Piekarniki dwustrefowe stały się bardzo modne wśród Polaków!  Na liście 10 najpopularniejszych piekarników aż 4  to modele dwustrefowe.

Co to jest piekarnik dwustrefowy?

To piekarnik o standardowych wymiarach 60×60, który posiada specjalną półkę zwaną separatorem, dzięki której możemy podzielić piekarnik na dwie niezależne komory, w których można piec w tym samym czasie różne potrawy, przy wykorzystaniu różnych temperatur i trybów pieczenia.

Separator jest wykonany ze specjalnego tworzywa, które nie przewodzi ciepła, dzięki czemu każda przestrzeń robocza tworzy w piekarniku zamknięty obieg. Dodatkowo separator zapobiega mieszaniu się aromatów!

Jeżeli będziemy chcieli przygotować tylko jedną potrawę, to możemy skorzystać z pojedynczej komory, która ze względu na mniejszą pojemność szybciej się nagrzeje i w ten sposób zaoszczędzimy czas i pieniądze, ze względu na mniejszy pobór energii.

Jeżeli zechcemy upiec indyka w całości, to wystarczy wyjąć separator i piekarnik dwustrefowy stanie się tradycyjnym piekarnikiem.

182Ad92F-F26D-439A-90Fb-0F92C9D0A471-58A7Aa96-.Gif

Kto produkuje i ile kosztują piekarniki dwustrefowe?

Tylko kilka marek ma w swojej ofercie piekarniki dwustrefowe, są to Samsung, Beko i Grunding.

Każda z tych marek nazywa tą technologię inaczej: Samsung posługuje się nazwą DualCook i Dual Cook Flex, Beko Spli&Cook, a Grundig Divide&Cook.

Najtańszy piekarnik dwustrefowy możemy kupić za ok. 1200 pln, a najdroższy za ponad 3000 pln.

Wygląd piekarników dwustrefowych

Wszystkie piekarniki są w stylu nowoczesnym i występują tylko w czarnej kolorystyce, z mniejszą lub większą ilością stali nierdzewnej.

 

Piekarnik Dwustrefowy- Hitem Na Polskim Rynku!

Sposób sterowania

Niektóre modele sterowane są przy pomocy pokręteł a inne mają panele dotykowe.

Sterowanie-Telefonem.jpg

Najwyższe modele piekarników dwustrefowych posiadają moduł Wi-Fi, dzięki czemu możemy sterować i monitorować ich pracę przy użyciu Smartfona (Samsung NV75N7677RS, NV75N7647RS). W praktyce oznacza to, że możemy zdalnie uruchomić funkcję wstępnego nagrzewania lub w razie potrzeby wyłączyć piekarnik. Możemy też sprawdzić i dopasować temperaturę lub czas pieczenia oraz wybrać domyślne programy.

Rodzaje wyświetlacza

Posiadają różnej wielkości wyświetlacze tekstowe lub graficzne.

 

Piekarnik Dwustrefowy- Hitem Na Polskim Rynku!

Auto-Menu.jpg

Sposoby pieczenia

Niektóre z piekarników dwustrefowych oferują tylko podstawowe programy pieczenia: termoobieg, grzanie góra dół, szybki nagrzew, ale są i takie modele, które oferują ponad 80 automatycznych programów pieczenia. Nie trzeba szukać przepisów w książkach kucharskich, bo wystarczy je wybrać z menu, a piekarnik sam ustawi odpowiednie parametry pieczenia, jego temperaturę i czas trwania.

Jeśli zależy Wam na przygotowywaniu posiłków na parze, to wśród piekarników dwustrefowych jest jeden model, który posiada technologię Steam Twin: Samsung BQ1VD6T131. Aktualną cenę tego produktu możesz sprawdzić TUTAJ.

 

Piekarnik Dwustrefowy- Hitem Na Polskim Rynku!

 

Innowacyjna technologia Steam Twin pozwala na przygotowanie pysznych posiłków bez tłuszczu, z zachowaniem ich naturalnego smaku. Jak to działa? Możemy albo nawilżać potrawę podczas pieczenia i wówczas wystarczy nalać wodę do specjalnego zbiorniczka na wodę a potrawy będą miały złotobrązową, chrupiącą skórę, podczas gdy w środku nie będą przesuszone. Albo możemy gotować na parze przy pomocy specjalnego naczynia!

Czyszczenie-Pyrolityzne-Aranz-Bosch-2.Jpg
Czyszczenie-Parowe-Aranz-Miele.jpg

Różne sposoby czyszczenia

Najprostsze modele posiadają we wnętrzu komory piekarnika emalię łatwoczyszcząca, która jak sama nazwa wskazuje ułatwia wyczyszczenie piekarnika. Innym sposobem czyszczenia piekarnika może być czyszczenie parowe lub katalityczne. Czyszczenie parowe polega na wytworzeniu wewnątrz piekarnika pary, która zmiękcza zanieczyszczenia w postaci tłuszczu i brudu.

