Dodaj-Podtytul-6.Png

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić odkurzacz marki Bosch BCS711EXT z serii Unlimited 7, który został zaprojektowany i jest  produkowany w fabryce Boscha  w Bad Neustadt w Niemczech, która posiada ponad 80 lat doświadczenia w produkcji odkurzaczy, więc dzisiaj mam coś dla fanów Made in Germany ale myślę, że nie tylko!!!

Zacznę od tego, że to jest odkurzacz, który w trybie Turbo osiąga skuteczność odkurzania wymaganą dla odkurzaczy przewodowych! To niesamowite jak dynamicznie rozwija się ta kategoria sprzętów!

Za skuteczność odkurzania odpowiadają trzy kluczowe elementy: silnik, akumulator i elektroszczotka.

Silnik i akumulator w odkurzaczu Bosch Unlimited 7

Obraz-2022-11-12-121101640.Png
Obraz-2022-11-12-120729341.Png
Opera-Zrzut-Ekranu-2022-11-12-112914-Media3-Bo.png
Opera-Zrzut-Ekranu-2022-11-12-113327-Media3-Bo.png

Bezszczotkowy silnik TurboSpin został zaprojektowany i wyprodukowany przez Bosch w Niemczech  i przeszedł wiele testów, aby zapewnić trwałą jakość. Co więcej, ten 3-fazowy silnik cyfrowy jest wysoce wydajny: do 66 tys. obr/min, oraz jest też o 31% lżejszy i 21% szybszy od tego, który był stosowany w serii Unlimited 6. Co jest też bardzo ważne, że firma Bosch udziela na niego aż 10-letniej gwarancji.

18 voltowy akumulator 3,0 Ah litowo-jonowy jest wymienny oraz posiada zabezpieczenia przed przegrzaniem, przeciążeniem, samorozładowaniem oraz efektem pamięci. Dodatkowo zapewnia o 33% dłuższy czas pracy niż akumlatory z serii Unlimited 6. Dzięki temu możesz odkurzyć do 100 metrów kwadratowych na jednym naładowaniu akumulatora. Co jest też super, że ten akumulator jest  kompatybilny z wieloma produktami Bosch z linii zielonej oraz innych marek.

Czas ładowania przy pomocy ładowarki sieciowej to 300 minut, ale odkurzacz Unlimited 7 jest częścią systemu akumulatorów Bosch Power for ALL  i oferuje opcjonalny (dodatkowy) dostęp do szybkiej ładowarki. Wyższe napięcie ładowania w szybkiej ładowarce pozwala na ładowanie akumulatora już w 46 minut! Szybka ładowarka to dodatkowy kosztuje ok. 200 pln. Możesz go zamówić TUTAJ.

Odkurzacz  może pracować w 3 trybach: Eco, Auto i Turbo.W trybie Auto elektroszczotka dostosowuje poziom mocy w zależności od rodzaju odkurzanej powierzchni: dywanu lub twardej podłogi. Czas pracy  w trybie Eco to 30 minut, 15 minut w trybie Auto, 10 minut w trybie turbo.

Akcesoria w Bosch Unlimited 7

Obraz-2022-11-12-115624175.Png
Obraz-2022-11-12-113946228.Png

Elektroszczotka w tym modelu jest znacznie większa niż klasyczna elektroszczotka! Ona została specjalnie zaprojektowana do serii unlimited 7 i nadaje się do wszystkich rodzajów podłóg! Według przeprowadzonych testów, dzięki niej skuteczność odkurzania jest na poziomie 99,9% i ja to mogę tylko potwierdzić. Dzięki oświetleniu LED dostrzeżesz brud i kurz nawet za meblami i w ciemnych zakamarkach i starannie odkurzysz podłogę czy dywan. Żaden paproch nie umknie Twojej uwadze!

