Do momentu przetestowania odkurzacza Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU, byłam przekonana, że odkurzacz mopujący nadaje się tylko do przetarcia podłóg na wilgotno, że to nie jest rozwiązanie przy pomocy, którego możemy skutecznie umyć podłogę!  Test odkurzacza Electroluxa wraz ze stacją myjącą sprawił, że zmieniłam zdanie.

Możliwości odkurzacza bezprzewodowego Electrolux Power Hygienic 800

Odkurzacz Bezprzewodowy Electrolux Power Hygienic 800, Który Świetnie Myje Podłogi!Jeżeli śledzicie moje media społecznościowe, to widzieliście już ten odkurzacz bezprzewodowy nieraz w akcji. Pokazywałam go przy okazji odkurzania igieł z choinki, ale też przy okazji odkurzania materacy, bo na swoim wyposażeniu ma elektroszczotkę z technologią UV, która usuwa pyłki, bakterie, kurz, roztocza i alergeny z materacy, łóżek, łóżeczek dziecięcych i sof, pozostawiając higienicznie czyste powierzchnie.

Korzystam z tego odkurzacza już pól roku i  jestem z niego naprawdę zadowolona, bo on jest bardzo starannie wykonany i dobrze odkurza zarówno twarde jak miękkie powierzchnie. Odkurza się nim komfortowo dzięki teleskopowej rurze, a dzięki licznym akcesoriom mogę odkurzyć dosłownie każdy zakamarek w mieszkaniu.

Na wyposażeniu odkurzacza mamy: elektroszczotkę PowerPro do różnych powierzchni z oświetleniem ledowym i funkcją samooczyszczenia- wystarczy nacisnąć na ten przycisk aby uwolnić wałek elektroszczotki z nawiniętych włosów i innych zabrudzeń, elektroszczotkę z technologią mopowania, elektroszczotkę z technologią UV, ssawkę do delikatnych powierzchni, elastyczną końcówkę, szczotkę szczelinową, szczotkę do kurzu, zbiornik na wodę, nakładki mopujące i polerujące, wieszaki na akcesoria, wyjmowany  akumulator 25.2V HD, stację ładowania.

Stacja ładowania nie tylko szybko ładuje odkurzacz, bo w zaledwie 2,5h, ale jest też miejscem do przechowywania akcesoriów, których jest naprawdę sporo! Odkurzacz łatwo odstawia się na stację ładująca – aczkolwiek trzeba pamiętać o skróceniu teleskopowej rury, bo inaczej nie da się go odstawić.

Jeżeli uznacie, że fajnie byłoby mieć jeszcze jakieś dodatkowe akcesoria np. giętki wąż do łatwego odkurzania kurzu z biblioteczki, mini elektroszczotke do sierści zwierząt, albo szczotkę z miękkim wałkiem – extra dedykowaną do podłóg twardych,  to zawsze możecie je sobie dokupić! Wystarczy zajrzeć do sklepu internetowego Electrolux z akcesoriami i tam jest dosłownie wszystko!

Tryby pracy

Czas pracy na najniższym poziomie mocy to 35 minut, na najwyższym poziomie mocy 6 minut, a czas odkurzacza podręcznego to 60 minut! Jeśli ktoś z Was obawia się, że 35 minut pracy to za mało, to zawsze może sobie sprawić dodatkowy akumulator (koszt ok. 500 zł), ale z mojego doświadczenia 150m2 bez problemu da się odkurzyć  w ciągu 35 minut! Zanim wezmę się za mopowanie robię sobie zasłużoną przerwę na kawkę 🙂 i na naładowanie odkurzacza, bo niestety akumulator nie wystarcza na odkurzenie i umycie mojego mieszkania! Odczuwalny ciężar odkurzacza w dłoni to 2 kg.

Cyfrowy wyświetlacz LED wskazuje poziom naładowania akumulatora oraz aktualny tryb pracy. Możesz regulować moc ssania pracy pomiędzy 4 trybami. Umieszczone na panelu ikony poinformują o zatkaniu systemu i konieczności wyczyszczenia filtra, aby utrzymać doskonałą moc odkurzacza. Dodatkowo wyświetlacz LED sygnalizuje tryb pracy na mokro oraz konieczności przeprowadzenia pielęgnacji lub wymiany filtra, gdy jest taka potrzeba.

Mycie podłóg odkurzaczem Electrolux Power Hygienic 800

Odkurzacz Bezprzewodowy Electrolux Power Hygienic 800, Który Świetnie Myje Podłogi!

