Projekt-Bez-Tytulu-9.Png

Dziś  chciałabym Wam zaprezentować inteligentny oczyszczacz powietrza firmy Blueair DustMagnet 5240i, który oczyszcza powietrze, ale też jednocześnie pełni funkcję stolika. On od kilku tygodni  idealnie sprawdza się w mojej sypialni, bo gwarantuje mi czyste powietrze, a jednocześnie mam gdzie odłożyć książkę i okulary! Tak elegancki sprzęt może też z powodzeniem stanąć w salonie koło kanapy!

Innowacyjne technologie w oczyszczaczu Blueair

Obraz-2022-11-26-184021165.Png

Ten oczyszczacz  wyposażony jest w innowacyjne technologie, jak na przykład HEPASilent Ultra, czy DustMagnet.

 

HEPASilent Ultra to maksymalna filtracja przy minimalnym hałasie dzięki kombinacji filtracji mechanicznej i elektrostatycznej! To połączenie gwarantuje skuteczność filtracji na poziomie 99,97%  oraz cichą i energooszczędną pracę.

 

Technologia DustMagnet polega na tym, że urządzenie zostało wzbogacone o dwa filtry wstępne ze stali nierdzewnej, które stale naładowane są dodatnio i przyciągają drobinki kurzu jak magnes. Wychwytują je zanim osiądą na meblach lub na podłodze.

 

Oczyszczacz Blueair DustMagnet oferuje też wyjątkową cyrkulację powietrza. Wlot powietrza jest od góry i od dołu, a boczne wyloty skierowane są lekko pod skosem, dzięki czemu tworzą efekt wirowy wokół oczyszczczacza i skutecznie zasysają cząsteczki do urządzenia.

Wydajność oczyszczacza Blueair DustMagnet 5240i

Dobry oczyszczacz powinien przefiltrować kubaturę pomieszczenia co najmniej 3 krotnie. Jak zatem sprawdzić czy dany oczyszczacz nadaje się do naszej sypialni czy salonu? Można to zrobić na podstawie parametru CADR, który powinien podawać każdy producent oczyszczaczy.  CADR to skrót od clean air delivery rate, który informuje, ile m3 powietrza przefiltruje dany oczyszczacz w ciągu godziny.  Blueair deklaruje, że model DustMagnet 5240i  ma CADR 238 m3, więc teraz dzielimy CADR przez 3 (min. filtracja) a wynik dzielimy przez wysokość pomieszczenia, w którym ma stanąć oczyszczacz czyli 2,5m i już wiemy, że oczyszczacz nadaje się maksymalnie do 31-32 m2 powierzchni.

 

(238: 3): 2,5= 31,7 

 

Dlaczego warto robić samemu te wyliczenia? Dlatego, że nie ma ujednoliconych norm i niektórzy producenci uważają, że jednokrotna filtracja na godzinę też jest ok, co nie jest prawdą!

 

Głośność i tryby pracy

Urządzenie może pracować w trybie automatycznym, manualnym i nocnym. Głośność w trybie nocnym to 23 dB(a), a  w trybie max 47 dB(a). Od kilku tygodni Blueair stoi przy moim łóżku i w ogóle go nie słyszę! Jest niezwykle cichutki.

Oczyszczacz powietrza wyróżnia się również na tle konkurencji energooszczędnością. Zużycie energii elektrycznej to tylko 4W, a w najwyższym 22W. Urządzenie sygnalizuje jakość powietrza w 5 kolorach, ale w trybie nocnym się wygasza.

