D2.Jpg
Bez-Tytulu.jpg
Dedw.jpg

Jeżeli szukacie urządzenia, które pozwoli Wam w szybki sposób umyć podłogę bez wysiłku, zużywając w tym celu niewielką ilość wody, to polecam Wam gorąco zakup mopa elektrycznego marki Karcher.

Firma Karcher oferuje kilka rodzajów mopów elektrycznych. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są różnice między nimi, dzięki czemu z łatwością wybierzesz model, który będzie  pasował do Twoich potrzeb.

 

Mopy przeznaczone są do wszystkich twardych podłóg takich jak np. lakierowany, olejowany, woskowany parkiet, laminat, płytki, PCV czy winyl. Mop pozostawia na podłodze wilgotny ślad, który wysycha po około 2 minutach.

Na wyposażeniu każdego mopa jest uniwersalny pły do mycia podłóg, ale istnieją też specjalne płyny do podłóg kamiennych i podłóg drewnianych olejowanych lub  lakierowanych, które można sobie dokupić.

 

Zanim opiszę Wam poszczególne modele musicie wiedzieć, że modele Premium Home Line, które są w białym kolorze różnią się od wersji w żółtym kolorze tylko tym, że na ich wyposażeniu jest dodatkowa para wałków z mikrofibry i duża butelka uniwersalnego płynu do podłóg. Wyjątek stanowi model FC7 z linii Premium Home Line , który w porównaniu do swojego „żółtego brata” wyposażony jest jeszcze dodatkowo w oświetlenie ledowe.

Karcher FC3, FC3d i EWM2

D2-1.Jpg

Najtańszym a jednocześnie najprostszym mopem elektrycznym marki Karcher jest FC3  i EWM2  oraz FC3d. Mopy nie różnią się niczym oprócz tego, że FC3d- ma składany uchwyt, co pozwala zaoszczędzić miejsce do przechowania.

Te mopy to urządzenia bezprzewodowe, o lekkiej i smukłej konstrukcji. Waga tych urządzeń to tylko 2,4 kg. Czas ładowania mopów to 4h, a maksymalny czas pracy urządzeń to 20 minut. W tym czasie możemy umyć ok. 60 m2.

Urządzenia posiadają system 2 zbiorników wody: zbiornik wody czystej (pojemność 360ml), z którego woda stale zwilża pady z mikrofibry i zbiornik wody brudnej (pojemność 140ml), do którego w sposób mechaniczny przy pomocy specjalnej listwy, odciskana jest brudna woda z wałków.

 

Aby umyć podłogę należy ją wcześniej odkurzyć.  Po umyciu podłogi konieczne jest opróżnienie pojemnika z brudną wodą, umycie wałków z mikrofibry pod bieżącą wodą. Wałki można też prać pralce w temp. 60 stopni.

 

Jeśli chcesz sprawdzić aktualną cenę FC3 wejdź TUTAJ, FC3d wejdź TUTAJ, a EWM2 wejdź TUTAJ.

Karcher FC5

D2-2.Jpg

Model FC5 istnieje zarówno w wersji bezprzewodowej jak i przewodowej. Zasadnicza różnica pomiędzy FC3 a FC5 polega na tym, że brudna woda w FC5 jest jest zasysana z wałków, a nie odciskana mechanicznie przy pomocy listwy!

 

Mechanizm zasysania znajduje się nad wałkami i zasysa z nich nie tylko brudną wodę, ale zbiera też kurz, małe okruchy i sierść zwierząt domowych.

 

Mechanizm zasysający powoduje, że mop FC5 jest znacznie cięższy i grubszy od FC3, bo waży 4,4 kg i dla niektórych osób jego przenoszenie może być mało komfortowe. Trudno też dotrzeć FC5 pod meble! Pamiętajmy jednak o tym, że większa waga mopa przekłada się na lepszą funkcjonalność oraz na to, że mop lepiej przylega do podłoża i szybciej usuwa mocniejsze zabrudzenia.

 

W FC5 pojemnik na czystą wodę znajduje się na froncie urządzenia, a pojemnik na brudną wodę znajduje się jego tyłach. Wewnątrz pojemnika na brudną wodę jest specjalny filtr oddzielający brudną wodę od innych zanieczyszczeń. Jak zauważyliście na zdjęciu stojak FC5 ma kształ takie głębokiej rynienki. Służy ona do tego, aby odstawić tam bezpiecznie urządzenie, ale również do tego, aby moć w nim zwilżyć wałki przed uruchomieniem mopa jak i je wczyścić po skończonym myciu.

