Okapy meblowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem  z racji tego, że są wydajne, zajmują mało miejsca, a przy tym są prawie niewidoczne! Marka Amica wprowadziła właśnie do swojej oferty 3 nowe modele: OMP9552BG, MP6552BG,OMP6252BG. Wszystkie wykonane są z eleganckiego czarnego szkła i mają piękne oświetlenie ledowe.

Oto jakie ciekawe rozwiązania kryją w sobie:

Touchless – Sterowanie gestem

Sterowanie-Gestem.jpg

Słyszeliście kiedyś o sterowaniu okapu gestem? Świetne rozwiązanie nie tylko wtedy, gdy macie ubrudzone ręce ciastem na pierogi. A wszystko za sprawą specjalnych sensorów reagujących na ruch, w które zostały wyposażone nowe okapy Amiki. Wystarczy gest, aby bez dotykania urządzenia uruchomić okap, zmienić jego tryb pracy lub włączyć oświetlenie.

Tryb sterowania gestem jest sygnalizowany specjalną ikonką na panelu sterowania. Optymalna odległość dla wykonywania gestów to 10 cm od okapu (max 15 cm).

Jeżeli wolelibyście jednak tradycyjny sposób sterowania, to zawsze możecie sterować okapem za pomocą sensorów.

Wysoka wydajność

Wydajność to najważniejszy parametr okapu. Im większy metraż naszej kuchni tym bardziej wydajny okap będzie Wam potrzebny. Skuteczność działania okapu zależy od kilku czynników: konstrukcji okapu, mocy silnika i rodzaju użytej turbiny. Nowe okapy amiki zostały wyposażone w nowoczesne i niezwykle wydajne turbiny, dzięki którym ich maksymalna wydajność w trybie wyciągu wynosi 477 m3/h (model OMP9552BG) i 462m3/h (model OMP6552BG i OMP6252BG).

 

Sterowanie sensorowe

Sterowanie-Sensorowe-Amiaca.jpg

Tak jak już pisałam, jeżeli nie chcecie sterować okapem gestami, możecie to robić przy pomocy sensorów. Nie jest to wcale takie zwyczajne rozwiązanie, ponieważ sensory są umieszczone pod powierzchnią szkła, a nie na nim – czyli sterując okapem dotykamy płaskiej, gładkiej powierzchni. Panel sterowania łatwo się czyści, wystarczy przetrzeć go ściereczką. Nie ma żadnych  wystających elementów jak np. przycisków sterowania, wokół których mógłby gromadzić się brud.

Listwa LED

Okapy meblowe amiki zostały wyposażone w listwy LED, dzięki którym zyskacie lepszą widoczność przygotowywanych potraw jak i lepsze doświetlenie powierzchni blatu. Listwy LED są niezwykle żywotne i emitują jasne, przyjemne światło.

 

Cicha praca

Glosnosc-Okapu.jpg

Jedną z najistotniejszych cech oprócz wydajności okapu jest jego głośność. Nowe okapy pracują z głośnością 59 dB przy min. wydajności i 63 dB przy najwyższej wydajności.

Cichą pracę okapów docenicie szczególnie wtedy, gdy Wasz salon połączony jest z kuchnią!

Przygotowując posiłek możecie słuchać muzyki lub oglądać telewizję, a nie irytować się głośną pracą okapu!

Często urządzając kuchnię bagatelizujemy zakup okapu, co ja osobiście uważam za jeden z największych błędów. Na nic nam piękne zasłony, kanapy, jeśli będą przesiąknięte brzydkimi zapachami kuchennymi!

Pamiętajcie o tym niezbędnym sprzęcie agd, jakim jest okap! Może pracować w trybie wyciągu lub pochłaniacza, byle pracował!!!

Artykuł sponsorowany

Amica.jpg

Obserwuj