Jak gotować to wygodnie, dlatego zawsze polecam rozwiązanie jakim jest technologia połączenia płyty z okapem przy pomocy Bluetooth HoodConnect , która sprawia, że okap nie tylko włączy się automatycznie, ale również dostosuje swoją pracę do parametrów gotowania na płycie indukcyjnej.

Jak działa Hood Connect?

Zastosowany w urządzeniach inteligentny algorytm precyzyjnie monitoruje intensywność gotowania na płycie i na podstawie sczytanych danych dobiera moc okapu. Połączenie Bluetooth zapewnia stałą i stabilną pracę, więc nie musisz się martwić, że zasłonisz czujnik pokrywą czy garnkiem i połączenie przestanie działać.

Okapy Amica z HoodConnect

Okapy Amica Z Funkcją Hoodconnect Gwarancją Wygody Gotowania

Amica ma w swojej ofercie aż 10 okapów z technologią HoodConnect – pełną ich gamę znajdziesz TUTAJ. Są wśród nich zarówno okapy podszafkowe 60 i 90 cm, kominowe 60 i 90 cm, a nawet wyspowe, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Oczywiście, aby ta technologia funkcjonowała należy dobrać też konkretną płytę indukcyjną. Listę urządzeń znajdziesz TUTAJ.

Jeśli chcesz sterować okapem również z poziomu płyty, dobierz do niego płytę indukcyjną Amica z funkcją HoodConnect Pro, z opcją manualnego sterowania. Listę tych płyt znajdziesz TUTAJ.

Wydajność

Aby prawidłowo dobrać okap do kuchni należy obliczyć, jaką powinien mieć wydajność. Im większa kubatura kuchni, tym bardziej wydajny okap będzie nam potrzebny! Jeśli Wasza kuchnia jest otwarta na salon, to do obliczeń musicie uwzględnić kubaturę kuchni z salonem. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak zrobić obliczenia, to zajrzyj TUTAJ

Wszystkie okapy Amica z funkcją Hood Connect charakteryzują się wysoką wydajnością. Okapy wyposażone zostały w nowoczesne i niezwykle wydajne turbiny, które całkowicie usuną kuchenne zapachy.

Modele kominowe o szerokości 60 i 90 cm charakteryzują się maksymalną wydajnością w trybie wyciągu 662-730 m3/h, modele wyspowy – 660m3/h a okapy meblowe  60 i 90 cm- 652-660 m3/h.

Wydajność przy wyborze okapu jest najważniejsza, ale drugim kluczowym parametrem przy wyborze okapu  jest głośność.

Głośność

Z pewnością zdarza Ci się przygotowywać posiłek, jednocześnie słuchając muzyki lub oglądając telewizję. Dzięki niskiemu poziomowi hałasu, jaki emitowany jest przez okapy Amica, możesz to robić bez przeszkód. Włącz okap na najniższy bieg by skutecznie usuwać opary i ciesz się cichą pracą urządzania – poniżej 50dB. To rozwiązanie doceni każdy, kto ma kuchnię połączoną z salonem.

Okapy Amica Z Funkcją Hoodconnect Gwarancją Wygody Gotowania

Regulacja barwy światła

Zależy Ci na dobrym doświetleniu blatu w kuchni? A może lubisz, kiedy we wnętrzu pojawia się przyjemnie przyciemnione światło? Korzystaj z wygodnej funkcji zwiększania intensywności światła, kiedy przygotowujesz posiłek. Zbuduj przyjemną atmosferę zmniejszając moc oświetlenia. Okap, poza tym że pozbędzie się z kuchni przykrych zapachów, będzie pełnić funkcję stylowego i eleganckiego oświetlenia.

Sterowanie sensorowe

Zapomnij o uciążliwym czyszczeniu brudu gromadzącego się w okolicach przycisków! Okapy Amica wyposażone zostały w panele dotykowe umieszczone pod szklaną powłoką. Dzięki temu nie tylko szybko i bez przeszkód przetrzesz panel, ale zyskasz łatwy dostęp do wszystkich funkcji okapu. Przekonaj się, jak wciągający może być komfort!

FrameOn- pochłanianie obwodowe

To bardzo ciekawe rozwiązanie, które polega na tym, że okap Amica odprowadza opary także przez szczeliny umieszczone wokół przedniej szyby. Zapach znika zdecydowanie szybciej, a okap pracuje ciszej.

Podsumowanie

Ja od kilku lat korzystam z płyty połączonej z okapem za pomocą technologii Blootooth i bardzo lubię to rozwiązanie! Kiedyś notorycznie zapominałam o uruchomieniu okapu, a teraz nie muszę już o tym pamiętać! Jeśli też zdarza Ci się być zapominalską/ zapominalskim w tym temacie, to warto sobie taki sprzęt sprawić! Poza tym HoodConnect wielokrotnie uratował moje potrawy i garnki przed przypaleniem, bo zdarzało mi się rozpocząć gotowanie na płycie, a potem zapomnieć o nim podczas rozmowy telefonicznej lub pracy przy komputerze i dopiero dźwięk intensywnie pracującego okapu przypominał mi o tym, że coś się u mnie gotuje i to nawet intensywnie J

Urządzając swoją kuchnię naprawdę warto wybrać płytę i okap z technologia Hood Connect.

Okapy Amica Z Funkcją Hoodconnect Gwarancją Wygody Gotowania

Obserwuj