Okap jest jednym z najważniejszych sprzętów agd w kuchni. Jego prawidłowy dobór gwarantuje nam komfort i przyjemność w przygotowywaniu posiłków każdego dnia. Marka Amica przedstawia nowe, innowacyjne i bardzo użyteczne rozwiązania w tej dziedzinie. Oto one:

Sterowanie gestem – Touchless

Często podczas gotowania mamy brudne dłonie, trudno nam wtedy obsługiwać sprzęty agd bez brudzenia ich.  Znając takie doświadczenia klientów, Amica wprowadziła na rynek okapy sterowane bezdotykowo. Teraz wystarczy tylko gest ręki, aby włączyć okap, zmienić tryb jego pracy lub włączyć oświetlenie LED. Nie musimy już przerywać gotowania na umycie dłoni ani czyścić panelu sterowania po każdym gotowaniu. Modele sterowane bezdotykowo to OKP9655S, OKP6655S.

Nowe Użyteczne Rozwiązania W Okapach Amiki!

Frame On

Najistotniejszym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę przy zakupie okapu jest jego wydajność.

Jeżeli szukacie  okapów o dużej wydajności np. ze względu na dużą kuchnię lub kuchnię otwartą na salon, to idealnym rozwiązaniem będzie wybór okapu Amiki  z pochłanianiem obwodowym – Frame On.

Co to takiego pochłanianie obwodowe?

To rozwiązanie polega na specjalnych szczelinach umieszczonych wokół przedniej szyby okapu, tak aby zwiększyć skuteczność pochłaniania zapachów. System ten jednocześnie sprawia, że okap jest bardzo cichy. Model OKP6655S ma maksymalną wydajność w trybie wyciągu 730 m3/h , a OKP9655S 740m3/h, a ich głośność przy max. wydajności to tylko 69 dB.

Generator Ozonu – SmellFree

Ozon ma niezwykłe właściwości. To dzięki niemu można w szybki i łatwy sposób pozbyć się wielu rodzajów zanieczyszczeń, nawet tych niewidocznych gołym okiem. Ozon przede wszystkim usuwa nieprzyjemne zapachy i poprzez swoje dezynfekujące właściwości doskonale zabija wiele typów bakterii i wirusów.

Amica wykorzystała tą wiedzę przy tworzeniu swoich okapów i zastosowała w nich generator ozonu. Teraz niezwykła moc ozonu usunie nieprzyjemne kuchenne zapachy nawet z mebli tapicerowanych czy zasłon. Produkty z generatorem ozonu będą dostępne wkrótce. Modele z generatorem ozonu to OKP 9654 IS, OKP 6654 IS, OKP 6654 IWS.

Nowe Użyteczne Rozwiązania W Okapach Amiki!

Łatwość i intuicyjność obsługi

Oprócz wydajności okapów niezwykle ważna jest łatwość użytkowania i intuicyjność obsługi. Dzięki nowym technologiom w okapach Amiki, takim jak In Touch , Smart Hood System czy  Sterowanie Pilotem możemy gotować nie pamiętając o uruchamianiu okapu lub sterować okapem z kanapy.

InTouch i SmartHood System

Sterowanie-Intouch.jpg

Funkcja InTouch to samoczynne uruchamianie okapu w momencie rozpoczęcia gotowania. Wystarczy uruchomić płytę indukcyjną a okap i oświetlenie nad płytą uruchamiają się samoistnie.

Dodatkowo praca okapu zmienia się w zależności od intensywności gotowania. Dzięki temu rozwiązaniu możesz skupić się wyłącznie na gotowaniu. System łączenia działa w modelach płyt:IN7543ICSTK, IN6544ICSTK, PI6544NCSTK IN oraz okapów: IN900BSC, IN900BIC, IN600BSC.

Sensor-Zapachu.jpg

Podobnym rozwiązaniem do technologii In Touch jest Smart Hood System.

Ta technologia polega na tym, że  okapy posiadają specjalny Sensor Zapachu, dzięki któremu okap  uruchamia się zawsze, gdy powietrze w pomieszczeniu kuchennym wymaga oczyszczenia a bieg jego pracy ustawia  się adekwatnie do intensywności zanieczyszczenia. Kiedy powietrze będzie już czyste, okap po prostu się wyłączy. (OKC 951 S i OWC 952)

Wyjątkowa użyteczność

Led.jpg

Amica dba również o wyjątkową użyteczność swoich sprzętów, dlatego projektując okapy nie zapomniała o tym, aby cicho pracowały i  posiadały jasne oświetlenie LED, które gwarantuje komfort przygotowania posiłków i  tworzy wyjątkowy nastrój w naszej kuchni.

W związku z tym, że po każdym gotowaniu okap powinien pracować jeszcze kilka minut, aby oczyścić pomieszczenie z zapachów gotowania, to okapy wyposażono również w funkcję czasowego wyłączenia.

Skuteczność okapów zależy też od czystych filtrów, a niestety często o tym zapominamy. Z pomocą przychodzą nam okapy marki Amica, które same podpowiadają kiedy należy filtry umyć lub wymienić, a wszystko za sprawą wskaźnika nasycenia filtrów.

Pojawienie się na wyświetlaczu okapu literki C oznaczać będzie konieczność wymiany filtra węglowego, a pojawienie się  literki F konieczność wyczyszczenia filtra aluminiowego.

Nowe Użyteczne Rozwiązania W Okapach Amiki!

Jeśli w kuchni mamy wydajny i funkcjonalny okap to zarówno gotowanie jak i smażenie jest prawdziwą przyjemnością, a z naszego menu nie musimy usuwać żadnego dania- nawet ryby!

 

Artykuł sponsorowany


Obserwuj