Jeśli chce się umyć podłogę przy pomocy odkurzacza Electrolux najpierw trzeba odkurzyć podłogi.  Następnie montujemy elektroszczotkę  do mopowania, która ma dwa obrotowe  dyski. Dyski obracają się z prędkością 260 obrotów na minutę, dzięki czemu  bez problemu  usuwają uporczywy brud a nawet zaschnięte plamy z podłóg twardych.  Dyski wykończone są delikatną warstwą mikrofibry, które zapewniają ochronę przed zarysowaniem wszystkich rodzajów podłóg twardych.  Na wyposażeniu mamy też pady, które mogą posłużyć do polerowania parkietów, pozostawiając efekt lśniącej podłogi.

Odkurzacz Bezprzewodowy Electrolux Power Hygienic 800, Który Świetnie Myje Podłogi!W mopowaniu podłóg najbardziej irytująca jest konieczność ściągania padów i ich czyszczenie, dlatego Electrolux wymyślił stację myjącą, która nawilża pady, czyści je i odsącza z nadmiaru wody. Stacja myjąca jest tak sprytnie zbudowana, że w jej wnętrzu są dwa pojemniki. Do jednego nalewa się czystą wodę i płyn do mycia podłóg a w drugim, zewnętrznym  pojemniku zbiera się brudna woda z padów. Aby namoczyć lub umyć pady wystarczy postawić odkurzacz  na stacji, uruchomić go i docisnąć przez 5 sekund przycisk PRESS. Następnie przestajemy dociskać przycisk PRESS, czekamy ok.10 sekund na odsączenie nadmiaru wody z padów i myjemy podłogi!

 

Odkurzacz Bezprzewodowy Electrolux Power Hygienic 800, Który Świetnie Myje Podłogi!Pady cały czas są zwilżane czystą wodą, a brudna zbiera się w zewnętrznym pojemniku!  Obracające się mokre pady świetnie podłogę, usuwają nawet zaschnięte zabrudzenia. Kiedy pady się zbrudzą, stawiam je ponownie na stacji. Odkurzacz nie pozostawia smug, bo pady są czyste! Takie czyszczenie podłóg to ja mogę nazwać rzeczywiście myciem, a nie mopowanie/przecieraneim na wilgotno!

Koniec ze schylaniem się ściąganiem padów w trakcie mycia i ich płukaniem, czyż to nie jest rewelacja? Po skończonym myciu, wylewam wodę do toalety otwierając korek przy dnie stacji, ściągam pady i wrzucam je do prania.

Stacji myjącej nie ma na wyposażeniu odkurzacza. Można ją dokupić TUTAJ. Stacja myjąca jest przeznaczona do wszystkich linii odkurzaczy bezprzewodowych Electrolux z AKTYWNYM MOPOWANIEM (np. Electrolux PH800).

Podsumowanie

Jeśli ktoś szukał wielofunkcyjnego odkurzacza z funkcją aktywnego mycia, a nie przecierania podłogi, to wie, że taki model ma w swojej ofercie firma Philips – model  AquaTrio 900 oraz Dyson V15S detect Submarine. Reszta myjących odkurzaczy to są modele marki Bissell, które ze względu na swoja konstrukcję, odkurzają i myją TYLKO podłogi (nie da się ich przerobić w odkurzacz podręczny), więc nie są to odkurzacze wielofunkcyjne!

Według mnie  odkurzacz Electrolux Power Hygienic 800 na tle konkurencji wypada bardzo dobrze, bo jest wielofunkcyjny, wygodnie i skutecznie myje podłogi dzięki stacji myjącej i jest mega prosty w obsłudze! Zero montowanych na odkurzaczu pojemników na czysta i brudną wodę, wałków, kłopotliwego czyszczenia itp. Z electroluxem najpierw odkurzasz podłogę, potem zakładasz elektroszczotkę mopującą,  nalewasz wodę z płynem do stacji, myjesz komfortowo podłogi a po skończonym myciu: wylewasz wodę ze stacji do toalety,  ściągasz pady i wrzucasz je do prania! Dodatkowym atutem tego wielofunkcyjnego sprzętu jest cena! 

Jeśli chcesz poznać aktualny ranking odkurzaczy pionowych Pani AGD, to wejdź TUTAJ.

Aktualizacja artykułu kwiecień 2024

 

Artykuł powstał na zlecenie firmy Electrolux

Obserwuj