Wiele osób, które stoi przed wyborem piekarnika chce, aby piekarnik zagwarantował im udane wypieki. W pełni to rozumiem, bo nikt nie chce spędzać czasu w kuchni na darmo, dlatego dziś przedstawię Wam kilka piekarników marki Amica, które zapewniają równomierne pieczenie i sprawią, ze zapomnicie o widmie zakalca.

Moja pierwsza propozycja to piekarnik Amica ED57529B X-TYPE PYRO, który oferuje m.in. funkcje: Amica Baking System oraz Gotowe programy pieczenia.

Piekarniki Amiki - Piecz Równomiernie I Zapomnij O Zakalcu!

Amica ED57529B X-TYPE PYRO

Amica BakingPro System

Doskonałe wypieki to nie tylko kwestia umiejętności, ale przede wszystkim odpowiedniego piekarnika. Nowa konstrukcja komory gwarantuje idealną, równomierną dystrybucję ciepła oraz stabilną temperaturę w całym piekarniku. Dzięki temu możesz przygotować dużą porcję wypieków, mając pewność, że będą one równo zarumienione i wypieczone. Komora jest ponadto większa i ma więcej poziomów pieczenia – teraz możesz upiec przysłowiowe kilka pieczeni na jednym ogniu! Większe są też blachy, a nowa osłona wentylatora przyspiesza nagrzewanie – do 150°C w zaledwie 3 minuty!. Z BakingPro System® możesz piec więcej, szybciej, lepiej i wygodniej – a codzienne obowiązki staną się przyjemnością!

Równomierne pieczenie na kilku poziomach

Piekarniki Amiki - Piecz Równomiernie I Zapomnij O Zakalcu!

Nowa konstrukcja komory piekarnika gwarantuje idealną, równomierną dystrybucję ciepła w całym piekarniku. Dzięki temu możesz przygotować dużą porcję wypieków, mając pewność, że będą one równo zarumienione i wypieczone. Wszystko dzięki następującym zmianom technologicznym:
* nowy kształt tylnej osłony wentylatora, większa jej powierzchnia, nowy kształt i układ otworów w osłonie
* nowy kształt górnej grzałki opiekacza równomiernie pokrywa i obejmuje większą powierzchnię

W tym pojemnym piekarniku bez problemu zmieścisz ponad 100 muffinek jednocześnie!  Możesz z łatwością suszyć grzyby i owoce oraz piec na kilku poziomach naraz.

Gotowe programy pieczenia

Pozwolą Ci zaoszczędzić sporo cennego czasu. Gotowe programy pieczenia zostały przygotowane we współpracy z profesjonalnymi kucharzami. Dzięki nim szybko przygotujesz dowolną potrawę, nie zastanawiając się nad czasem pieczenia czy temperaturą adekwatną do rodzaju i rozmiarów dania. Piekarnik zrobi do za Ciebie! A efekt zawsze będzie doskonały.

 

Innymi ciekawymi modelami są piekarnikii , które oprócz powyższych funkcji oferują technologię  SoftSteam- czyli pieczenia z dodatkiem pary : ED975396BA+ X- TYPE STEAM P, ED975398BA+ X-TYPE STEAM P i ED37616B X-TYPE STEAM.

Piekarniki Amiki Z Funkcja Pary

SoftSteam

Piekarniki Amiki - Piecz Równomiernie I Zapomnij O Zakalcu!Ciasta jak z cukierni, chleb… jeszcze lepszy niż z piekarni! Z SoftSteam – pieczeniu z dodatkiem pary – Twoje wypieki zawsze będą wyglądać i smakować wyśmienicie!  Pieczenie odbywa się z dodatkiem pary wytoworzonej z wody na dnie piekarnika. Wymaga nalania wody 300-400 ml na dno (tzw. nieckę) piekarnika i po przyciśnięciu funkcji na sensorze/pokrętle włącza się specjalna dodatkowa grzałka i wytwarza się para. Program jest dedykowany tylko do wybranych funkcji piekarnika. Dzięki parze pieczywo wyrasta lepiej i równomiernie, jest też bardziej puszyste i nie przesusza się. SoftSteam idealnie nadaje się też do podgrzewania potraw, które zachowują dzięki niemu swoją soczystość.

