Lubisz eksperymentować w kuchni? Pieczesz chleb, mięsa i ciasta nie tylko od świeta? To problem czyszczenie piekarnika nie jest Ci obcy! Tej czynności nikt nie lubi, no ale ktoś musi to zrobić! Firma Amica od lat tworzy piekarniki obserwując potrzeby konsumentów, dlatego każdy z nich wyposażony jest w szereg rozwiązań, które mogą ułatwić Ci jego wyczyszczenie lub prawie całkowicie z niego wyręczyć!

Oto różne technologie ułatwiające czyszczenie piekarnika:

Czyszczenie pyrolityczne

Pyroliza.jpg

Marzy Ci się, żeby piekarnik czyścił się sam, to postaw na pyrolizę!

Pyroliza to samoczynne, efektywne i – dzięki specjalnym zabezpieczeniom drzwi – w pełni bezpieczne czyszczenie komory piekarnika, bez konieczności stosowania jakichkolwiek detergentów. Piekarnik rozgrzewa się do temperatury 480 ⁰C, eliminując wszelkie zabrudzenia, włącznie z uciążliwymi plamami tłuszczu. Korzystając z czyszczenia pyrolitycznego unikniesz ręcznego czyszczenia, nie wydasz ani grosza na środki czyszczące i zaoszczędzisz sporo cennego czasu. Pozwól sobie na czystą przyjemność! Czyszczenie pyrolityczne znajdziesz m.in. w

 

SmellCatalyst – katalizator zapachu

Smell.jpg

Unikasz pieczenia ryb ze względu na intensywny zapach w całym mieszkaniu?! Wybierz piekarnik Amiki z katalizatorem zapachu, a czyste i bezwonne powietrze wypełni Twoją kuchnię i uprzyjemni Ci korzystanie z piekarnika! W jego kominie ulokowany jest katalizator zapachu, w którym cząsteczki tłuszczów i zabrudzeń są na bieżąco spalane w wysokiej temperaturze podczas smażenia czy pieczenia, co zapobiega ich wydostawaniu się na zewnątrz. Dlatego zamiast nieprzyjemnej woni spalenizny czy tłuszczu w powietrzu unosi się zapach czystości. Tłuszczu nie ma w powietrzu, więc nie osadza się też na meblach czy zasłonach, a to dodatkowa korzyść, bo nie trzeba sprzątać. Oto kilka modeli piekarników z katalizatorem zapachu: ED57529B X-TYPE PYRO i ED57589BA+ Q-TYPE PYRO.

Czyszczenie katalityczne

Katalityczne.jpg

W niektórych piekarnikach Amica zastosowane zostały specjalne panele, które, dzięki porowatej powłoce przyciągają i pochłaniają cząsteczki zanieczyszczeń. By oczyścić panele, wystarczy ustawić piekarnik na 250 ⁰C na jedną godzinę- wówczas dochodzi do rozkładu cząsteczek. Takie rozwiązanie to czysta przyjemność i pełen komfort. Czyszczenie katalityczne oferują m.in. ED47636XA+ X-TYPE OPENUP , ED57689WA+ X-TYPE WiFiED37610B X-TYPE OPENUP.

 

Emalia łatwoczyszcząca EasyClean

Czyszczenie wnętrza piekarnika ułatwia również emalia łatwoczyszcząca. Wiele piekarników Amica pokryte zostały specjalną Emalią łatwoczyszczącą EasyClean pozbawioną porów i zagłębień sprzyjających osadzaniu się brudu i tłuszczu. Oto kilka modeli piekarników z emalią łatwoczyszczącą: ED06208X FINE, EB7541HB FINE, TES6521 FINE.

Jak widzicie sposobów na czysty piekarnik jest bardzo wiele! Wybierz jedno z nich aby nie spędzać zbyt dużo czasu na sprzątaniu w kuchni. Ułatwiaj sobie życie! Spędzaj czas z bliskimi lub rozwijając swoje zainteresowania.

Artykuł sponsorowany

Obraz-2021-07-26-091728.Png

Artykuł sponsorowany

Obserwuj