Amica-20140708-Mc121-Pd.jpg

Okap kuchenny jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdej kuchni. Jego zadaniem jest usuwanie nie tylko nieprzyjemnych zapachów ale i tłustych oparów. Urządzając kuchnię bez okapu ryzykowalibyśmy zniszczeniem mebli i na 100% musilibyśmy liczyć się z częstym odnawianiem ścian.

Dzięki okapom bez problemu możemy gotować nawet potrawy o bardzo intensywnych zapachach takie jak ryby czy kalafior, a w kuchni i mieszkaniu nie będzie unosił się nieprzyjemny zapach. Oprócz ww.funkcjonalności okap bez wątpienia może być też dekoracją kuchni.

Okapy-Amiki.jpg

Jeżeli płytę grzejną mamy umiejscowioną na wyspie kuchennej, to jej optymalnym uzupełnieniem będzie okap wyspowy. Marka Amika ma w swojej ofercie dwa typy okapów wyspowych: T-line i Tuba.

Wysokość okapów wyspowych jest regulowana, więc bez problemu możemy je dopasować do wysokości pomieszczenia, a także wzrostu osób z niego korzystających.

Na początku lipca Amica wprowadziła do swojej oferty dwa nowe modele typu tuba: OWC4441IO i OWC4241BO .

Wysoka wydajność

Wydajność to najważniejszy parametr okapu, który zależy od kilku czynników: konstrukcji okapu, mocy silnika i rodzaju użytej turbiny. Nowe okapy amiki zostały wyposażone w nowoczesne i niezwykle wydajne turbiny, dzięki którym ich maksymalna wydajność w trybie wyciągu wynosi 700 m3/h w modelu OWC4441IO i 648m3/h w modelu OWC4241BO.

Sterowanie pilotem

Modelem OWC4441IO można sterować przy pomocy pilota, co oznacza, że możesz go włączyć i wyłączać na odłegłość, regulować jego moc, a nawet przyciemnić światło, by uprzyjemnić atmosferę po posiłku… Taka wygoda!

Wyświetlacz LED

Model OWC4441IO posiada wyświetlacz LED,  więc wystarczy jedno spojrzenie na wyświetlacz, aby sprawdzić na którym poziomie pracuje okap, czy kiedy się wyłączy.

Oświetlenie LED

1190844-Owc4241Bo-5906006908447-4-Pd-1.Jpg

Dobre oświetlenie w kuchni to podstawa. Aby zagwarantować pełen komfort, nowe okapy Amica wyposażone zostały w innowacyjny system energooszczędnego oświetlenia diodowego. Diody LED są niezwykle żywotne oraz emitują jasne, przyjemne światło, które nie męczy oczu.  Dzięki oświetleniu LED w okapach Amiki łatwiej przygotujesz potrawy, a kuchnia będzie prezentować się klimatycznie i elegancko.

4 stopnie pracy wentylatora

Zapachy mają różną intensywność, więc wentylator w modelu OWC4441IO wyposażony jest w aż 4 poziomy prędkości. (model OWC4241BO ma trzy poziomy prędkości pracy wentylatora). Nie zawsze potrzebujesz największej mocy, więc do zupy możesz ją zmniejszyć, a podczas smażenia wentylator będzie pracował pełną parą.

Cicha praca

Jeśli Wasz salon połączony jest z kuchnią, to szczególnie docenicie cichą pracę okapu!  Nowe okapy pracują z głośnością 51 dB (OWC4241BO)  i 53 db (OWC4441IO) przy min. wydajności i 69 dB przy najwyższej wydajności (obydwa modele).

Okapy pracujące z taką głośnością pozwolą Wam na  rozmowę , oglądanie telewizji czy słuchanie muzyki podczas gotowania.

Funkcja czasowego wyłączenia

Często, mimo że gotowanie czy smażenie zostało już zakończone, powietrze w kuchni wciąż wymaga oczyszczenia. Dzięki funkcji czasowego włączenia w modelu OWC4441IO możesz ustawić czas, przez jaki Twój okap będzie pracował, po zakończeniu przygotowywania posiłku, by usunąć wszystkie niepożądane zapachy. A jak już oczyści powietrze, samoczynnie się wyłączy.

Artykuł sponsorowany

Materiał źródłowy www.amica.pl

Amica-20140708-Mc001-Pd.jpg

Obserwuj