Bosch Unlimited 7

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić odkurzacz Bosch Unlimited 7  BCS711EXT , który został zaprojektowany i jest  produkowany w fabryce Boscha  w Bad Neustadt w Niemczech, która posiada ponad 80 lat doświadczenia w produkcji odkurzaczy, więc dzisiaj mam coś dla fanów Made in Germany ale myślę, że nie tylko!!!

Zacznę od tego, że to jest odkurzacz, który w trybie Turbo osiąga skuteczność odkurzania wymaganą dla odkurzaczy przewodowych! To niesamowite jak dynamicznie rozwija się ta kategoria sprzętów!

Za skuteczność odkurzania odpowiadają trzy kluczowe elementy: silnik, akumulator i elektroszczotka.

Silnik i akumulator w odkurzaczu Bosch Unlimited 7

Obraz-2022-11-12-121101640.Png
Obraz-2022-11-12-120729341.Png
Opera-Zrzut-Ekranu-2022-11-12-112914-Media3-Bo.png
Opera-Zrzut-Ekranu-2022-11-12-113327-Media3-Bo.png

Bezszczotkowy silnik TurboSpin został zaprojektowany i wyprodukowany przez Bosch w Niemczech  i przeszedł wiele testów, aby zapewnić trwałą jakość. Co więcej, ten 3-fazowy silnik cyfrowy jest wysoce wydajny: do 66 tys. obr/min, oraz jest też o 31% lżejszy i 21% szybszy od tego, który był stosowany w serii Unlimited 6. Co jest też bardzo ważne, że firma Bosch udziela na niego aż 10-letniej gwarancji.

18 voltowy akumulator 3,0 Ah litowo-jonowy jest wymienny oraz posiada zabezpieczenia przed przegrzaniem, przeciążeniem, samorozładowaniem oraz efektem pamięci. Dodatkowo zapewnia o 33% dłuższy czas pracy niż akumlatory z serii Unlimited 6. Dzięki temu możesz odkurzyć do 100 metrów kwadratowych na jednym naładowaniu akumulatora. Co jest też super, że ten akumulator jest  kompatybilny z wieloma produktami Bosch z linii zielonej oraz innych marek.

Czas ładowania przy pomocy ładowarki sieciowej to 300 minut, ale odkurzacz Bosch Unlimited 7 jest częścią systemu akumulatorów Bosch Power for ALL  i oferuje opcjonalny (dodatkowy) dostęp do szybkiej ładowarki. Wyższe napięcie ładowania w szybkiej ładowarce pozwala na ładowanie akumulatora już w 46 minut! Szybka ładowarka to dodatkowy kosztuje ok. 200 pln. Możesz go zamówić TUTAJ.

Odkurzacz Bosch Unlimited 7 może pracować w 3 trybach: Eco, Auto i Turbo.W trybie Auto elektroszczotka dostosowuje poziom mocy w zależności od rodzaju odkurzanej powierzchni: dywanu lub twardej podłogi. Czas pracy  w trybie Eco to 30 minut, 15 minut w trybie Auto, 10 minut w trybie turbo.

Odkurzacz Bosch Unlimited 7 – akcesoria

Elektroszczotka Bosch Inlimited7
Obraz-2022-11-12-113946228.Png

Elektroszczotka w tym modelu jest znacznie większa niż klasyczna elektroszczotka! Ona została specjalnie zaprojektowana do serii Unlimited 7 i nadaje się do wszystkich rodzajów podłóg! Według przeprowadzonych testów, dzięki niej skuteczność odkurzania jest na poziomie 99,9% i ja to mogę tylko potwierdzić. Dzięki oświetleniu LED dostrzeżesz brud i kurz nawet za meblami i w ciemnych zakamarkach i starannie odkurzysz podłogę czy dywan. Żaden paproch nie umknie Twojej uwadze!