Termosonda

Piekarniki Amiki - Piecz Równomiernie I Zapomnij O Zakalcu!

Termosonda

Z pewnością wielokrotnie zdarzało Ci się nakłuwać czy nacinać piekącą się potrawę, by sprawdzić stopień jej upieczenia. Dzięki Termosondzie nie będzie to już konieczne! Wystarczy, że umieścisz ją w piekącej się potrawie i ustawisz na programatorze temperaturę, jaką chcesz osiągnąć we wnętrzu. Termosonda będzie szczególnie przydatna w przypadku pieczenia mięs. Termosondę należy umieścić w mięsie, a następnie ustawić na programatorze temperaturę wewnątrz potrawy, jaką chcemy uzyskać i włączyć piekarnik. Piekarnik zakończy pieczenie, gdy mięso uzyska zaprogramowaną temperaturę. Temperatura odpowiednia dla danego typu mięsa: Wieprzowina 85 – 90 / Wołowina 80 – 85 / Cielęcina 75 ­ 80 / Jagnięcina 80 – 85 / Dziczyzna 80 – 85. Termosonda to gwarancja pieczenia bez ryzyka przypalenia na zewnątrz i niedopieczenia w środku! Termosonda jest na wyposażeniu ED975396BA+ X- TYPE STEAM P, ED975398BA+ X-TYPE STEAM P.

 

Na końcu przedstawię Wam model, który może zainteresować fanów zarówno pieczenia jak i gotowania na parze ED57369BA+ X-TYPE STEAMTen piekarnik oprócz technologii FullSteam i gotowych programów parowych (które opisuję poniżej) oferuje znane Wam już funkcje: równomiernego pieczenia, Amica BakinPro System oraz gotowych programów pieczenia.

Piekarniki Amiki - Piecz Równomiernie I Zapomnij O Zakalcu!Piekarniki Amiki - Piecz Równomiernie I Zapomnij O Zakalcu!

FullSteam

Piekarniki Amiki - Piecz Równomiernie I Zapomnij O Zakalcu!

Generator pary w piekarniku parowym

Posiłek pełen smaku i witamin jednocześnie? To możliwe! Wypróbuj nową funkcję piekarników AMICA i przekonaj się, jak pyszne i zdrowe mogą być Twoje dania! Lepszy smak i konsystencja bez straty witamin i mikroelementów to zasługa specjalnie zaprojektowanego generatora pary, który odpowiednio dozuje parę. Para wtłaczana do komory piekarnika podczas pieczenia (na różnych etapch pieczenia). Full Steam  to jest to pieczenie i gotowanie na parze, 100% pary. Piekarnik ma zamontowaną szufladkę, do której wlewa się 500 ml wody oraz specjalnie zaprojektowany wtrysk, który rozprowadza równomiernie wodę w postaci pary do komory piekarnika, dzięki termu wnętrze jest lepiej nasycone parą a efekty pieczenia jeszcze lepsze.

Gotowe programy parowe

Przygotowanie zdrowego posiłku jeszcze nigdy nie było tak łatwe! By upiec smaczną i zdrową potrawę, wystarczy napełnić pojemnik na wodę znajdujący się w piekarniku i wybrać jeden z Gotowych programów parowych. Przygotowane w ten sposób potrawy zachowają cenne substancje odżywcze, będą soczyste i mniej tłuste. Nie zastanawiasz się jak co się piecze, bo gotowe programy parowe podpowiadają idealne parametry pieczenia dla danej potrawy/mięsa. Podaje ustawienia czasu, temperatury i rodzaju grzania dla danej potrawy. Programy zostały stworzone przez profesjonalnych kucharzy. Dla poszczególnych potraw dobrano odpowiednie funkcje grzania i temperatury oraz zależności czasowe/wagowe, które są zapisane w pamięci programatora. Należy wlać około 0,5l wody do zbiornika w piekarniku, a następnie wybrać program gotowy i postępować zgodnie z instrukcją na wyświetlaczu.

Niezależnie, który piekarnik wybierzesz, gwarantuję Ci, że technologie zastosowane w prezentowanych przeze mnie piekarnikach Amiki sprawią, że wszystko Ci się upiecze, jak należy!

 

Obserwuj