Projekt-Bez-Tytulu-2021-11-25T172954-359.Png

Odkurzacz Beko WetClean to jeden z tych odkurzaczy, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Kilka miesięcy wcześniej, przed testowaniem tego modelu, miałam do dyspozycji najmocniejszy odkurzacz Beko VRT 94929VI o mocy 165W, który wręcz podnosił dywan z podłogi, dlatego obawiałam się, że Beko WetClean o mocy  95W  będzie słaby… a okazało się, że to jest bardzo, ale to bardzo przyzwoity odkurzacz. Nie jest oczywiście tak mocny jak VRT 94929VI,  ale dobrze zbiera zanieczyszczenia z twardych podłóg i dywanów,  a na dodatek ma jeszcze opcję odkurzania i przecierania podłogi na wilgotno!

Parametry i akcesoria odkurzacza Beko WetClean

Vrt71025Vw-Manualuploaded-1.Png

Beko WetClean to lekki odkurzacz o wadze 2,4 kg, którym bardzo dobrze się manewruje. Głowica szczotki obraca się o 180 stopni, a elektroszczotka posiada gumowe wstawki, które amortyzują uderzenia i dzięki nim nie obija się mebli ani listew. Napięcie akumulatora to 25,2V, moc ssąca 95W, czas potrzebny do pełnego  naładowania akumulatora to 4-6 h. Maksymalny czas pracy odkurzacza w normalnym trybie to 45 minut, a w trybie turbo 9 minutPodświetlenie LED na elektroszczotce pozwala na dokładne odkurzenie nawet słabo oświetlonych powierzchni. Pojemność pojemnika na śmieci to 0,7 l i bardzo łatwo się go opróżnia. Filtry w tym odkurzaczu są zmywalne. Po ich umyciu należy je starannie wysuszyć, zanim się je z powrotem zamontuje.

Na wyposażeniu odkurzacza jest stacja ładująca, do której możemy wygodnie odstawić odkurzacz w celu naładowania i przechowania do kolejnego odkurzania. Stacja jest też miejscem do przechowywania dodatkowych akcesoriów: ssawki z miękkim włosiem i ssawki szczelinowej.

Funkcja mycia podłogi w odkurzaczu Beko WetClean

Odkurzacz Beko WetClean może pracować albo jako odkurzacz, albo jako odkurzacz i mop jednocześnie.

Aby skorzystać z funkcji mycia należy uzupełnić nakładkę mopującą wodą i przyczepić do niej wcześniej zwilżoną ściereczkę z mikrofibry (na wyposażeniu odkurzacza są 2 sztuki). Dzięki magnesom na nakładce mopującej i na elektroszczotce można przyczepić częśc mopującą na tyłach elektroszczotki  bez konieczności schylania się!

Jeżeli podczas odkurzania i wycierania podłogi zauważycie, że podłoga nie jest dostatecznie zwilżona, to wystarczy nacisnąć stopą kilka razy przycisk z symbolem stopy na nakładce mopującej i ściereczka zostanie dodatkowo zwilżona. Pamiętajcie, żeby odkurzaczem nie zbierać rozlanej wody!

Działanie mopa nie nazwałabym myciem podłogi, a bardziej przecieraniem podłogi na mokro, w celu utrzymania podłogi w czystości, ale ten efekt bardzo mnie satysfakcjonował. Podczas testu notorycznie korzystałam z funkcji odkurzania i „mycia”, ponieważ mam w przedpokoju jasne płytki, które o tej porze roku ciągle są zabrudzone śladami psich łapek i butów. Odkurzacz sprawiał, że przyjemnie było wejść do czystego mieszkania.

Podsumowanie

Beko WetClean to odkurzacz, który świetnie sobie radzi jako odkurzacz ręczny i jako odkurzacz do podłóg. Odkurzy skutecznie zarówno podłogi twarde jak i dywany czy wykładziny.Wybierając ten odkurzacz staniecie się fanami opcji odkurzania z przecieraniem podłogi na wilgotno, bo działa to bez zarzutu. Na dodatek odkurzacz kosztuje ok. 650 pln (aktualną cenę możecie sprawdzić TUTAJ) i to jest bardzo dobra cena, jak na odkurzacz o takiej funkcjonalności i parametrach!

Filmowa recenzja

Materiał sponsorowany

Obserwuj