Do niedawna mówiłam, że pionowe odkurzacze bezprzewodowe mogą stanowić tylko uzupełnienie klasycznego odkurzacza, ale  Samsung Jet 90 Complete VS20R9046S3 to jest kolejny odkurzacz, o  którym z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jego posiadacze przestaną korzystać z klasycznego odkurzacza z kablem.

Pl-Stick-Handy-Vs20R9046S3-Vs20R9046S3-Ge-2453.Png

Ten  odkurzacz radzi sobie świetnie z  dywanami,  podłogami twardymi, meblami tapicerowanymi jak i wnętrzem samochodu. Wszystko za sprawą licznych akcesoriów takich jak:

  • elektroszczotka, która wykonuje ok. 3750 obr/min;
  • specjalna szczotka do parkietów Soft Action Brush- z antystatycznym włosiem- która idealnie zbiera kurz z parkietu ale i piasek z płytek w przedpokoju;
  • mini elektroszczotka, która idealnie zbiera włosy i sierść z mebli tapicerowanych;
  • ssawka szczelinowa- teleskopowa, aby dosięgnąć trudnodostępnych miejsc;
  • szczotka z miękkim włosiem;
  • elastyczna końcówka.
Pl-Stick-Handy-Vs20R9046S3-Vs20R9046S3-Ge-Dyna.png
Ssss.png
Qqqq.png

Odkurzacz posiada bardzo praktyczną, wolnostojącą stację dokującą, której nie trzeba montować jej do ściany. Jej konstrukcja pozwala na ładowanie dwóch baterii jednocześnie dzięki dodatkowemu adapterowi w podstawie  (na wyposażeniu jest tylko jedna bateria, ale drugą dodatkową baterię można dokupić). Stacja dokująca posiada też specjalne uchwyty do przechowywania akcesoriów, ale niestety nie wszystkie akcesoria się tam mieszczą.

Ten odkurzacz posiada silnik o mocy do 550 Watów, który jest w stanie wytworzyć moc ssącą do 200 Watów. Osobiście bardzo mnie cieszy, że producenci w końcu zaczynają podawać siłę ssania odkurzaczy pionowych, bo do tej pory robiło to niewielu,  a dzięki temu unikamy kupna kota w worku.

Odkurzacz posiada wymienną baterię litowo-jonową o napięciu 21,9 V, która zapewnia mu bardzo długą pracę na jednym ładowaniu. 3,5 godziny ładowania wystarczą, aby urządzenie pracowało do 60 minut w Trybie Eco, a 6 minut w trybie Turbo. Siła ssania odkurzacza w trybie Eco jest tak duża, że bardzo sporadycznie korzystam z trybu Turbo.

Wedlug informacji na stronie producenta, bateria do 500 cykli zachowuje 70% swojej pierwotnej wydajności.

Jeśli zaopatrzysz się w dodatkową baterię, to w każdym momencie możesz zastąpić rozładowaną baterię  i wtedy czas odkurzania wydłuża się o kolejną godzinę. Mi osobiście nigdy się nie zdarzyło, aby  bateria rozładowała mi się podczas odkurzania, mimo że mam do posprzątania ok. 100 metrów, więc raczej w dodatkowy akumulator nie będzie mi potrzebny.

 

Pl-Feature-Stick-Handy-Vs20R9046S3-246960802.Jpg
Pl-Feature-Stick-Handy-Vs20R9046S3-246960414.Jpg

Sam odkurzacz bardzo łatwo się prowadzi, jest lekki (waga 2,8 kg) i zwrotny.  Jego wyjątkową cechą jest teleskopowa rura, dzięki której możesz dostosować jgo do swojego wzrostu. To rozwiązanie gwarantuje  jeszcze większy komfort odkurzania! Regulacja jest 4-poziomowa od 930 mm do 1140 mm.

Innym wygodnym rozwiązaniem jest to, że w przeciwieństwie np. do odkurzaczy marki dyson nie trzeba podczas odkurzania trzymać cały czas palca na przycisku uruchamiającym jego pracę.

Według informacji od producenta odkurzacz posiada 5-warstwowy system filtracji HEPA wyłapuje aż do 99,999%* mikrocząsteczek, takich jak kurz i alergeny. Taką filtrację docenią szczególnie alergicy, bo wydmuchiwane powietrze jest rzeczywiście czyste.

Utrzymanie w czystośći odkurzacza jest bardzo proste: zarówno pojemnik jak i system filtrujący nadają się do mycia.

 

Stacja czyszcząca

Pl-Feature-Gallery-268386903.Jpg

Do odkurzaczy z serii  Jet 70/75/90 można dokupić wyjątkową stację czyszczącą.

To jest ekstra rozwiązanie, które gwarantuje czyste i wygodne opróżnianie pojemnika na śmieci. Rzadko się o tym mówi, ale brud zebrany przez pionowe odkurzacze  bezworkowe często klinuje się pomiędzy ściankami pojemnika a systemem filtrującym i opróżnianie go skutkuje chmurą kurzu i częstym wysypaniem śmieci nie tylko do kosza…..

Ze stacją czyszcząca  nie będziecie już wdychać kurzu ani się brudzić przy  opróżnianiu pojemnika.  Wystarczy odpiąć pojemnik ze śmieciami od odkurzacza i umieścić go w  stacji czyszczącej. Pokrywa pojemnika otworzy się dopiero po umieszczeniu go w stacji czyszczącej i wtedy kurz i brud zostaną automatycznie zassane  do pojemnego worka  w stacji czyszczącej. Worek w stacji czyszczącej ma pojemność 2 l i wystarczy na ok. 2–3 miesiące. Kiedy worek będzie wymagał wymiany, niebieska dioda LED umieszczona z przodu zmieni kolor na czerwony.

Dla mnie stacja czyszcząca Samsunga to rewelacja! Jej koszt to ok. 600 pln, ale jest tego warta! Jej aktualną cenę możecie sprawdzić TUTAJ.

Pl-Feature-Easy-Maintenance-268386922.Gif

Podsumowanie

Odkurzacz Samsunga Jet 90 Complete + stacja czyszcząca to super duet. Sprzęt świetnie wygląda i jest bardzo starannie wykonany. Odkurzacz ma dużą siłę ssania, więc sprawdzi się świetnie jako zasadniczy odkurzacz w każdym mieszkaniu.

Osobiście brakuje mi w tym odkurzaczu jedynie oświetlenia ledowego na elektroszczotce, które przydaje się zarówno przy odkurzaniu ciemnych zakamarków, jak i przestrzeni pod łóżkiem lub komodą.

Jeśli ten artykuł okazał się dla Was pomocny, będę wdzięczna za subskrypcję mojego kanału na YT!

Was to nic nie kosztuje, a mi bardzo pomaga w rozwoju mojego projektu! 

Co tydzień filmuję coś nowego! Zapraszam na KANAŁ PANI AGD NA YT


Obserwuj