Czy wiesz, że kupujac sprzęty AGD Amiki z konkretnymi rozwiązaniami technologicznymi możesz zadbać o środowisko oraz swój budżet? Stawiając na markę Amica zaoszczędzisz wodę oraz energię, a Twój dom stanie się bardziej EKO!

Rozwiązania EKO w piekarnikach Amiki

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze, które wydawalibyście na detergenty do czyszczenia piekarnika, to warto wybrać piekarnik z czyszczeniem pyrolitycznym lub katalitycznym.

Opera-Zrzut-Ekranu-2022-06-29-112005-Www-Neone.png
Opera-Zrzut-Ekranu-2022-06-29-103951-Www-Neone.png
Obraz-2022-06-29-104028834.Png

Czyszczenie pyrolityczne – Skuteczne domycie zabrudzonego piekarnika wymaga pracy i czasu. Teraz możesz o tym zapomnieć! Pyroliza to automatyczne czyszczenie piekarnika bez chemii – bez konieczności stosowania jakichkolwiek detergentów. Piekarnik rozgrzewa się do temperatury 480⁰C, wypalając wszelkie zabrudzenia, włącznie z uciążliwymi plamami tłuszczu. W zależności od stopnia zabrudzenia komory, możesz wybrać jedną z trzech opcji czasowych: 120, 150 lub 180 minut. Dzięki specjalnym zabezpieczeniom drzwi czyszczenie piekarnika jest w pełni bezpieczne. Pyroliza to najskuteczniejsze czyszczenie na rynku, wygodne, bezpieczne i bez użycia chemii. Czysta oszczędność i troska o środowisko.

Czyszczenie katalityczne – Masz dość szorowania piekarnika? Mamy na to sposób! W piekarnikach Amica zastosowane zostały specjalne panele, które, dzięki porowatej powłoce, rozkładają cząsteczki zanieczyszczeń. By oczyścić panele, wystarczy ustawić piekarnik na 250⁰C na jedną godzinę. Takie rozwiązanie to czysta przyjemności pełen komfort.

 

Nikt nie lubi wysokich rachunków za prąd. By zmniejszyć zużycie energii, a w konsekwencji opłaty, piekarniki Amica wyposażone zostały w funkcję Eco. Po wybraniu tej funkcji, Twój piekarnik wyłączy się 5 minut przed planowanym zakończeniem pieczenia, by dopiec potrawę, wykorzystując zgromadzone ciepło resztkowe. Zadbaj o swój budżet!

 

Oto ciekawe modele piekarników z funkcją Eco i oszczędnym czyszczeniem: ED57369BA+ X-TYPE STEAM (kataliza), ED37616B X-TYPE STEAM (kataliza), ED57529B X-TYPE PYRO (pyroliza).

Piekarniki.png

Rozwiązanie EKO w płytach indukcyjnych Amiki

Opera-Zrzut-Ekranu-2022-06-29-103915-Www-Neone.png
Opera-Zrzut-Ekranu-2022-06-29-103934-Www-Neone.png

Im dłużej gotujemy, tym więcej zużywamy energii, dlatego tak przydatnym rozwiązaniem jest Timer. Wystarczy  ustawić czas gotowania, a kiedy on minie, płyta automatycznie wyłączy pole grzewcze, emitując przy tym charakterystyczny dźwięk. Dzięki temu zużyjesz odpowiednią ilość energii do przygotowania potraw. Timer wykorzystać możesz także jako minutnik. Z płytą indukcyjną Amica jajko na miękko nigdy już nie będzie jajkiem na twardo. Zyskaj pełną kontrolę nad czasem! Nie tylko płyty elektryczne mają Timer! To rozwiązanie znajdziesz również w płytach gazowych!

 

Ja osobiście polecam zawsze wybór płyty indukcyjnej zamiast płyty ceramicznej, bo zużywa do 40% mniej energii w porównaniu z płytą ceramiczną. To znacznie niższe rachunki za prąd i większa troska o środowisko naturalne. Postaw na oszczędność! Oto płyty indukcyjne, które według mnie zasługują na szczególną uwagę: PIT6543TSUN 2.1, PI6541PHTSUNA 2.0, PIE6541PHTSUNA 2.0.

