1191118-Apm-3011-5906006911188-Internet-6.Jpg

Niestety jakość powietrza w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Kiedy nadchodzi jesień a potem zima jesteśmy bombardowani komunikatami, o tym jak bardzo zanieczyszczone jest powietrze. Chcąc zabezpieczyć się przed smogiem coraz częściej nosimy maski antysmogowe, a nasze mieszkania wyposażamy w oczyszczacze powietrza.

Zagrożeniem dla naszych płuc jest nie tylko smog. Często powietrze w naszych mieszkaniach jest bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Nie zdajemy sobie sprawy, że w naszych czterech kątach jesteśmy narażeni na wiele zagrożeń takich jak np. grzyb na ścianach, pleśń, toksyczne opary z farb, mebli, dywanów,  toksyny ze środków czyszczących i detergentów, dym z kominków, pieców opalanych drewnem i papierosów.

Podążając za potrzebami klientów, kilka tygodni temu  w ofercie marki Amica pojawił się pierwszy oczyszczacz powietrza APM3011. Urządzenie jest bardzo estetycznie wykonane, więc oprócz tego, że skutecznie czyści powietrze, to jeszcze zdobi wnętrze pokoju.

Oto jego najistotniejsze parametry:

IonEffect – jonizacja powietrza

Oczyszczacz powietrza Amica APM 3011 posiada funkcję jonizacji powietrza, która polega na generowaniu jonów ujemnych, co pozwala rozbijać szkodliwe substancje, takie jak roztocza, pleśń i grzyby, będące przyczyną różnego rodzaju alergii. Dzięki jonizacji powietrze staje się świeże jak po burzy, łatwiej się pracuje, zasypia, oddycha.

4 poziomy filtracji

1191118-Apm-3011-5906006911188-Internet-2.Jpg

O jakość powietrza dbają aż cztery poziomy filtracji w tym modelu!

Najpierw filtr wstępny usuwa większe cząsteczki pyłów. Filtr PET zatrzymuje szkodliwe pyły PM 2.5. Następnie HEPA H13 wyłapuje do 99,7% zanieczyszczeń, a na końcu filtr węglowy usuwa to, z czym poprzednie sobie nie poradziły: organiczne zanieczyszczenia gazowe, lotne związki np. z toksycznych środków chemicznych oraz nieprzyjemne zapachy i dym papierosowy.

Dzięki tej kilkupoziomowej filtracji możesz mieć pewność, że powietrze będzie czyste.

Filtr HEPA13

Sercem każdego oczyszczacza jest filtr Hepa! W modelu APM 3011jest certyfikowany FILTR HEPA H13, który wyłapie aż do 99,7% zanieczyszczeń! Redukcja zanieczyszczeń  na tak wysokim poziomie poprawi samopoczucie Tobie i Twoim bliskim, szczególnie jeśli cierpią na alergie. Koniec z uciążliwymi dla alergików pyłkami, roztoczami i kurzem w Twoim mieszkaniu!

Czujnik jakości powietrza

Na panelu sterowania oczyszczacza znajduje się ikona, zmieniająca kolory w zależności od stanu jakości powietrza w pomieszczeniu. Zielony kolor oznacza doskonałej jakości powietrze, pomarańczowy sygnalizuje, że warto włączyć urządzenie, natomiast czerwony informuje nas o konieczności natychmiatsowego oczyszczenia powietrza w pomieszczeniu.

Sygnalizacja kolorami jakości powietrza

Czujnik.jpg

Regulacja stopnia oczyszczania

Dzięki funkcji regulacji stopnia oczyszczania, masz kontrolę nad stopniem działania urządzenia. Wybierasz tryb w zależności od okoliczności i potrzeb. Jeśli wyraźnie czujesz dym papierosowy lub jakikolwiek brzydki zapach, zdecyduj sie na tryb Turbo. Wentylator oczyszczacza ma aż cztery różne prędkości (Low, Mid, High i Turbo), do tego zawsze masz do dyspozycji dodatkową funkcję IonEffect!

Różne Tryby pracy

Urządzenie oferuje nam różne tryby pracy : Tryb Auto, Tryb Turbo, Tryb Nocny.

W trybie automatycznym oczyszczacz, dzięki specjalnym czujnikom, sam dostosowuje parametry pracy w zależności od wykrytego poziomu zanieczyszczeń oraz pory dnia.

Tryb Turbo umożliwia oczyszczenie powietrza w przyspieszonym tempie. Przydatne przy mocnym zanieczyszczeniu.

Włączenie trybu nocnego pozwala Ci komfortowo zasnąć – diody sygnalizacyjne są wygaszone i urządzenie pracuje ciszej – do 35 dB (A).

 

Wydajność CADR (m³/h) i powierzchnia max. w m2

Parametrem wskazującym wydajność oczyszczacza jest CADR (Clean Air Delivery Rate), który wskazuje rzeczywistą objętość powietrza przefiltrowaną w ciągu jednej godziny. Wysoki wskaźnik świadczy o skuteczności i szybkości działania sprzętu. CADR w modelu APM3011 wynosi aż 205m3.

Oczyszczacz jest wydajny na powierzchni do 24 m2, czyli oczyści nez problemu powietrze w salonie czy dużej sypialni.

A skoro parametr CADR  wynosi 205m3 oznacza to, że oczyszczacz przefiltruje powietrze w pomieszczeniu o powierzchni 24 m2w tym pomieszczeniu 3,4 razy i to jest bardzo dobry wynik!

Liczymy to w następujący sposób: wydajność 205m3 dzielimy przez objętość pokoju (24m2 x 2,5 m = 60m3) czyli

205m3 : 60m3= 3,4.

Wskaźnik wymiany filtra

1191118-Apm-3011-5906006911188-Internet-5.Jpg

Dla skutecznego działania urządzenia, niezbędny jest sprawny filtr, który co jakiś czas należy wymienić. W zależności od intensywności użytkowania i środowiska pracy jest to okres około 6 miesięcy. Nie musisz o tym pamiętać – wskaźnik wymiany filtra poinformuje Cię, że to już ten czas! Dzięki tej funkcji możesz szybko poprawić jakość pracy urządzenia i cieszyć się świadomością, że powietrze jest filtrowane idealnie!

Jeżeli nie masz jeszcze oczyszczacza powietrza w swoim mieszkaniu, to koniecznie spraw sobie taki. Warto zadbać o swoje zdrowie i zdrowie najbliższych.

Artykuł sponsorowany

Projekt-Bez-Tytulu-2020-12-23T122103-282.Png

Obserwuj