Bardzo często pytacie, jakie funkcje są naj … ale to najistotniejsze przy wyborze piakarnika czy płyty grzejnej Amiki, więc już odpowiadam!

Jeżeli chodzi o piekarniki Amiki, to gorąco polecam Wam modele z funkcją pary albo Full Steam albo SoftSteam.

FullSteam

Obraz-2022-03-21-100538.Png

Piekarnik parowy FullSteam posiada specjalny generator, który dozuje parę i sprawia, że rozchodzi się ona równomiernie w całej komorze. Efektem są pyszne i aromatyczne posiłki, bez straty składników odżywczych. Chrupiące bułki, idealnie odgrzana zapiekanka, puszysty sernik czy wykwintne mięso metodą sous vide – wszystko to możesz przygotować w łatwy sposób. Wystarczy wlać wodę do zamontowanej na panelu piekarnika szufladki. Pieczenie i gotowanie z piekarnikiem parowym Amica to doskonałe dania dla całej rodziny o każdej porze dnia. Chcesz sprawdzić, które modele ofeują tą funkcję? Zajrzyj TUTAJ.

SoftSteam

Obraz-2022-03-21-100249.Png

Z SoftSteam – funkcją pieczenia z dodatkiem pary – Twoje wypieki zawsze będą wyglądać i smakować wyśmienicie! Wystarczy, że nalejesz wody do specjalnej niecki i ustawisz funkcję na pokrętle. Dzięki parze pieczywo wyrasta lepiej i równomiernie, jest też bardziej puszyste i nie przesusza się. Twoje ciasta będą jak z cukierni, a chleb nawet lepszy niż ten z piekarni… SoftSteam idealnie nadaje się też do podgrzewania potraw, sprawiając, że zachowują soczystość.  Chcesz sprawdzić, które modele ofeują tą funkcję? Zajrzyj TUTAJ.

Moim zdaniem w piekarnikach oprócz funkcji pary bardzo przydaje się opcja WiFi czyli sterowania smartfonem i OpenUp-automatycznego otwieranie drzwi. Już tłumaczę Wam dlaczego.

WiFi- sterowanie smartfonem

Obraz-2022-03-21-100959.Png

Zdarza Ci się zastanawiać po wyjściu z domu, czy na pewno wyłączyłeś piekarnik? To teraz, dzięki specjalnej aplikacji umożliwiającej zdalne sterowanie piekarnikiem, możesz mieć nad nim pełną kontrolę. Za pomocą smartfona nie tylko skontrolujesz status pracy piekarnika, ale także zdalnie go włączysz, by po powrocie do domu błyskawicznie przygotować ulubione danie. Ustawisz czas trwania pracy i jej zakończenia, temperaturę oraz inne funkcje, uruchomisz gotowe programy pieczenia i zapiszesz własne – również z uwzględnieniem pieczenia etapowego. Będziesz też na bieżąco otrzymywać powiadomienia, np. o zakończeniu pieczenia, o osiągnięciu zadanej temperatury, o pozostawieniu piekarnika w trybie ON. Nowoczesność, wygoda i spokój w zasięgu ręki. Chcesz poznać produkty z funkcją WiFi wejdź TUTAJ.

OpenUp!®- Automatycznie otwierane drzwi

Obraz-2022-03-21-100851.Png

Jak otworzyć piekarnik, kiedy w obu rękach trzymasz blachę? Niech otwiera się sam! Amica wie, jakie są codzienne potrzeby konsumentów, dlatego w uchwycie piekarnika został zamontowany specjalny sensor. Teraz wystarczy, że delikatnie dotkniesz uchwytu w dowolnym jego miejscu – dłonią, łokciem lub barkiem – a drzwi piekarnika otworzą się automatycznie! To wyjątkowo wygodne i unikalne rozwiązanie – bo przecież Amica to ułatwienia naprawdę przydatne na co dzień. A teraz możesz mieć je w swojej kuchni! Zobacz, które modele mają tą funkcjonalność – wejdź TUTAJ.

A jeżeli chodzi o płyty, to uważam, że w płytach indukcyjnych najważniejsza jest funkcja PowerBoost a w płytach gazowych FlameControl!

PowerBooster

Dzięki PowerBooster nie musisz już tracić cennego czasu w kuchni! Funkcja PowerBooster zwiększa moc grzania i pozwala na szybsze przygotowanie potraw. Wodę 0,4 l zagotujesz nawet w 60 sekund! Krótszy czas gotowania czy smażenia, to także mniejsza strata cennych substancji odżywczych. Szybko i zdrowo! Chcesz sprawdzić, które płyty Amiki mają tą funkcję wejdź TUTAJ.

FlameControl

Opera-Zrzut-Ekranu-2022-03-21-095508-Www-Ceneo.png

W płytach gazowych bardzo przydatną funkcją jest FlameControl, bo dzięki niej masz pełną kontrolę nad ogniem. Dzięki aż 9 poziomom mocy i intuicyjnym pokrętłom precyzyjnie dopasujesz wielkość płomienia do rodzaju przygotowywanych dań. Mniejszy płomień, na poziomie 2-3, jest idealny do duszenia potraw, poziomy 6-7 są optymalne dla gotowania warzyw, a 8-9 do smażenia mięsa czy ryb. Gotujesz, dusisz, podgrzewasz czy smażysz – dostosuj wielkość płomienia do swoich potrzeb i optymalnie wykorzystuj energię! Komfortowo, oszczędnie i pysznie!

Chcesz sprawdzić, które modele mają tą funkcję? Zajrzyj TUTAJ.

Mam nadzieję, że teraz łatwiej Wam będzie podjąć decyzję o zakupie piekarnika i płyty!

Artykuł powstał we współpracy z Amiką

Obserwuj