Samsung Bespoke Jet AI to odkurzacz bezprzewodowy, który imponuje swoją skutecznością i wydajnością. Zastosowanie zaawansowanej technologii oraz innowacyjnych rozwiązań sprawia, że jest to sprzęt, który wyznacza nowe standardy w dziedzinie odkurzaczy pionowych.

Za potężną mocą ssania, sięgającą aż do 280 W, stoi innowacyjny silnik HexaJet o imponującej mocy 730 W. To połączenie sprawia, że Bespoke Jet AI radzi sobie z każdym rodzajem zabrudzeń, zapewniając skuteczne odkurzanie. Bespoke Jet AI to z pewnością nie jest zwykły odkurzacz!

Dodatkowym atutem jest zastosowana technologia Jet Cyclone, która obejmuje aż 10 cyklonów i 28 wlotów powietrza. Ten zaawansowany system ma na celu minimalizowanie strat energii i zapewniający maksymalną efektywność wychwytywania nawet najdrobniejszych cząsteczek kurzu. Dzięki temu Samsung Bespoke Jet AI nie tylko doskonale sprząta, ale także dba o jakość powietrza, eliminując zanieczyszczenia. Innowacyjność tego odkurzacza nie kończy się na mocy ssania. Samsung Bespoke Jet AI został zaprojektowany z myślą o efektywnym i higienicznym odkurzaniu.

Higiena na najwyższym poziomie

Odkurzacz został wyposażony w zaawansowany system filtracji wielowarstwowej, który, zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, skutecznie zatrzymuje aż do 99,999 procent kurzu i alergenów. Ten kompleksowy system składa się z kilku elementów, każdy pełniący kluczową rolę w utrzymaniu czystości powietrza w domu.

Na pierwszym planie znajduje się cyklon główny i filtr z metalową siatką, które efektywnie zatrzymują większe zanieczyszczenia. To pierwsza linia obrony, eliminująca nawet największe cząstki brudu. Kolejnym istotnym składnikiem jest technologia Jet Cyclone, odpowiedzialna za filtrację drobnego kurzu, co przyczynia się do utrzymania czystości na każdej powierzchni.

W systemie filtracji odkurzacza znalazł się również zmywalny mikrofiltr, który z łatwością zatrzymuje najdrobniejsze pyły. To element, który gwarantuje, że odkurzacz radzi sobie nawet z mikrocząstkami, zapewniając wysoki poziom czystości powietrza w domu. Dodatkowo, filtr przepływowy pełni istotną funkcję w wychwytywaniu mikrocząsteczek pyłu i alergenów, co stanowi dodatkową ochronę dla alergików i osób ceniących świeże i zdrowe powietrze.

Co równie istotne, użytkownik może utrzymać swój sprzęt w nieskazitelnej czystości, ponieważ cały pojemnik, wraz z systemem filtracji, jest łatwo zmywalny pod bieżącą wodą. To nie tylko zapewnia efektywność odkurzania, ale także ułatwia utrzymanie higieny w samym urządzeniu. W rezultacie zastosowania zaawansowanego systemu filtracji, Bespoke Jet AI nie tylko skutecznie usuwa kurz z powierzchni, ale także dba o jakość powietrza, tworząc środowisko przyjazne dla zdrowia w każdym domu.

Udoskonalona stacja czyszcząca All-in-One™

Stacja All-in-One w bezprzewodowych odkurzaczach Samsung Bespoke Jet AI to absolutny wyróżnik na rynku i unikalna technologia Samsung.  To właśnie ona sprawia, że proces odkurzania jest wygodniejszy, ale jest przede wszystkim bardziej higieniczny. A wszystko za sprawą technologii Air Pulse do automatycznego opróżniania pojemnika na zanieczyszczenia. Natomiast Bespoke Jet™ AI stację udoskonalono o technologię Air Spin Edge – mechanizm, który obraca się z prędkością do 1000 obr./min, ułatwiając usuwanie z metalowego filtra splątanych włosów. Podczas opróżniania pojemnika na kurz włącza się też ssanie w całym odkurzaczu i obraca się elektroszczotka – aby cały odkurzacz był wolny od zanieczyszczeń.