Oprócz elektroszczotki na wyposażeniu mamy klasyczną ssawkę 2 w1- szczotka do mebli i ssawka do tapicerki, szczelinówkę, dużą ssawkę do tapicerki- do dużych powierzchni, elastyczny wąż przedłużający, który umożliwia dotarcie do trudnodostępnych miejsc. Wąż przydaje się nie tylko w odkurzaniu samochodu, ale często też mieszkaniu! Moja ulubiona ssawka to „ssawka z makaronikami”-(tak nazywa ją moja córka), czyli ssawka do szuflad i klawiatur.  Ja to rozwiązanie uwielbiam! W końcu mogę odkurzyć szuflady, klawiaturę bez przypadkowego wciągania drobnych przedmiotów.

Rozwiązania dla wygody użytkowania

Opera-Zrzut-Ekranu-2022-11-12-114723-Media3-Bo.png
Obraz-2022-11-12-114822403.Png
Obraz-2022-11-12-114906001.Png
Obraz-2022-11-12-114955410.Png

 

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zginana rura pod kątem 90 stopni z łatwością umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc pod meblami, a moc ssania jest zawsze wysoka, nawet przy zgiętej rurze.

Jeśli podczas odkurzania podłóg zauważysz pajęczynę na suficie i zechcesz ściągnąć elektroszczotkę, aby ją odkurzyć, to dzięki specjalnemu przyciskowi zwalniającemu możesz odłączyć elektroszczotkę od rury bez konieczności schylania się, i co najistotniejsze – bez użycia rąk.

A co powiecie na samostojącą konstrukcję elektroszczotki i rury? To rozwiązanie pozwala na wygodne sprzątanie odkurzaczem ręcznym (szczególnie, że jest lekki – jego waga to 1,4 kg). Nie musisz ich kłaść rury i elektroszczotki na podłodze ani odkładać ich do stacji dokującej. Skończyliście odkurzać odkurzaczem ręcznym, to wystarczy go teraz włożyć z powrotem do rury i kontynuować sprzątanie podłóg.

A jeśli zechcesz sobie zrobić przerwę w sprzątaniu, to nie musisz już odkładać urządzenia z powrotem do stacji dokującej ani kłaść na podłodze, bo dzięki klipsowi Easy Parking Clip możesz bez trudu postawić urządzenie w dowolnym miejscu – na krawędzi mebli, takich jak stół czy półka, czy też na oparciu krzesła – bez żadnych obaw. Dodatkowo, materiał z którego wykonany jest klips zapobiega zarysowaniom powierzchni i ślizganiu się.

System filtracji

Obraz-2022-11-12-115832237.Png

System filtracji wykonany jest z wysokiej jakości i wytrzymałej siatki ze stali nierdzewnej oraz filtra typu Cartridge o długiej żywotności. Poziom filtracji wynosi 99,9%1 i gwarantuje czyste powietrze podczas odkurzania. Dzięki funkcji RotationClean możesz błyskawicznie i higienicznie wyczyścić filtr. Po prostu wyjmij pojemnik na kurz i przekręć kilkukrotnie czerwone koło. Cały kurz i brud odczepia się od filtra i spada na dno pojemnika przy minimalnym kontakcie z dłońmi. To szybki i łatwy sposób czyszczenia filtra bez potrzeby mycia.

Podsumowanie

Ja jestem bardzo mile zaskoczona mocą odkurzacza oraz nowatorskimi detalami (klips, odczepiana elektroszczotka, samostojąca noga z elektroszczotką), które sprawiają, że odkurzanie stało się jeszcze bardziej wygodne. Nowy odkurzacz Boscha z serii 7 Unlimited to zdecydowanie więcej mocy i wygody dla użytkownika za bardzo przyzwoitą cenę!

Aktualną cenę urządzenia możesz sprawdzić TUTAJ. Jeżeli interesuje Cię ten odkurzacz, ale z innymi akcesoriami, to zajrzyj na stronę Boscha i znajdź model dla siebie – STRONA ZE WSZYSTKIMI ODKURZACZAMI UNLIMITED 7.

Filmowa wersja artykułu

Obserwuj