Oprócz elektroszczotki na wyposażeniu odkurzacza Bosch Unlimited 7 mamy klasyczną ssawkę 2 w1- szczotka do mebli i ssawka do tapicerki, szczelinówkę, dużą ssawkę do tapicerki- do dużych powierzchni, elastyczny wąż przedłużający, który umożliwia dotarcie do trudnodostępnych miejsc. Wąż przydaje się nie tylko w odkurzaniu samochodu, ale często też mieszkaniu! Moja ulubiona ssawka to „ssawka z makaronikami”-(tak nazywa ją moja córka), czyli ssawka do szuflad i klawiatur.  Ja to rozwiązanie uwielbiam! W końcu mogę odkurzyć szuflady, klawiaturę bez przypadkowego wciągania drobnych przedmiotów.

Rozwiązania dla wygody użytkowania

Opera-Zrzut-Ekranu-2022-11-12-114723-Media3-Bo.png
Obraz-2022-11-12-114822403.Png
Obraz-2022-11-12-114906001.Png
Obraz-2022-11-12-114955410.Png

 

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zginana rura pod kątem 90 stopni z łatwością umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc pod meblami, a moc ssania jest zawsze wysoka, nawet przy zgiętej rurze.

Jeśli podczas odkurzania podłóg zauważysz pajęczynę na suficie i zechcesz ściągnąć elektroszczotkę, aby ją odkurzyć, to dzięki specjalnemu przyciskowi zwalniającemu możesz odłączyć elektroszczotkę od rury bez konieczności schylania się, i co najistotniejsze – bez użycia rąk.

A co powiecie na samostojącą konstrukcję elektroszczotki i rury? To rozwiązanie pozwala na wygodne sprzątanie odkurzaczem ręcznym (szczególnie, że jest lekki – jego waga to 1,4 kg). Nie musisz ich kłaść rury i elektroszczotki na podłodze ani odkładać ich do stacji dokującej. Skończyliście odkurzać odkurzaczem ręcznym, to wystarczy go teraz włożyć z powrotem do rury i kontynuować sprzątanie podłóg.

A jeśli zechcesz sobie zrobić przerwę w sprzątaniu, to nie musisz już odkładać urządzenia z powrotem do stacji dokującej ani kłaść na podłodze, bo dzięki klipsowi Easy Parking Clip możesz bez trudu postawić urządzenie w dowolnym miejscu – na krawędzi mebli, takich jak stół czy półka, czy też na oparciu krzesła – bez żadnych obaw. Dodatkowo, materiał z którego wykonany jest klips zapobiega zarysowaniom powierzchni i ślizganiu się.

System filtracji

Obraz-2022-11-12-115832237.Png

System filtracji wykonany jest z wysokiej jakości i wytrzymałej siatki ze stali nierdzewnej oraz filtra typu Cartridge o długiej żywotności. Poziom filtracji wynosi 99,9%1 i gwarantuje czyste powietrze podczas odkurzania. Dzięki funkcji RotationClean możesz błyskawicznie i higienicznie wyczyścić filtr. Po prostu wyjmij pojemnik na kurz i przekręć kilkukrotnie czerwone koło. Cały kurz i brud odczepia się od filtra i spada na dno pojemnika przy minimalnym kontakcie z dłońmi. To szybki i łatwy sposób czyszczenia filtra bez potrzeby mycia.

Podsumowanie

Ja jestem bardzo mile zaskoczona mocą odkurzacza oraz nowatorskimi detalami (klips, odczepiana elektroszczotka, samostojąca noga z elektroszczotką), które sprawiają, że odkurzanie stało się jeszcze bardziej wygodne. Nowy odkurzacz Boscha z serii 7 Unlimited to zdecydowanie więcej mocy i wygody dla użytkownika za bardzo przyzwoitą cenę! W serii odkurzaczy Unlimited 7 znajdziecie wiele modeli, które różnią się tylko ilością akcesoriów!

Aktualną cenę urządzenia możesz sprawdzić TUTAJ. Jeżeli interesuje Cię, jak wygląda aktualnie mój Ranking odkurzaczy, to wejdź na RANKING ODKURZACZY.

Filmowa wersja artykułu

Obserwuj