Jeśli jesteście na etapie urządzania mieszkania i szukacie dla siebie nowego sprzętu AGD, to warto rozważyć sprzęt marki  Amica.

Amica  jako jedyna polska marka na rynku AGD wprowadza właśnie nową generację płyt indukcyjnych 3.0, które oferują szereg ciekawych innowacji takich jak: konstrukcja SlimHob PRO, 14-stopniowe sterowanie slider,  funkcje precyzyjnych programów temperaturowych  Hob Control i HobControl Pro i technologię HoodCoonnect – połączenia płyty z okapem przy pomocy „Bluetooth”.

Nowa Generacja Płyt Indukcyjnych Amica 3.0

 

Na czym polega technologia HobControl? 

HobControl – to  3 precyzyjne programy temperaturowe: do topienia, duszenia, gotowania „na wolnym ogniu”, które nigdy Cię nie zawiodą – niezależnie od wielkości naczynia, a nawet wtedy, jeśli dolejesz wody do garnka w trakcie gotowania! To za sprawą zastosowania inteligentnych algorytmów, które na bieżąco mierzą temperaturę pola i precyzyjnie dobierają właściwą moc grzania w zależności od tego, co aktualnie dzieje się w garnku.

Gotowanie z technologią HobControl to również mniejsze zużycie energii – płyta zawsze dobiera adekwatną moc grzania i dzięki temu unikamy strat energii. Wystarczy wybrać odpowiedni program temperaturowy dotykając jeden , a gotowanie będziesz mieć pod pełną kontrolą- bez konieczności mieszania, bez przypalania oraz kipienia.

Precyzyjny program do topienia (40°C)

Zapomnij o gotowaniu w kąpieli wodnej. Teraz możesz topić czekoladę czy klarować masło mając pewność, że nic się nie zwarzy i nie przypali.

Precyzyjny program do duszenia (70°C)

Gotowanie dań typu gulasz, leczo, smażenie powideł, przygotowywanie gęstych sosów, które wiecznie przywierają do dna garnka, przestało być problemem!  Ustawiasz program naciskając jeden sensor i od tego momentu kontrolę na procesem przejmuje płyta z technologią HobControl.

Precyzyjny program do gotowania „na wolnym ogniu” (90°C)

Koniec z rozgotowanymi daniami czy kipiącym rosołem na Twojej płycie. Takie gotowanie to również mniejsze zużycie energii – płyta zawsze dobiera adekwatną moc grzania i dzięki temu unikamy strat energii. To ekologia i ekonomia w jednym!

Czym różni się technologia HobControl od HobControl  Pro?

HobControl Pro to nie 3 a 4 precyzyjne programy temperaturowe! Oprócz do topienia, programów duszenia, gotowania „na wolnym ogniu”  mamy jeszcze Precyzyjny program do grillowania (200°C), dzięki któremu możemy smażyć  idealne steki na płycie indukcyjnej.

Dzięki precyzyjnemu gotowemu programowi do grillowania zrobisz to po mistrzowsku – o każdej porze roku, a nie tylko w sezonie grillowym.  Wybór automatycznego programu daje ci pewność osiągnięcia odpowiednio wysokiej temperatury dla tego procesu. Precyzyjny program do grillowania to również idealna opcja do smażenia w głębokim tłuszczu oraz do dań stir fry.

Nowa Generacja Płyt Indukcyjnych Amica 3.0

 

Nowe Sterowanie

Łatwo rozpoznasz, która z płyt indukcyjny 3.0 posiada funkcję HobControl, a która HobControl Pro, bo te płyty różnią się sterowaniem.  Płyty ze sterowaniem bazowym +/- posiadają funkcję HobControl a płyty ze sterowaniem slider posiadają funkcję HobControl Pro.

Zwróćcie uwagę,  że sterowanie  typu slider jest aż 14- stopniowe (konkurencja przeważnie oferuje tylko 9 poziomów mocy), dzięki czemu jest bardziej  responsywne i intuicyjne!

Nowa Generacja Płyt Indukcyjnych Amica 3.0

 

HoodConnect

W wybranych płytach indukcyjnych Amiki 3.0  zastosowano niezwykle ciekawą technologię HoodConnect, która polega na połączeniu płyty z okapem przy pomocy  „Bluetooth” i sprawia, że okap nie tylko włączy się automatycznie, ale również dostosuje swoją pracę do parametrów gotowania na płycie indukcyjnej. Czyż to nie jest wygodne rozwiązanie?

Zastosowany w urządzeniach inteligentny algorytm precyzyjnie monitoruje intensywność gotowania na płycie i na podstawie sczytanych danych dobiera moc okapu- czyli jeśli coś będzie się intensywnie gotować na płycie, to okap też będzie pracował intensywnie!

Dodatkowo wbudowany w płytę intuicyjny panel pozwoli ci przejąć kontrolę nad pracą okapu i przejść na tryb manualny zawsze wtedy, gdy masz taką potrzebę.

Co jest bardzo ważne, że połączenie „Bluetooth” zapewnia stałą i stabilną pracę, więc nie musisz się martwić, że zasłonisz czujnik pokrywą czy garnkiem i połączenie przestanie działać. Z HoodConnect możesz się skupić na tym co najważniejsze czyli na gotowaniu.

Nowa Generacja Płyt Indukcyjnych Amica 3.0

 

Konstrukcja SLIMHOB PRO

Wychodząc naprzeciw aktualnym trendom i wymaganiom rynkowym płyty indukcyjne 3.0 Amiki umożliwiają montaż praktycznie w każdym blacie – nawet najcieńszym 12 mm., bez konieczności stosowania przedniej wentylacji ani przegrody.
To ogromna elastyczność przy projektowaniu wymarzonej kuchni. Jeśli zechcesz zamontować płytę tuż nad piekarnikiem, to możesz to zrobić już w blacie 28 mm.

Płyty Amiki są jednymi z najcieńszych na rynku i ich grubość wynosi 44 mm.

Nowa Generacja Płyt Indukcyjnych Amica 3.0

Nowa generacja płyt indukcyjnych Amica odpowiada na wszystkie aktualne wymagania dotyczące wydajności, doświadczenia kulinarnego, montażu oraz trendów w postaci „wspomagania gotowania”. Jeśli chcecie poznać je bliżej, zapraszam na stronę Amica.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Amica

 

 

 

Obserwuj