urządzenia i usługi każdego dnia poprawiają jakość życia w domach milionów ludzi. Marki BSH i skoordynowana, inteligentna współpraca sprzętu gospodarstwa domowego oraz cyfrowe rozwiązania, mają w tym zakresie kluczowe znaczenie. Piekarniki Bosch i Siemens codziennie to udowadniają dzięki możliwość ich indywidualnego dostosowania ich życzeń i potrzeb klientów, przy pomocy wielu nowoczesnych i inteligentnych funkcji” – powiedział członek zarządu Grupy BSH, dyrektor marketingu (CMO) Matthias Ginthum.

Płynna interakcja zapewnia nowe doświadczenia w nowoczesnej i cyfrowej kuchni

Bosch11.Png

BSH oferuje możliwość połączenia wszystkich nowoczesnych urządzeń gospodarstwa domowego za pomocą ekosystemu Home Connect. Obsługa urządzeń jest możliwa dzięki specjalnej aplikacji oraz nadal w tradycyjny sposób, poprzez przyciski i ekrany dotykowe. Home Connect pozwala jednak połączyć się z lodówką czy zmywarką przy użyciu telefonu lub smartwatcha.

W piekarnikach zastosowano rozwiązania, które dzięki sztucznej inteligencji, odpowiadają na życzenia użytkowników – od udzielania wskazówek dotyczących ustawień, przez zdalną regulację urządzenia, aż po kontrolowanie poziomu zarumienienia potrawy. Nowe urządzenie Smart Kitchen Dock, czyli pierwszy, inteligentny wyświetlacz głosowy, pomaga w gotowaniu, pieczeniu i smażeniu. Aplikacje, takie jak Foodfittery dostarczają inspiracji i ułatwiają codzienne działania w kuchni poprzez precyzyjne dopasowywanie do oczekiwań użytkownika. Od teraz dzielenie się ulubionymi przepisami jest możliwe dla wszystkich użytkowników robota kuchennego Cookit marki Bosch, dzięki nowej funkcji w aplikacji Home Connect. Przepisami można się dzielić przez e-mail lub Messenger.

Bosch13.Png
Bosch8.Png
Bosch14.Png
Obraz-2022-09-14-133600792.Png

Inteligentne, wydajne i oszczędne urządzenia domowe ułatwiają prowadzenie bardziej zrównoważonego stylu życia. To istotne kryterium dla klientów podczas podejmowania decyzji o zakupie AGD, szczególnie w obliczu rosnących kosztów energii i kryzysu na rynku surowców energetycznych. Transparentne informacje o zużywanej energii oraz możliwość indywidualnego dostosowania ustawień sprawiają, że nowe pralki klasy premium pomagają ograniczyć zużycie energii, wody i środków czyszczących. Jest to możliwe dzięki efektywnemu systemowi zarządzania wodą podczas prania oraz najnowszemu automatycznemu dozownikowi, który rozpoznaje detergenty. W efekcie te urządzenia prześcigają AGD najwyższej klasy energetycznej A o 20 procent. Na przykład zmywarka uczy się i na podstawie danych o zużyciu wody i energii sugeruje w aplikacji Home Connect, jaki program pracy wybrać.

Nowa seria piekarników została opracowana przez BSH w stu procentach na postawie opinii klientów. W pełni automatyczne funkcje upraszczają proces pieczenia. To odpowiedź na zainteresowanie inteligentnymi rozwiązaniami w kuchni. Piekarnik Siemens iQ700 używa sztucznej inteligencji. Połączenie technologii czujników, informacji zwrotnej od użytkowników i inteligentnych algorytmów zapewnia optymalne pieczenie dostosowane do indywidualnych preferencji. Na przykład czujnik zarumienienia sprawia, że pizza czy lasagna będzie zarumieniona w pożądanym stopniu. Proces jest monitorowany przez kamerę. W momencie, gdy jedzenie jest już odpowiednio zarumienione, piekarnik wyłącza się automatycznie. Wnętrze piekarnika może być obserwowane także na bieżąco za pośrednictwem aplikacji Home Connect. Dodatkowo, w aplikacji ulepszony został asystent pieczenia, który może zaproponować specjalny program dostosowany do danego typu jedzenia. Programów można używać zamiast standardowych trybów pieczenia.

