Moda na płyty gazowe nie przemija. Przepiękne wzornictwo idzie w parze z nowymi technologiami, które nie tylko ułatwiają gotowanie, ale i sprawiają, że chce się eksperymentować w kuchni jeszcze więcej.

 

Oto rozwiązania jakie zastosowano w nowych płytach gazowych Amiki:

Timer

Timer.jpg

Jedną z najbardziej praktycznych funkcji jest Timer. Ustawienie czasu gotowania uchroni nas przed przypaleniem ziemniaków czy rozgotowaniem makaronu. Na płycie wystarczy ustawić czas do konkretnego palnika, a po zadanym czasie płyta automatycznie go wyłączy, emitując przy tym charakterystyczny dźwięk. Timer wykorzystać możesz także jako minutnik.

FlameControl

Opera-Zdjecie-2020-02-04-124838-Www-Amica-Pl.png

W płytach gazowych z płynną regulacją płomienia trudno jest ustawić najniższy poziom grzania bez ryzyka przypadkowego zgaszenia płomienia, ale dzięki FlameControl to już przeszłość.

 

Funkcja  FlameControl  pozwala w precyzyjny sposób sterować wielkością płomienia. Na pokrętle mamy aż 9 poziomów mocy. Najwyższy poziom grzania 9 -8 jest optymalny do smażenia, środkowy 6-7 do gotowania, a niski 2-3 do duszenia. Dostosowanie wielkość płomienia do swoich potrzeb to nie tylko wygoda ale i optymalne wykorzystanie energii.

ExtraSpace

Opera-Zdjecie-2020-02-04-123939-Www-Amica-Pl.png
Opera-Zdjecie-2020-02-04-124051-Www-Amica-Pl.png

Niedzielny obiad lub kolacja dla rodziny oznacza spory ruch w kuchni. Zawsze brakuje miejsca na płycie. Amica  dobrze to wie, dlatego w nowych płytach gazowych mamy więcej miejsca dla większych garnków.

 

Dzięki nowej konstrukcji zwiększone zostały odległości między palnikami, przy zachowaniu standardowych wymiarów płyty. Zmieniony został układ palników (duży palnik wysunięty do przodu/zwiększona odległość), przez co jego powierzchnia grzejna zwiększyła się o 42%.

 

Teraz gotowanie w 4 dużych garnkach jednocześnie nie będzie już problemem!

ChildLock

Z punktu widzenia bezpieczeństwa, bardzo istotną funkcją płyt gazowych Amica jest blokada rodzicielska ChildLock.
Kiedy w naszej kuchni przebywają dzieci warto zadbać o ich bezpieczeństwo. Uruchomienie blokady rodzicielskiej uchroni nas przed przypadkowym włączeniem lub wyłączeniem płyty, jak również przed zmianą ustawień.

Palnik WOK

Palnik WOK z potrójnym płomieniem jest idealny nie tylko do przyrządzania dań kuchni azjatyckiej, ale również do gotowania potraw w dużych garnkach czy patelniach, bez. Pozwala na szybkie równomierne smażenie lub gotowanie, bez ryzyka przypalenia, niedosmażenia czy utraty substancji odżywczych.

Palnik Booster

Opera-Zdjecie-2020-02-04-125403-Www-Amica-Pl.png

Słyszałeś o funkcji Booster w płytach indukcyjnych? To nie jest funkcja zarezerwowana tylko dla indukcji 🙂
Szybkie grzanie potrzebne jest przy gotowaniu niezależnie od rodzaju płyty. Jeśli cenisz sobie czas, Palnik Booster zaoszczędzi go dla Ciebie.

Dzięki palnikowi Booster zwiększysz moc grzania, co sprawi, że danie będzie gotowe w krótszym czasie. Dodatkowo potrawy zachowają cenne substancje odżywcze, co jest niezwykle istotne.

 

Żeliwne ruszty

Niewątpliwą zaletą wielu płyt gazowych Amiki są również nowoczesne, mocne i stabilne ruszty żeliwne, które możesz szybko umyć w zmywarce, bez uciążliwego mycia ręcznego. Dzięki nim przesuniesz nawet ciężki garnek bez ryzyka, że razem z nim przesunie się ruszt.

Zabezpieczenia przeciwwypływowe gazu

Posiadacze płyt gazowych nie muszą obawiać się gazu, bo wprawdzie gaz jest substancją niebezpieczną, ale chronią nas zabezpieczenia przeciwwypływowych gazu.W związku z tym, kiedy płomień palnika przypadkowo zgaśnie, specjalny zawór automatycznie odetnie dopływ gazu, gwarantując nam bezpieczeństwo.

 

Opera-Zdjecie-2020-02-04-125435-Www-Amica-Pl.png

Artykuł sponsorowany

Obserwuj