Sposobem na całkowite zniwelowanie dźwięku pracy jest okap kuchenny z silnikiem zewnętrznym.

Silnik zewnętrzny montuje się osobno – na zewnątrz budynku (ścian bądź dach)  lub w innym pomieszczeniu (strychu, spiżarni, piwnicy, garażu). Dźwięk generowany przez silnik nie dociera wówczas do kuchni. Nie przeszkadza w innych czynnościach, nie zakłóca rozmów, słuchania muzyki czy też oglądania wiadomości w telewizji.

Montaż okapu z silnikiem zewnętrznym zaleca sie szczególnie w przypadku kuchni połączonych z salonem i jadalnią. Moc silnika musi tu być większa z racji dużego metrażu, a  dźwięk pracującego okapu jest niepożądany ze względu na wypoczynek czy rozmowę w salonie. Uruchamiając okap nawet na najwyższym biegu – usłyszymy jedynie szelest powietrza zasysanego przez okap.

Turbiny zewnętrzne mają bardzo dużą moc i steruje się nimi z poziomu okapu – panel sterowania jest na froncie okapu w kuchni. Niektóre modele mają możliwość sterowania zdalnego poprzez pilot. 

Opcję możntażu silnika zewnętrznego znajdziemy w wielu okapach sufitowych, wyspowych, okapach ukrytych w płytach gazowych i indukcyjnych.

Nt-Switch-Rev-01-Ok.jpg

Obserwuj