Natomiast czyszczenie katalityczne wykorzystuje wkłady katalityczne o porowatej strukturze, które są umiejscowione na wewnętrznych ściankach piekarnika. Wkłady pochłaniają tłuszcz oraz pozostałe zanieczyszczenia.

Najbardziej skuteczne jest czyszczenie pyrolityczne, które zaleca się szczególnie osobom, które często korzystają z piekarnika. Pyroliza polega na tym, że piekarnik rozgrzewa się do temperatury 500 stopni i wszystkie zanieczyszczenia zamieniają się w popiół, który po zakończonej pyrolizie wystarczy wytrzeć wilgotną ściereczką.

Prowadnice-Telskopowe.jpg

Wyposażenie piekarnika dwustrefowego

Każdy piekarnik jest wyposażany standardowo w blachę do pieczenia, brytfankę oraz ruszt kombinowany, ale tylko niektóre modele mają dodatkowo rożen obrotowy do pieczenia mięsa. W wielu piekarnikach dwustrefowych na wyposażeniu zamiast oprócz prowadnic drabinkowych na jednym lub dwóch poziomach są prowadnice teleskopowe, dzięki którym wysuwanie blach staje się komfortowe i bezpieczne (przypomina otwieranie szuflady).

Flex-Door-Obciete.jpg

 

Niektóre z piekarników dwustrefowych Samsunga posiadają Flex Door– czyli dzielone drzwi, które zapewniają osobny dostęp do górnej komory bez ingerencji w dolną. Dzięki dzielonym drzwiom nie musimy się już obawiać, że wskutek doglądania jednej z potraw, dojdzie do nagłej zmiany temperatury i np. beza w dolnej komorze opadnie.

Chlodna-Szyba.jpg

Zabezpieczenia

Każdy z piekarników dwustrefowych posiada blokadę przycisków, która uniemożliwia przypadkowe włączenie, wyłączenie lub zmianę ustawień. Niektóre modele mają też dodatkowo blokadę otwierania drzwi piekarnika, co uchroni nasze pociechy przed przypadkowym otworzeniem rozgrzanego piekarnika.
Inną formą zabezpieczenia są zimne drzwi piekarnika. Dzięki 3 lub 4 warstwom szkła temperatura drzwi piekarnika nigdy nie staje się zbyt gorąca, więc przypadkowe ich dotknięcie nie grozi poparzeniem.

Kuchnia wolnostojąca z piekarnikiem dwukomorowym

57070-6017Dge223Hzptadpanjxx.jpg

Na rynku istnieje też kuchnia wolnostojąca gazowo-elektryczna , która oferuje dwie niezależne komory piekarnika- jest to Amica 617DGE2.23HZpTaDpAN(Xx).

Dwa niezależne piekarniki mają osobne sterowanie, dzięki czemu możemy piec w różnych temperaturach, a w dodatku bez mieszania się zapachów. Górny piekarnik ma pojemność 44 l, a dolny 67 l. Urządzenie zostało również wyposażone w funkcję termoobiegu, która polega na wprowadzeniu w ruch gorącego powietrza, dzięki czemu w każdej części komory panuje jednakowa temperatura. Ustawienie parametrów pracy piekarnika ułatwia wyświetlacz LED z kontrolą czasu pieczenia.Wnętrze piekarnika elektrycznego zostało pokryte emalią EasyClean, która pozbawiona jest porów i zagłębień sprzyjających osadzaniu się brudu i tłuszczu, dzięki temu czyszczenie komory jest znacznie wygodniejsze.

Płyta grzejna w modelu 617DGE2.23HZpTaDpAN(Xx) jest gazowa. Ma 4 palniki o zróżnicowanej średnicy. Palniki znajdują się pod stabilnymi żeliwnymi rusztami, które zostały zaprojektowane tak, aby można było wygodnie przesuwać po nich gorące garnki bez ryzyka przemieszczenia rusztu. Elektryczny zapalacz gazu w pokrętle ułatwia uruchomienie wybranego palnika. Płyta jest wyposażona również w zabezpieczenie przeciw wypływowe gazu.

Aktualną cenę tego produktu sprawdzisz TUTAJ.

Jeśli ten artykuł był dla Was pomocny, będę wdzięczna za subskrypcję mojego kanału na YT!  Co tydzień filmuję coś nowego! Was to nic nie kosztuje, a mi bardzo pomaga w rozwoju mojego projektu!  KANAŁ PANI AGD NA YT


Obserwuj