Dziś mam przyjemność przedstawić Ci pierwszy bezprzewodowy odkurzacz marki Miele- TRIFLEX.

Miele to niemiecka marka, która od lat produkuje sprzęt AGD charakteryzujący się innowacyjnością, łatwością obsługi i trwałością.

 

W ofercie Miele znajdziesz trzy różne modele Triflexa, które różnią się kolorem, czasem pracy i wyposażeniem. Szczegóły poznasz w dalszej części artykułu.

Ten odkurzacz ma bardzo innowacyjną konstrukcję. Dzięki mobilnej jednostce silnika możemy  używać go jako:

 • odkurzacza do podłóg– umieszczając jednostkę silnika na dole, wówczas będziemy mogli komfortowo odkurzać podłogi, dywany bez obciążania nadgarstków. Odkurzacz w tej wersji możemy postawić w pozycji pionowej, aby pozbierać zabawki  lub inne przeszkadzające w odkurzaniu przedmioty.
 • odkurzacza podręcznego: do odkurzenia kanapy czy okruchów ze stołu, tapicerki samochodowej
 • odkurzacza do sufitu, do trudno dostępnych miejsc np. między meblami- wówczas wypinamy elektroszczotkę, przypinamy miękką szczotkę do kurzu lub szczelinówkę a jednostkę silnika przenosimy na górę.

Innowacyjna konstrukcja odkurzacza TRIFLEX

20000165328-Lowres.jpg

Parametry Techniczne

Oto najważniejsze parametry techniczne odkurzacza Triflex:

 • Waga odkurzacza 3,64 kg
 • Głośność na podłodze twardej 78 dB, na dywanach 80 db
 • Czas ładowania: 4h
 • Napięcie akumulatora: 25,2V
 • Czas pracy z elektroszczotką na poziomie min. 34 min, w trybie max. 17 minuty. (w modelu Triflex HX1 Pro dzięki dodatkowemu akumulatorowi – czas pracy wydłuży się dwukrotnie)

Wygodna koncepcja ładowania

20000165292-000-00-20000165292.Jpg

Jeśli chodzi o ładowanie, to Triflex oferuje bardzo wygodną koncepcję ładowania:

 • Odkurzacz możemy odwieszać  na uchwyt ścienny i tam będzie się ładował lub
 • jeżeli nie chcemy montować uchwytu na ścianie wystarczy wpiąć  kabel ładowarki bezpośrednio  do odkurzacza,
 • w modelu HX1 Pro  możemy naładować  akumulator w ładowarce poza odkurzaczem, bo posiada 2 akumulatory, więc automatycznie czas pracy tego odkurzacza wydłuży  się dwukrotnie do ponad 2 godzin!

Akcesoria do odkurzacza

20000162180-Lowres.jpg

Zanim opiszę Wam moje odczucia odnośnie  praktycznego testu  odkurzacza  słów kilka o szczotkach. Triflex ma najszerszą na rynku elektroszczotkę, która zapewnia szybkie i skuteczne sprzątanie. Nadaje się do wszystkich powierzchni. W modelu Cat&Dog oraz Pro elektroszczotka ma oświetlenie na całej szerokości, dzięki czemu możemu z łatwością zobaczyć kurz a także zagubione przedmioty w trudno doświetlonych miejscach. Oczywiście wałek elektroszczotki można łatwo wyjąć w każdym modelu Triflex, aby go wyczyścić z nawiniętych włosów i innych włókien. Dodatkowo na wyposażeniu mamy ssawkę szczelinową, pędzel z włosia sztucznego– do przedmiotów delikatnych, szczotkę do tapicerki.

 

W modelu Triflex HX1 Cat&Dog na wyposażeniu jest dodatkowa mini elektroszczotka, która świetnie zbiera sierść z mebli tapicerowanych.

Test odkurzania

Jak zapewne widzieliście już na moim filmie- Triflex HX1 PRO świetnie poradził sobie z podłogami twardymi i odkurzeniem wykładziny, pajęczyn na suficie czy okruchów na blacie kuchennym. Odkurzacz dzięki swojej wadze, konstrukcji, szerokiej elektroszczotce świetnie prowadzi się po podłodze, właściwie jakby sam jeździł!

 

Miele reklamuje ten odkurzacz, że jest tak wydajny jak tradycyjny odkurzacz i ja to mogę tylko potwierdzić!

 

Aktualną cenę produktu możesz sprawdzić TU

Jeśli ten artykuł okazał się dla Was pomocny, będę wdzięczna za subskrypcję mojego kanału na YT!

Was to nic nie kosztuje, a mi bardzo pomaga w rozwoju mojego projektu! 

Co tydzień filmuję coś nowego! Zapraszam na KANAŁ PANI AGD NA YT

Obserwuj