Na koniec czyszczenia klapka pojemnika na kurz automatycznie się zamyka, co gwarantuje wysoki poziom higieny! Ważną cechą stacji jest również funkcja automatycznego ładowania odkurzacza, jak tylko odłożymy go do stacji czyszczącej!

Samsung Bespoke Jet Ai

Sztuczna inteligencja w odkurzaczu Samsung

Samsung Bespoke Jet AI wprowadza sztuczną inteligencję do świata odkurzania, a efekty są niezwykle ciekawe. Tryb AI analizuje i rozpoznaje powierzchnię w czasie rzeczywistym, co przekłada się na jeszcze bardziej efektywne odkurzanie. Elektroszczotki Active Dual LED AI oraz Slim LED AI są wyposażone w czujnik oporu na wałku, który współpracuje z czujnikiem przepływu powietrza w jednostce centralnej. Na podstawie tych danych odkurzacz inteligentnie dobiera najlepszą moc ssącą i szybkość obrotu szczotki (tylko w Active Dual LED AI), dostosowując się do konkretnego typu podłogi lub dywanu. To oznacza, że Bespoke Jet AI nie tylko sprząta, ale robi to w sposób zoptymalizowany i efektywny.

Efektywność tego rozwiązania ma swoje widoczne rezultaty, zwłaszcza jeśli chodzi o wydłużenie czasu pracy na baterii. Tryb pozwala zmniejszać zużycie baterii nawet do 14% i zwiększyć zwrotność szczotki o 6% (podczas używania elektroszczotki Active Dual LED AI). Podczas korzystania z elektroszczotki Slim LED AI w trybie AI możemy ograniczyć zużycie baterii do 21% i zwiększyć zwrotność aż o 8%

Technologia AI pozwala na dłuższe i wygodniejsze odkurzanie, bo nie musimy przełączać się między trybami zmieniając powierzchnię np. z dywanu na kafelki.

Samsung Bespoke Jet Ai

Wyposażenie odkurzacza Samsung Bespoke Jet AI

Samsung Bespoke Jet AI to odkurzacz z dwiema bateriami, oferujący imponujące 160 minut pracy (na 1 biegu). Podstawowa bateria (3970 mAh) gwarantuje do 100 minut pracy na jednym ładowaniu (czas ładowania to 300 minut), a mała bateria gwarantuje do 60 minut pracy, a jej czas ładowania to 210 minut. Producent gwarantuje, że wydajność akumulatorów nie spadnie poniżej 70% po 500 cyklach ładownia na przestrzeni 2 lat od zakupu – w przeciwnym razie bateria zostanie wymieniona na nową.
Waga odkurzacza zależy od używanej baterii. Główna, większa bateria daje nam wagę urządzenia według producenta 3,17 kg, a z mniejszym akumulatorem 2,79 kg. Waga odkurzacza jest niższa niż odkurzacza o tej samej mocy ssania Dyson Gen5detect, który waży aż 3,5 kg.
Na wyposażeniu odkurzacza Samsung Bespoke Jet AI mamy sporą listę akcesoriów. Elektroszczotka Active Dual LED AI zapewnia skuteczne odkurzanie różnych rodzajów powierzchni, a wbudowane oświetlenie LED pomaga zobaczyć kurz w każdym, nawet najciemniejszym miejscu np. za szafą czy sofą. Z kolei elektroszczotka Slim LED AI ma bardzo zwrotną konstrukcję i pozwala dokładnie posprzątać nawet najdrobniejszy kurz w wąskich przestrzeniach. Na uwagę również zasługuje końcówka Pet Tool, która skutecznie usuwa nawet drobną sierść z kanap, krzeseł, materacy czy też pościeli, a której konstrukcja zapobiega plątaniu się włosów. To świetna wiadomość dla wszystkich właścicieli zwierzaków domowych, którzy chcą się cieszyć czystym domem. Dzięki szczelinówce, szczotce z miękkim włosiem do kurzu i elastycznej końcówce będziemy mogli wygodnie odkurzyć nawet trudno dostępne miejsca.
Wszystkie akcesoria można przechowywać na wygodnym stojaku do akcesoriów, który jest na wyposażeniu odkurzacza.
Nowy Odkurzacz Pionowy Samsung Bespoke Jet Ai - Najlepszy?