Asystent może być kontrolowany przez Amazon Alexa, Smart Kitchen Dock oraz aplikację Home Connect. Możliwości asystenta zostały wyróżnione nagrodą ,,Best Food & Drink Skill” podczas konkursu Alexa Skills Challenge 2021.

Bosch5.Png

Nowa seria piekarników premium Bosch Series 8 także oferuje świetne rozwiązania technologiczne: zintegrowany tryb AirFry wraz ze specjalnym akcesorium umożliwia smażenie potraw przy pomocy powietrza, zamiast na tłuszczu. Dzięki temu dania staną się bardziej dietetyczne, nie tracąc jednocześnie walorów smakowych. Nowy system gotowania na parze także sprzyja zdrowszemu odżywianiu. Dania są podgrzewane delikatnie, do 120 stopni Celsjusza, dzięki czemu nie tracą witamin i składników odżywczych.

W nowej serii piekarników dużo uwagi poświęcono na odpowiednie zaprojektowanie wyglądu i kształtu urządzeń. Dzięki temu piekarniki estetycznie wkomponują się do każdego typu wnętrza. Nowe, przypominające smartfony wyświetlacze dotykowe TFT zapewniają prostą, intuicyjną obsługę.

Inteligentne rozwiązania i Solitaire. Nowość na światową skalę

Bosch-Ifa-2022-Kuehlchampion-Leiser-Kuehlschr.jpeg
Siemens-Informacja-Prasowa-Ekspresy-Eq900-4.Jpeg
Bosch3.Png

Marki BSH prezentuję na targach IFA również wiele innych innowacji. Nowa lodówka z technologią ,,Bottom Freezer No Frost” oferuje wiele inteligentnych rozwiązań, np. funkcję ,,Przepisy na podstawie składników”. Dzięki niej klienci mogą poznawać nowe kuchenne przepisy w aplikacji Home Connect, wygenerowane na podstawie informacji o składnikach, jakie znajdują się w lodówce oraz w spiżarni. W połączeniu z inteligentną listą zakupów, umożliwia to kupowanie jedynie niezbędnych produktów, co przekłada się na mniejszą ilość marnowanego jedzenia.

Nowy, inteligentny i w pełni automatyczny ekspres do kawy Siemens EQ900 w trybie The baristaMode pozwala miłośnikom kawy ustawiać wiele różnych parametrów jej parzenia. Wśród nich są ilość wody i kawy, stopień zmielenia ziaren, temperatura parzania i temperatura oraz ilość mleka. Wszystkie parametry są obsługiwane także przy pomocy aplikacji Home Connect. Dzięki systemowi dualBean, użytkownik może zawsze wybierać pomiędzy dwoma typami kawy.

EQ900 jest wyposażony w dwa zbiorniki na ziarna, a dla każdego z nich można ustawić osobny młynek elektroniczny. Ci jednak, którzy nie lubią eksperymentów, zawsze mogą wybrać system beanldent. Ta funkcja pozwala zrobić idealną kawę przy użyciu domyślnych ustawień dla danego typu ziaren kawy.

Nowa kategoria urządzeń, opracowana przez BSH, Waterbase, jest odpowiedzią na zmianę w sposobie pojmowania kuchni, która przestaje być oddzielnym miejscem pracy, a staje się integralną częścią miejsca naszej codzienności. Gdy wygląd staje się coraz ważniejszą kwestią w projektowaniu urządzeń, jeden element kuchni prawie się nie zmienił: zlew, który w wielu kuchniach nadal jest wyłącznie miejscem pracy. Waterbase posiada wiele różnych wariantów, które mogą podgrzewać lub chłodzić wodę, w zależności od potrzeby. Waterbase jest oczywiście zintegrowany z aplikacją Home Connect, za pomocą której można obsługiwać urządzenie.

 

Bosch14-1.Png
1.Png
2.Png
3.Png

Notatka prasowa BSH

Obserwuj