 

Indukcje.jpg

Rozwiązania EKO w płytach gazowych Amiki

Opera-Zrzut-Ekranu-2022-06-29-103852-Www-Neone.png
Opera-Zrzut-Ekranu-2022-06-29-111029-Www-Amica.png

Płyty gazowe oferują również  ciekawe rozwiązanie, które pomagają oszczędzać! Są nimi np. Timer czy  Flame Control. Timer pozwoli Ci na oszczędne gotowanie, bo wystarczy że ustawisz czas gotowania, a kiedy czas minie, płyta automatycznie wyłączy pole grzewczeNie będziesz gotować dłużej niż to konieczne! Nie marnujesz gazu i nie rozgotujesz potraw. 

Natomiast dzięki FlameControl masz pełną kontrolę nad ogniem. 9 poziomów mocy i intuicyjne pokrętła sprawią, że  precyzyjnie dopasujesz wielkość płomienia do rodzaju przygotowywanych dań. Mniejszy płomień, na poziomie 2-3, jest idealny do duszenia potraw, poziomy 6-7 są optymalne dla gotowania warzyw, a 8-9 do smażenia mięsa czy ryb. Gotujesz, dusisz, podgrzewasz czy smażysz – dostosuj wielkość płomienia do swoich potrzeb i optymalnie wykorzystuj energię! Komfortowo, oszczędnie i pysznie!

 

Oto ciekawe płyty gazowe, które oferują Timer i technologię FlameControl: PGCD6101APFBPGCD6121ApFBPGCA6101APFTB.

 

Plyty.jpg

Rozwiązania EKO w zmywarkach do zabudowy Amiki

Opera-Zrzut-Ekranu-2022-06-29-103836-Www-Neone.png
Opera-Zrzut-Ekranu-2022-06-29-103821-Www-Neone.png

Bezszczotkowa technologia silnika w zmywarce gwarantuje niższe zużycie energii, dlatego warto wybrać zmywarkę z silnikiem SilentDrive 3.0 – Nowoczesny bezszczotkowy silnik Silent Drive 3.0, dzięki płynnej regulacji obrotów, dynamicznie dopasowuje ciśnienie wody do programu i rodzaju naczyń. Efekt? Wyjątkowo ciche oraz skuteczne zmywanie nawet w krótkich programach. Technologia bezszczotkowa to także oszczędność energii oraz znacznie przedłużona żywotność zmywarki.

 

Często  zastanawiamy się, który z programów jest najbardziej oszczędny.  Ile zmywarka zużywa prądu, a ile wody? Teraz dzięki czytelnej informacji na panelu sterowania możesz dobrać parametry zmywania do swoich preferencji. Czytelny wskaźnik EcoBar poinformuje cię o przybliżonym zużyciu energii i wody w danym programie i przy użyciu konkretnej funkcji. Pełna wiedza = optymalny wybór i oszczędność!

 

Oto modele zmywarek do zabudowy, które posiadają zarówno silnik SilentDrive 3.0 jak i wskaźnik przybliżonego zużycia energii: DIM68B10EBONSWViD,DIM44C6TBOiD, DIM46C9TBONSiH.

Amica-Zabudowa.jpg

Rozwiązanie EKO w zmywarkach wolnostojąych Amiki

Przy zakupie zmywarki wolnostojące Amiki  również warto zwrócić uwagę na silnik Silent Drive 3.0. Nowoczesny bezszczotkowy silnik Silent Drive 3.0, dzięki płynnej regulacji obrotów, dynamicznie dopasowuje ciśnienie wody do programu i rodzaju naczyń. Efekt? Wyjątkowo ciche oraz skuteczne zmywanie nawet w krótkich programach. Technologia bezszczotkowa to także oszczędność energii oraz znacznie przedłużona żywotność zmywarki.

 

Nie wszystkie zmywarki zużywają tyle samo wody! Jeżeli troszczysz się o środowisko i jednocześnie dbasz o swój domowy budżet, z pewnością docenisz zmywarki, które potrzebują mniej wody na cykl przy jednoczesnym zachowaniu najlepszych efektów mycia. To oznacza mniejsze koszty za każdym razem, gdy zmywarka zmywa! Ekologia i ekonomia w jednym.

 

Jeżeli zależy Ci na niskich rachunkach za wodę i energię zwróć szczególną uwagę na te modele: DFM66C8EOiBD, DFM66C9EOiID, DFM46C8EOiWDProponowane zmywarki 60-tki zużywają w cyklu ECO 9,8l wody a 45-tka 8l wody.

Amica.jpg

Artykuł powstał we współpracy z firmą Amica

Obserwuj