Flameslect.jpg

Jeśli ktoś się zastanawia, czy płyta gazowa pasuje do nowoczesnej kuchni, to wystarczy spojrzeć na wzornictwo płyt gazowych marki Bosch, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Do wyboru mamy płyty gazowe na płycie podpalnikowej ceramicznej, ze szkła hartowanego lub ze stali szlachetnej. Wyjątkowy styl reprezentują szklane modele z pojedynczymi rusztami. Poza estetyką i elegancją, oferują podwyższony komfort obsługi. Niewielkie ruszty łatwo się czyści i pielęgnuje. Dodatkową wygodę i bezpieczeństwo gwarantują zintegrowane w pokrętłach zapalarki.

Bosch Ppp6A6M90
Bosch PPP6A6M90

Koneserom czystych rozwiązań marka Bosch proponuje płytę gazową ze szkła hartowanego z systemem piano-a-filo ( model PPP6A6M90), przystosowaną do wpuszczenia w blat z kamienia lub kompozytu.

Zrównanie powierzchni płyty z blatem daje wspaniały efekt wizualny i znacznie ułatwia utrzymanie czystości w strefie gotowania

Główny Wyłącznik
Główny wyłącznik

Niektóre modele płyt gazowych wyposażone są w wyłącznik główny z funkcją szybkiego zatrzymania np. PPP6A6M90, PPP6A2M90, PRP6A6N70. Gdy ktoś nieoczekiwanie zadzwoni do drzwi, wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby wyłączyć wszystkie palniki. Przycisk aktywuje też zabezpieczenie przed dziećmi po wyłączeniu płyty.

Hhh.jpg

Wyjątkowym rozwiązaniem dla płyt gazowych wyposażonych w wyświetlacz, jest wskaźnik ciepła resztkowego.

Po zakończeniu gotowania na panelu sterowania wyświetli się literka H -hot i już na pierwszy rzut oka widzimy, które ruszty mogą być nadal gorące — chroniąc przed oparzeniem zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wskaźnik zgaśnie, kiedy ruszty ostygną.

Mycie Rusztów W Zmywarce
Mycie rusztów w zmywarce

Spośród licznych zalet płyt gazowych marki Bosch, jedną z ważniejszych jest ich łatwe czyszczenie. Dzięki zastosowaniu gładkich powierzchni (dotyczy tylko płyt z podpłytą palnikową ceramiczną) wysokiej jakości ruszty są przystosowane do mycia w zmywarce. Dzięki ulepszonej powłoce, wkładając  je do zmywarki nie trzeba się już martwić o korozję, pęknięcia czy odbarwienia.

Bosch nieustannie pracuje nad poprawianiem komfortu i bezpieczeństwa gotowania na gazie. Dlatego stworzył FlameSelect– nowatorski system regulacji wielkości płomienia w dziewięciostopniowej skali.
Precyzyjnie określone poziomy mocy, zawarte w nowych pokrętłach, pozwalają na łatwe sterowanie wielkością płomienia poprzez wybór konkretnej wartości.

Gotując na tradycyjnych płytach gazowych ustawienie idealnej mocy płomienia jest praktycznie niemożliwe. Nowe płyty FlameSelect pozwalają na łatwą kontrolę wielkości płomienia. Zobacz jak to działa:

Jeśli zastanawiasz się czy gotowanie na gazie jest bezpieczne, to wiedz, że zgodnie z przepisami unijnymi każda płyta gazowa wyposażona jest w zabezpieczenie przeciwwypływowego gazu, które odcina dopływ gazu do palnika, gdy przypadkowo zgaśnie płomień, na przykład w wyniku zalania palnika lub przeciągu.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj