Projekt-Bez-Tytulu-2021-12-03T145141-254.Png

Dziś przedstawię Wam odkurzacz, który sprawił, że wszystkie zakamarki, które do tej pory skrzętnie omijałam – lśnią czystością. O czym mówię ? O przestrzeniach pomiędzy meblami,  szufladach kuchennych, o garderobie, a szczególnie o półce z butami, o przestrzeni pod łóżkiem. Oto mój bohater: odkurzacz Bosch Unlimited  Serie 8 druga generacja, model BSS8224!

Jakieś dwa lata temu testowałam odkurzacz  Bosch Unlimited, ale to był  model „starej generacji”, no i powiem Wam, że różnica pomiędzy nimi jest kolosalna! Myślę, że nie będzie to przesadą, jeśli powiem, że ten nowy model odkurzacza jest prawie  tak samo wydajny jak odkurzacz przewodowy. Wszystko za sprawą ulepszonego akumulatora,  silnika  i elektroszczotki. Według danych od producenta nowy bezszczotkowy silnik jest  o 32% lżejszy o o 57% szybszy od modelu unlimited 8, a akumulator nowej generacji ma zwiększona moc o 33% (w porównaniu do baterii 18V 3Ah Bosch Power For All.)

Parametry techniczne i akcesoria odkurzacza Bosch BSS8224

16368072-Website-Hc-T14-Bss8224-Secondaryimag.webp
16330099-Hc-Cordless-Unlimitedruntime-1600X90.Webp
16329936-Hc-Cordless-3Powermodes-1600X900.Webp
16330026-Hc-Cordless-Dockingstation-1600X900.Jpg

Waga urządzenia to 3,2 kg, napięcie akumulatora 18V – maksymalny czas pracy to 55 minut  w trybie Eco z elektroszczotka i 10 minut w trybie Turbo, ale możemy ten czas bez problemu wydłużyć, bo na wyposażeniu mamy  2 wymienne akumulatory. Coś co Was zapewne zaskoczy to fakt, że czas ładowania tego akumulatora to tylko 51 minut– wszystko za sprawą tej oto szybkiej ładowarki, która ładuje 5 razy szybciej w porównaniu ze standardową ładowarką.

Szkoda, że Bosch nie podaje mocy ssącej w swoich odkurzaczach, tak jak robi to Dyson, Samsung czy Beko. Brak tych danych jest niestety powszechny i dotyczy wielu marek, bo nie ma obowiązku ich podawania. Aby sprawdzić moc odkurzacza klienci muszą albo udać się do sklepu w celu przetestowania urządzenia lub bazować na opiniach użytkowników. Ja mogę Was zapewnić, że to bardzo mocny odkurzacz, który bez problemu zastąpi tradycyjny odkurzacz z kablem.

Odkurzacz może pracować w kilku trybach: eco, turbo i auto. Tryb auto jest dla mnie rewelacyjny, bo odkurzacz dostosowuje poziom mocy w zależności od rodzaju odkurzanej powierzchni: dywanu lub twardej podłogi; to jest po prostu  najlepsze rozwiązanie w zakresie czasu pracy i skuteczności. Nie muszę się zastanawiać nad wyborem trybu.

Po skończonej pracy można odwiesić go do stacji dokującej, która posiada uchwyt na akcesoria, więc wszystko mamy pod ręką.

16368070-Website-Hc-T14-Bss8224-Secondaryimag.webp

Oprócz tradycyjnej elektroszczotki z oświetleniem LED mamy do dyspozycji: ssawkę do mebli i tapicerki, ssawkę do tapicerki xxl, długą ssawkę szczelinową, która ułatwia sprzątanie trudno dostępnych miejsc i wąskich przestrzeni.

W ofercie Boscha są też modele o bogatszej gamie akcesoriów  np. BCS8225POW, który oferuje dodatkowo specjalną ssawkę do parkietu, minielektroszczotkę, elastyczny wąż przedłużający, ssawkę do szuflad i klawiatur.

Opróżnianie pojemnika na śmieci i czyszczenie filtra

19460956-Hc-Cordless-U7-Easyemptying-Dustbox-.Webp
16330093-Hc-Cordless-Rotationclean-1600X900.Webp

Pojemnik na śmieci łatwo się opróżnia, a filtr nie wymaga mycia. Wystarczy nim kilka razy  przekręcić i cały kurz i brud odczepia się od filtra i spada na dno pojemnika przy minimalnym kontakcie z dłońmi.

 

Wiem, że niektórzy z Was uważają, że lepszym rozwiązaniem jest otwieranie się dolnej klapki pojemnika, tak jak to jest u konkurencji, ale to rozwiązanie nie jest wolne od wad. Często śmieci nie wysypują się w całości. Część z nich klinuje się pomiędzy pojemnikiem a filtrem i aby je usunąć należy i tak wyjąć filtr z pojemnika. W odkurzaczach Boscha Unlimited 8 nie ma tego problemu.

Podsumowanie

Nowy odkurzacz Bosch Unlimited 8 drugiej generacji to mocny, zgrabny, bardzo starannie wykonany odkurzacz, który dzięki dwóm akumulatorom i szybkiej ładowarce zawsze jest gotowy do użycia. Świetnie sobie radzi z odkurzaniem zarówno podłóg twardych jak i miękkich. Dzięki długiej i elastycznej ssawce szczelinowej odkurzyłam miejsca, o których istnieniu wolałam zapomnieć 🙂 Bardzo podoba mi się tryb pracy automatycznej. Dzięki niemu nie muszę się zastanawiać nad wyborem trybu pracy, bo odkurzacz sam reguluje siłę ssania w zależności od rodzaju odkurzanej powierzchni. Jeśli odkurzam dywan- wtedy staje się mocniejszy, a kiedy odkurzam podłogi twarde siła ssania spada. Podczas odkurzania nie ma też potrzeby ciągłego przytrzymywania przycisku zasilania. Przy dużym mieszkaniu bardzo się docenia obecność 2 akumulatorów i szybką ładowarkę. Jeśli masz elektronarzędzia i urządzenia ogrodnicze Boscha, to ucieszy Cię fakt, że wymienne akumulatory odkurzacza są kompatybilne z nimi.

 

Na silnik tego odkurzacza możesz otrzymać 10-letnią gwarancję! Wystarczy zarejestrować odkurzacz w programie MyBosch na stronie https://www.bosch-home.pl/promocje/technologia-silnikow-bosch

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tego urządzenia, to jego aktualną cenę możesz sprawdzić TUTAJ.

Filmowa recenzja


Obserwuj