 

Czas ładowania i długość czasu pracy FC5 są dentyczne jak w FC3, no chyba że wybierzecie model sieciowy :-).
Jeśli chcesz sprawdzić cenę FC5 bezprzewodowego wejdź TUTAJ, a jeśli interesuje Cię cena wersji przewodowej wejdź TUTAJ.

Karcher FC7

Ojoijoi.jpg
D0.Jpg
D0-1.Jpg
D2-6.Jpg

Mop FC7 to najbardziej zaawansowany mop elektryczny firmy Karcher. FC 7 jednym ruchem zbiera zarówno mokre, jak i suche zabrudzenia. Nie ma już potrzeby odkurzania przed myciem, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu!! 

 

Ten model posiada 4 wałki z mikrofibry zamiast 2, więc podłogę myje się znacznie szybciej. Konstrukcja mopa jest samostojąca, co zwiększa komfort sprzątania. Jego waga to 4,3 kg. Czas ładowania to  również 4 h, ale urządzenie może pracować przez ok. 45 min. W tym czasie jesteśmy w stanie umyć ok. 130 m2.

 

Brudna woda z wałków odciskana jest przy pomocy listew i gromadzona jest w pojemniku pomiędzy wałkami. Dodatkowo są tu specjalne grzebyki, które wyczesują zabrudzenia z wałków.

 

W modelu FC 7 w przeciwieństwie do FC5 i FC3  ilość podawanej wody oraz obroty padów mogą zostać wyregulowane na dwóch poziomach, tak aby dopasować je do rodzaju podłogi. Dostępna jest także funkcja Boost, która umożliwi usunięcie nawet uporczywych zabrudzeń. Urządzenie oferuje też funkcję czyszczenia urządzenia oraz padów.

 

Ten najbardziej zaawansowany mop ma też wizualny i dźwiękowy sygnał informujący o pustym zbiorniku czystej i brudnej wody, czego nie posiadają niższe modele.

 

Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest zabezpieczenie przez przepełnieniem brudnego pojemnika z wodą. Urządzenie automatycznie wyłączy się, gdy zbiornik brudnej wody nie zostanie opróżniony. Pojemność zbiornika wody czystej to 400 ml, a wody brudnej to 200 ml.

 

Jeśli chcesz sprawdzić aktualną cenę urządzenia wejdź TUTAJ.

 

Podsumowanie

Ja jako użytkownik mopa Karcher FC7 nie umiem Wam polecić innego urządzenia niż FC7. On jest dla mnie po prostu najlepszy i ze względu na to, że nie muszę wcześniej odkurzać, i że mogę zmywać w dwóch trybach-dozując mniejszą lub większą ilość wody, a także ze względu na samostojącą konstrukcję.

 

Oczywiście, jeśli ktoś ma małe mieszkanie, w którym i tak regularnie odkurza np. ze względu na dywan i nie potrzebuje, aby mop zbierał zabrudzenia, to wystarczy mu FC3. Jeśli natomiast masz zwierzaka, który gubi sierść, jasny przedpokój, w którym notorycznie są widoczne ślady butów, piach i kurz to na 100% warto zainwestować w FC5 lub FC7.

 

FC 7 zawsze polecam do dużych metraży ze względu na 4 wałki, do mieszkań w których są tzw. wrażliwe podłogi olejowane, bo dzięki opcji dozowania mniejszej ilości wody one będą po umyciu rzeczywiście tylko delikatnie wilgotne.

 

Mopów Karchera nie polecam do płytek o wysokim połysku, bo z opinii użytkowników wynika, że jednak po myciu mopem pozostają ślady. Może rozwiązaniem byłoby zastosowanie wody z odrobiną płynu nabłyszczającego do zmywarek, ale producent takiego rozwiązania nie zaleca. Jeśli skusicie się jednak na taki test, to pamiętajcie, aby po skończonym myciu koniecznie przepłukać urządzenie czystą wodą (wlewamy czystą wodę do pojemnika i uruchamiamy na chwilę), aby nie doprowadzić to zatkania przewodów zwilżających wałki.

Filmowa recenzja


Obserwuj