Odkurzacz marki Xiaomi z racji swojej konstrukcji i szczotki do odkurzania typu miękka rolka często jest porównywany do odkurzacza marki Dyson. Czy słusznie?? Zaraz Wam opiszę.

Odkurzacz przeżył hardcorowy test podczas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia,  w ich trakcie i podczas Sylwestrowej nocy. Był bardzo często eksploatowany przez wszystkich członków rodziny – tych dużych jak i małych, a nawet przez gości. Werdykt jest jednogłośny – to bardzo dobry odkurzacz bezprzewodowy!

Dla kogo?

Odkurzacz Xiaomi – pionowy odkurzacz bezprzewodowy, dzięki prostej budowie i niewielkiej wadze bez problemu może być użytkowany przez każdego domownika. Z odkurzaczem bezprzewodowym bez trudu poradzą sobie zarówno osoby starsze jak i dzieci!

Wygląd

Odkurzacz Xiaomi wykonany jest zgodnie z aktualnymi trendami stylistycznymi. Biała obudowa z pomarańczowymi akcentami nadaje odkurzaczowi futurystycznego wyglądu, który świetnie się prezentuje w każdym wnętrzu.

Wszystkie elementy odkurzacza wykonane są bardzo starannie. Z łatwością montuje i demontuje się odkurzacz. Opróżnienie śmieci jest bardzo proste. Dodatkowo fitry i pojemnik na kurz można umyć pod bieżącą wodą, co pozwala na utrzymaniu go w czystości.

Do czego służy?

Dzięki kompaktowym rozmiarom świetnie nadaje się nie tylko do sprzątania domu. Bez trudu możemy zabrać go do samochodu, by odświeżyć jego wnętrze i pozbyć się kurzu. Wystarczy wypiąć główną rurę z z elektroszczotką i podpiąć dowolną końcówkę , aby odkurzyć klawiaturę, okruchy ze stołu, meble tapicerowane, czy ściągnąć pajęczynę z sufitu. Odkurzacz jest niezwykle lekki, bo waży tylko 1,5 kg (waga odkurzacza bez rury i elektroszczotki).

1.Jpg
2.Jpg
6.Jpg

Zawartość zestawu

Baza odkurzacza, rura, ssawka szczelinowa, ssawka mała z włosiem, duża elektroszczotka do podłóg,  mini elektroszczotka, ładowarka sieciowa, uchwyt ścienny.

4.Jpg
Brud.jpeg

Duża elektroszczotka wygląda jak miękka rolka. Ma napęd elektryczny, nie rysuje podłóg, świetnie zbiera kurz zarówno z powierzchni twardych jak i miękkich. Jej budowa sprawia, że bardzo dobrze zbiera włosy, sierść ale nie zatrzymują się one na rolce.

Mini elektroszczotka – dzięki tej  błyskawicznie obracającej się szczotce, odkurzacz Xiaomi może z powodzeniem odkurzyć meble tapicerowane z kurzu, okruchów, sierści zwierząt. Ja odkurzyłam kilka materacy i nie mogłam się nadziwić, ile w pozornie czystym łóżku można znaleźć śmieci.

Xiaomi zapewnia nas, że ten odkurzacz niezawodnie usuwa: martwy naskórek, zarodniki pleśni, roztocza, cząsteczki kurzu, resztki jedzenia i patrząc na zawartość pojemnika na śmieci – nie mam wątpliwości, że tak jest.

Czas pracy

Producent zapewnia nas, że odkurzacz pracuje po pełnym naładowaniu przez ok. 30 minut i tak rzeczywiście jest.

Odkurzacz Xiaomi wyposażony został w przycisk zwiększający obroty tryb MAX, w którym pracuje ok. 6 minut – idealny tryb do powierzchni silnie zabrudzonych.  Jedyny minus jaki dostrzegłam, to aby odkurzacz pracował trzeba cały czas trzymać palec na przycisku uruchamiającym odkurzanie, ale można do tego przywyknąć.

Czas ładowania to 4 h, głośność to 72 dB, napięcie akumulatora 21,6 V.

Podsumowanie

Odkurzacz bardzo dobrze poradził sobie z odkurzaniem zarówno podłóg twardych jak i miękkich. Zachwycił mnie, jak poradził sobie z odkurzeniem materacy i co z nich usunął! Przyznam się, że raz nawet wypadł z ręki mojemu synowi i upadł na kafle, a mimo to nic się nie stało ani odkurzaczowi ani podłodze (uff..). Dodatkowo odkurzacz ma bardzo dobre parametry techniczne i atrakcyjną cenę (koszt ok. 700 pln), dlatego polecam go gorąco! Link do tego produktu znajdziecie TUTAJ.

Jeśli ten artykuł okazał się dla Was pomocny, będę wdzięczna za subskrypcję mojego kanału na YT!

Was to nic nie kosztuje, a mi bardzo pomaga w rozwoju mojego projektu! 

Co tydzień filmuję coś nowego! Zapraszam na KANAŁ PANI AGD NA YT

Test odkurzacza


Obserwuj