Żadne mieszkanie nie może być  posprzątane bez dobrego odkurzacza.

Za pojęciem dobrego odkurzacza kryją się nie tylko parametry techniczne, ale również jego wygląd, ergonomia czy komfort odkurzania. Jedną z ważniejszych kwestii oprócz skutecznego odkurzania jest czyste powietrze, szczególnie wtedy jeśli wśród naszych domowników są dzieci lub alergicy. Amica znając wymagania swoich klientów wprowadziła właśnie do oferty cztery nowe odkurzacze workowe. Oto one:

Odkurzacze-Amikiiiii.jpg
Cichapraca.jpg
1190788-Vm-7012-Sharq-Vm-7012-5906006907884-In.jpg
Internet-19.Jpg

Jednym z najistotniejszych parametrów odkurzacza jest jego cicha praca. Przyjemnie jest móc poodkurzać nie zakłócając snu dziecka, czy relaksu innych domowników przy książce lub przed telewizorem. Niektóre odkurzacze są tak ciche, ze ich odgłosy można porównać do delikatnego szumu. Odkurzacze  Sharq VM 7012 i Suracon VM7001 to super ciche odkurzacze, bo dzięki wygłuszającej obudowie oraz konstrukcji silnika ich głośność to tylko 61 dB (głośność Fen Turbo EVO VM 2063 to 76 dB, a Yugo VM 1043 79 dB).

 

Nowe modele Sharq VM7012 i Suracon VM7001mają też nowoczesny i wyraźny Wyświetlacz LED, dzięki któremu w każdej chwili sprawdzisz do jakiej powierzchni dostosowana jest moc silnika.  Pokazuje on cztery ikony informujące o tym, która z mocy jest aktualnie włączona : 1 stopień mocy-delikatne odkurzanie np.. Zasłony, karnisze, 2 stopień-sofa, 3 stopień-mocny-dywany, 4 stopień super mocny-np. dywany z długim włosiem.

Dzięki takim rozwiązaniom jak regulacja mocy na rączce odkurzanie to prawdziwa przyjemność. Nie musimy się już schylać, by ustawić moc odkurzacza. Wystarczy wcisnąć + lub – na rączce za którą trzymamy, aby włączyć, wyłączyć i regulować moc odkurzania. Regulacja mocy w uchwycie umożliwia szybką reakcję, jeśli przypadkowo tylko wciągniemy odkurzaczem zabawkę dziecka lub zasłonę. To rozwiązanie zastosowano w modelu SharQVM7012 i Suracon VM7001.

Oczywiście oprócz regulacji mocy na rączce odkurzacze mają również regulację mocy na odkurzaczu.

Internet-20.Jpg

Czyste mieszkanie to nie tylko czyste podłogi, kanapy czy zasłony ale również czyste powietrze! Dzięki specjalnemu filtrowi  we wnętrzu odkurzacza wydmuchiwane powietrze jest oczyszczane  z zanieczyszczeń – nawet tych powstających wskutek pracy samego silnika. Odkurzanie nie może się przecież wiązać się z tumanami pyłków, roztoczy i kurzu w powietrzu?!

Jeśli w Twoim domu są alergicy lub małe dzieci najlepszym rozwiązaniem będzie odkurzacz z filtrem Hepa 13, który zastosowano w modelach Sharq VM 7012, Suracon VM7001 i Fen Turbo EVO VM 2063. Hepa 13 to jedna z najwyższych klas filtracji w filtrach stosowanych w odkurzaczach. Całkowita skuteczność filtracji w tym przypadku wynosi aż 99,95% (dla tej klasy definiuje się również skuteczność miejscową wynosi ona 99,75%).

Filtr o trochę niższej skuteczności EPA 12 zastosowano w Yugo VM 1043. EPA 12 to dawniej HEPA 12 filtry tej klasy wyłapują już cząstki o wielkości nawet 0,1 µm (ale nie 0,3 µm). Ich skuteczność całkowita wynosi już co najmniej 99,5%.

We wszystkich nowych odkurzaczach Amiki jest też dodatkowy filtr umieszczony przed silnikiem, który chroni odkurzacz przed zanieczyszczeniem pyłami i osadzaniem się kurzu w jego wnętrzu. Takie zabezpieczenie skutecznie przedłuża żywotność Twojego sprzętu.

Internet-21.Jpg
Internet-22.Jpg

Użycie podczas odkurzania właściwych szczotek do właściwej powierzchni to już połowa sukcesu odkurzania.

Do podłóg z drewna, paneli, płytek czy kamienia używaj miękkiej szczotki do parkietu z długim syntetycznym włosiem, która nie rysuje powierzchni, a jeżeli w Twoim domu są zwierzaki i borykasz się z problem wszechobecnej sierści warto sięgnąć po turboszczotkę , która ma specjalny wałek napędzany strumieniem powietrza, bo ona skutecznie zbierze sierść i włosy z dywanów i wykładzin. Obie szczotki na wyposażeniu mają Sharq VM 7012, Suracon VM7001 i Fen Turbo EVO VM 2063.

Odkurzanie twardych podłóg i parkietów wiąże się też z ryzykiem zarysowań i hałasem, ale dzięki temu że wszystkie nowe odkurzacze Amiki są wyposażony w miękkie, ciche kółka– ten problem ich nie dotyczy! Dzięki ogumieniu kół podłogi są bezpieczniejsze – nawet delikatne parkiety nie ulegają zarysowaniom! Chroniony jest też sam odkurzacz, który w mniejszym stopniu narażony jest na wstrząsy.

Wbrew pozorom oprócz komfortu odkurzania ważny  jest również komfort jego przechowywania. Przechowywanie nowych odkurzaczy Amiki jest niezwykle proste.  W zależności od tego, jak dużo miejsca jest w Twoim schowku lub w szafie nowe odkurzacze możesz ustawić odkurzacz pionowo lub poziomo. Odkurzacz odpowiednio dostosuje się do przestrzeni, którą dysponujesz, a specjalny system uchwytów na wąż umożliwia odpowiednie złożenie urządzenia, które z powodzeniem zmieścisz w docelowym miejscu przechowywania.

No i jak? Który z nowych odkurzaczy najbardziej przypadł Ci do gustu?

Kv.jpg

Artykuł sponsorowany

Obserwuj