Na liście najlepiej sprzedających się piekarników  od wielu miesięcy dominują piekarniki w czerni. Najprawdopodobniej klienci rezygnują z inoxowego wykończenia na rzecz czerni z powodów praktycznych.

Czerń  łatwiej utrzymać w czystości, a czyszczenie inoxu bywa żmudne, zdarzają się nawet przypadki zarysowania podczas zbyt intensywnego czyszczenia. Piekarnik o inoxowym wykończeniu wymusza też konieczność dopasowania kolorystyki inoxu w innych kuchennych urządzeniach i tu zaczyna się kłopot…, a czerń wszystkie te problemy rozwiązuje!

Www.png

Łatwość i intuicyjność sterowania

Jeśli będziecie rzadko korzystać z piekarnika to tym bardziej ta funkcja ma znaczenie, bo nie będziecie za każdym razem szukać instrukcji obsługi, kiedy będziecie chcieli skorzystać z piekarnika.

Jeśli macie taką możliwość, aby przetestować sprzęt, to warto to zrobić np. w salonach firmowych danej marki, gdzie wszystkie urządzenia są podłączone i można zobaczyć aktywny panel sterowania. Jeśli nie macie takiej opcji, poszukajcie filmów demonstracyjnych na YouTubie.

Sposób czyszczenia piekarnika

Aaaa.png

Osoby często korzystające  z piekarnika powinny zdecydować się na najbardziej skuteczny sposób czyszczenia  pyrolizę– piekarnik rozgrzewa się  wówczas do temperatury  ok. 500 stopni i cały brud zamienia się w garstkę pyłu. Jeśli rzadko korzystacie z piekarnika to takie sposoby czyszczenia jak emalia łatwoczyszcząca, kataliza lub czyszczenie parą powinny Wam całkowicie wystarczyć (więcej szczegółów o sposobach czyszczenia).

Programy pieczenia

Pseeov19Spe00004.Jpg

Jeśli rzadko korzystacie z piekarnika to wystarczą Wam podstawowe sposoby pieczenia: termoobieg, grzanie góra i dół, grzanie dolne, grzanie górne. Ale jeśli macie ambicje kulinarne, to warto wybrać piekarnik z programami automatycznymi. W takim piekarniku wystarczy wybrać z menu np. program pizza a piekarnik sam ustawi temperaturę i czas pieczenia. Najbardziej zaawansowane piekarniki posiadają w menu książkę kucharską, która zawiera szczegółowe przepisy kulinarne.

Wyposażenie piekarnika

Prowadnice-Telskopowe.jpg

Wbrew temu co widzimy, piekarnik może posiadać na wyposażeniu coś więcej niż blachy :-).

Bardzo istotnym elementem komory piekarnika są prowadnice, które utrzymują blachy.

Najbardziej komfortowe są prowadnice teleskopowe, które wysuwają się razem z blachą dzięki czemu mamy pewność, że wyciągana potrawa nie zsunie nam się z blachy. Dla mięsożerców bardzo przydatne mogą okazać się takie elementy piekarnika jak rożen obrotowy czy termosonda, dzięki której możemy kontrolować temperaturę wewnątrz potrawy.

Zabezpieczenia

Chlodna-Szyba.jpg

Jeśli w Waszym mieszkaniu są dzieci, to kupując piekarnik musicie zadbać o ich bezpieczeństwo.

Koniecznie wybierzcie piekarnik z blokadą drzwi piekarnika i chłodnymi drzwiami piekarnika, tak aby wyeliminować ryzyko przypadkowego poparzenia.

Lista najbardziej popularnych piekarników!

Piekarniki za ok. 1000 pln

  • AMICA EB7541HB FINE- sprawdź aktualną cenę TUTAJ  
  • Beko BIM 24300 BS – sprawdź aktualną cenę TUTAJ 
  • Samsung NV66M3531BB – sprawdź aktualną cenę TUTAJ  
Do-1000-Pln.gif

Piekarniki za ok. 1500 pln

  • Samsung NV70H5787CB- aktualną cenę sprzwdż TUTAJ
  • Whirlpool AKZ96230 NB-aktualną cenę sprzwdż TUTAJ
  • Electrolux EOA5751ZOZ-aktualną cenę sprzwdż TUTAJ
Za-1500-Pln.gif

Piekarniki za ok. 2000 pln

  • Bosch HBG635BB1- aktualną cenę sprawdź TUTAJ
  • Samsung NV75N5641RB- aktualną cenę sprzwdź TUTAJ
Za-2000.Gif

zobacz jak wyglądają piekarniki Bosch z linii HBG


Obserwuj