Aplikacja SmartThings

Niektórych z Was zapewne zdziwi możliwość połączenia odkurzacza z aplikacją, ale jeśli śledzicie rozwój aplikacji SmartThings Samsunga to ta funkcjonalność będzie dla Was oczywista! Aplikacja nie tylko umożliwia autodiagnostykę i bieżące monitorowanie zużycia energii, ale też pozwala  spersonalizować ustawienia i monitorować historię odkurzania.

Podsumowanie

Pod koniec roku 2022 testowałam odkurzacz Samsung Bespoke Jet  pro extra i w porównaniu z tym modelem Samsung Bespoke Jet AI wypada znacznie lepiej! Ten odkurzacz ma zdecydowanie lepszą moc ssania (280 AW zamiast 210W ), no i gwarantuje zdecydowanie dłuższy czas pracy – 160 minut zamiast 120 minut (przy użyciu dwóch akumulatorów). Bardzo się cieszę, ze w końcu Samsung wyposażył swoje elektroszczotki w  oświetlenie LED, bo tego bardzo mi brakowało! Lubię widzieć co i gdzie odkurzam! Od dawna chwalę Samsunga za wyjątkowe rozwiązanie jakim jest teleskopowa rura i  stacja czyszcząca All-in-One i zrobię to ponownie! Długość rury teleskopowej można dostosować do potrzeb osoby sprzątającej, wybierając jedno z 3 ustawień i to jest mega wygodne rozwiązanie! A jeśli chodzi o stację All- in-One, to uwielbiam to rozwiązanie, bo nie cierpię chmury kurzu przy opróżnianiu pojemnika na śmieci, klinowania brudu pomiędzy filtrem a ściankami pojemnika, ani tego jak kurz oblepia czarne worki foliowe. Stację czyszczącą polecam zawsze, a w szczególności alergikom. Worki do stacji wcale nie są drogie! 5 worków kosztuje ok. 99 zł, a  worek wystarcza na 2-3 miesiące.

Stacja All- in- One w modelu AI jest zdecydowanie lepiej wykonana niż Jet pro extra i w końcu pojemnik na kurz sam się zamyka na końcu czyszczenia! W modelu Jet  pro extra kilka razy zdarzyło i się zapomnieć o konieczności jej zamknięcia i efekt odkurzania był raczej marny :-).  Rewelacyjna jest ta diagnostyka odkurzacza po odstawieniu do stacji czyszczącej! Parę razy odkurzacz mnie zaskoczył pokazując brak drożności rur spowodowany  twardymi igłami z choinki, które ustawiły się w poprzek rury!

Odkurzacz ma bogaty zestaw akcesoriów, chociaż spodziewałam się, że w tej cenie na wyposażeniu będzie też  nasadka mopująco/polerująca Spray Spinning Sweeper, która była na wyposażeniu Bespoke Jet pro extra. Odkurzacz ze stacją i akcesoriami zajmuje sporo miejsca, ale jakość odkurzania i funkcjonalność, jaką oferuje stacja czyszcząca jest rewelacyjna! Po stronie minusów mogłabym zapisać wagę odkurzacza, ale i tak jest lżejszy niż Dyson Gen5detect o tej samej mocy ssania (3,17 kg vs 3,5 kg), no i cena odkurzacza jest też wysoka (na dzień 5.02.24 cena 5499 zł)

Jeśli szukacie najmocniejszego odkurzacza na rynku, to z pewnością Samsung Bespoke Jet AI będzie ciekawą propozycją! Jego aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ.

Jeśli chcesz poznać aktualny ranking odkurzaczy według PANI AGD, to zajrzyj TUTAJ.

 

Obserwuj