Lubisz gotować, przyjmować gości? Potrzebujesz dużej przestrzeni do gotowania? Idealnym rozwiązaniem będą dla Ciebie nowe płyty gazowe marki Amica, oferujące 5 pól grzejnych. Płyty są różnej szerokości, dzięki czemu, w zależności od tego, jak wiele masz miejsca na blacie kuchennym, możesz zdecydować się albo na płytę o szerokości 86 cm, 70 cm lub 68 cm.  Każdy z tych modeli jest 5-cio polowy, ale w modelach o szerokości 86 cm odstępy pomiędzy palnikami są największe.

Palnik WOK na kuchence gazowej

21151-Pga44Zpzsetapgb-Pgca6101Apftb-5906006211.Jpg

Jedną z zalet nowych płyt Amiki jest palnik , który posiada potrójny płomień i powszechnie nazywany jest palnikiem WOK. Jeśli lubisz kuchnię azjatycką bez problemu ustawisz na nim naczynie typu WOK i usmażysz coś pysznego! Wok jest wyjątkowym naczyniem, który łączy w sobie zalety garnka i patelni. Potrawy wykonane w Woku są wyśmienite ze względu na olbrzymią powierzchnię parowania.

Obserwując parę w Woku zauważysz, że krąży ona bardzo powoli i prawie w ogóle nie skrapla się na pokrywce. Jest to o tyle istotne, że dzięki temu warzywa i owoce nie tracą witamin i wartości odżywczych, ponieważ nie odparowują one podczas smażenia w Woku. Dzięki konstrukcji Woka para bardzo szybko zmiękcza warzywa, zachowując przy tym ich chrupkość i jędrność.

Oprócz gotowania i smażenia w naczyniu typu WOK potrójny palnik idealnie sprawdzi się do przygotowywania tradycyjnych dań w dużych patelniach i garnkach.

Żeliwne ruszty

1190670-Pga50Xbzpztaogb-Pgca7101Aob-5906006906.Jpg
1190673-Pga50Xbzpztapgb-Pga7101Apr-59060069067.Jpg

Wszystkie nowe, pięciopolowe płyty Amiki posiadają żeliwne ruszty. Ich waga i konstrukcja sprawia, że są bardzo stabilne, dzięki czemu możesz swobodnie przesunąć duży garnek bez ryzyka, przesunięcia razem z garnkiem rusztu.

Żeliwne ruszty doskonale prezentują się zarówno na płycie stalowej jak i szklanej. Ruszty mogą być pojedyncze dla każdego palnika lub podwójne, które na płycie wyglądają jakby stanowiły jednolity element.

Według mnie pojedyncze ruszty nadają płycie lekkości, a podwójne są praktyczniejsze, bo pozwalają przesuwać garnki z palnika na palnik bez konieczności podnoszenia ich.

Szklana lub stalowa powierzchnia

Amica przygotowała ofertę zarówno dla fanów płyt gazowych na szkle jak i na stali.

Czarne, szklane płyty wykonane są z hartowanego szkła i oprócz tego, ze bardzo ładnie wyglądają, to jeszcze łatwo się czyszczą. Dzięki temu, że są gładkie i płaskie wystarczy skrobak taki jak do płyt ceramicznych czy indukcyjnych, miękka ściereczka, płyn do czyszczenia i płyta będzie błyszczeć jak nowa. Niemniej jednak trzeba uważać, aby nie upuścić czegoś ciężkiego na płytę .

 

Płyty stalowe wykonane są ze stali nierdzewnej. Są one bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Przy ich czyszczeniu należy pamiętać, aby nie szorować ich ostrymi ściereczkami, ponieważ na powierzchni mogą powstać zarysowania.

Elektryczny zapalacz gazu w pokrętle

Teraz nie musisz szukać już zapałek czy zaplaniczki chcąc uruchomić płytę gazową. Wystarczy jedną ręką wcisąć i przekręcić pokrętło, a palnik zapłonie. Bajecznie proste i komfortowe rozwiązanie.

Zabezpieczenia przeciwypływowe

W płytach gazowych Amica zastosowano specjalny zawór odcinający dopływ gazu, gdyby któryś z palników przypadkowo zgasł. Teraz możecie czuć się naprawdę  bezpiecznie.

Aaa.png

Obserwuj