Aplikacja Blueair

Obraz-2022-11-26-184415686.Png

Jeżeli chcesz, możesz kontrolować jakość powietrza, wtedy, gdy jesteś poza domem. Wystarczy, że zainstalujesz w smartfonie dedykowaną do tego celu aplikację Blueair. Aplikacja mobilna jest w języku polskim i dzięki niej możesz:

  • sprawdzać i zmieniać ustawienia oczyszczacza powietrza
  • być informowanym na bieżąco o jakości powietrza w domu i w jego otoczeniu
  • wybrać jeden z 20 trybów prędkości
  • tworzyć harmonogramy pracy (jeszcze lepsze dopasowanie do stylu życia i potrzeb każdego z domowników)
  • sprawdzić szacowany czas potrzebny na całkowite oczyszczenie powietrza
  • kontrolować stan zużycia filtrów oraz kiedy je wymienić

Filtry w Blueair DustMagnet 5240i

Obraz-2022-11-26-184245033.Png

Jeżeli chodzi o filtry to w środku urządzenia znajdują się aż dwa filtry główne. Pierwsza warstwa filtra to filtrHepa-  cząstek stałych. Jest on w stanie wychwycić zanieczyszczenia o wielkości nawet 0,1 mikrona. W tej kategorii znajdują się między innymi: pyły PM 2.5, alergeny wziewne oraz wirusy. Natomiast druga warstwa to filtr węglowy. Charakteryzuje się on tym, że skutecznie likwiduje chemikalia, lotne związki organiczne, czyli LZO, oraz lekkie zapachy gospodarstwa domowego.

 

Filtry obecne w oczyszczaczu powietrza DustMagnet 5240i gwarantują skuteczność przez mniej więcej 12 miesięcy. Specjalna funkcja poinformuje Cię o tym, kiedy nastąpi odpowiedni czas, aby wymienić filtr na nowy.

DustMagnet ma specjalny algorytm, który ocenia jak skutecznie urządzenie usuwa zanieczyszczenia i w oparciu o to oraz czas eksploatacji filtra informuje, czy filtr faktycznie się zużył. Nie jest to zwykły timer, który działa  na zasadzie – minęła konkretna ilość godzin eksploatacji – to trzeba wymienić filtr! Koszt filtrów to 299 pln.

 

Aby oczyszczczacz działał prawidłowo, zalecane jest regularne czyszczenie filtrów wstępnych ze stali nierdzewnej!

 

W ofercie Blueair są jeszcze dwa modele z serii DustMagnet-  DustMagnet™ 5440i, który jest dedykowany do większej powierzchni 58 m2, a drugi ma identyczne parametry, jak mój tylko, że jest cały biały- DustMagnet™ 5210i.

 

Przy zakupie oczyszczacza ważną kwestią sa również certyfikaty i atesty. Model DustMagnet posiada Certfyfikat AHAM CADR wydawany przez niezależną organizację badawczą ze Stanów Zjednoczonych, która kontroluje jakość i wydajność sprzętów używanych w gospodarstwach domowych. Poza tym certyfikatem oczyszczacz Blueair DustMagnet 5240i ma na swoim koncie liczne nagrody za design.

Podsumowanie

Oczyszczacz Blueair DustMagnet bardzo pozytywnie mnie zaskoczył wzornictwem, jakością materiałów, z których jest wykonany oraz skuteczną i cichą pracą. Za rewelacyjne rozwiązanie uważam filtry wstępne, które działają jak magnes na kurz w mojej sypialni! Świetnym rozwiązaniem jest zdalne sterowanie przy pomocy aplikacji! Od razu  ustawiłam sobie harmonogram pracy urządzenia, dzięki czemu pracuje tylko wtedy, kiedy jest to konieczne, dzięki czemu oszczędzam prąd i nie zużywam  niepotrzebnie filtrów! To pierwszy model, z którym mam do czynienia, który odmierza rzeczywiste zużycie filtrów, a nie działa na zasadzie timera. Bardzo podoba mi się też jego dodatkowa funkcjonalność w postaci stolika. To urządzenie nie należy do tanich, ale według mnie warte jest swojej ceny!

Oczyszczacze Blueair możecie kupić z rabatem 5% w sklepie www.zdrovi.pl na hasło PANIAGD

Filmowa recenzja

Obserwuj