15690925-Xxl-Container-1600X1320.Jpg

Z badań przeprowadzonych przez firmę Samsung wynika, że w czasie pandemii aż 31% Polaków postanowiło zrezygnować z częstych zakupów na rzecz wizyty w sklepie raz w tygodniu z przemyślaną listą zakupów.*

Polacy chcą wypełnić lodówkę produktami, z których będą korzystać przez kilka dni, ale większa ilość produktów wymaga od użytkowników posiadania odpowiednich warunków do przechowywania, dlatego w dzisiejszym artykule chcę Wam przedstawić kilka bardzo pojemnych lodówek o szerokości 70 a nawet 87 cm!

Mała różnica w centymetrach oznacza dużą różnicę w objętości. Dzięki szerokości zaledwie kilku cm więcej w porównaniu ze standardowym modelem, możesz z łatwością wstawić blachę do pieczenia, całego arbuza, tort urodzinowy i inne duże przedmioty. Większe wnętrze zapewnia maksymalną elastyczność i gotowość na większe zapasy.

Lodówka Sharp SJ-BA34IHXIE-EU

Sj-Ba34Ihxi2-Eu-Front-S.jpg
Sj-Ba34Ihxi2-Eu-Both-Doors-Open-Emptys.jpg

Pierwszy model, który chciałam Wam zaprezentować to lodówka marki Sharp o wymiarach 192x70x72 cm (wxszxgł), o pojemności chłodziarki 333 l i zamrażarki 128 l.

Roczne zużycie energii to 321 kWh co realnie przekłada się na koszt ok. 200 pln. Głośność tego modelu to 41 dB. Sharp jest urządzeniem w technologii total NoFrost, więc nie musicie się martwic o rozmrażanie. Dzięki niezależnej cyrkulacji powietrza w chłodziarce i zamrażarce zapachy pomiędzy komorami lodówki nie przenoszą się. Na drzwiach lodówki jest elektroniczny wyświetlacz, który pozwala na łatwe ustawienie temperatury, kontrolowanie jej oraz wybieranie odpowiedniej funkcji np. szybkiego chłodzenia, szybkiego mrożenia czy pracy w trybie ekonomicznym lub wakacyjnym.

 

Wnętrze lodówki jest bardzo dobrze widoczne dzięki oświetleniu Led, które umiejscowione jest po obu stronach komory chłodziarki. Unikalny mechanizm AdaptiLift pozwala na swobodną zmianę położenia półek na drzwiach. Dzięki temu możesz je układać tak, aby jak najefektywniej wykorzystać dostępną przestrzeń.

We wnętrzu chłodziarki są dwie wyjątkowe szuflady. Pierwsza z nich to szuflada na warzywa i owoce z regulacją wilgotności OptiFresh, a duga to specjalna komora świeżości ZeroDegreeZone do przechowywania wędlin, świeżego mięsa czy ryb. Dzięki nim produkty dłużej zachowują swoją świeżość, zapach i wartości odżywcze.

W zamrażarce są 3 pojemne szuflady oraz kostkarka twistowa.

Aktualną cenę tego produktu możecie sprawdzić TUTAJ.

Lodówka Beko RCNE560E40ZLXPHUN

7298247601-Lo1-20201026-210829.Png
S-Img-1.Png
7298247601-Lo4-20201026-210910.Png

Kolejną ciekawą propozycją jest lodówka Beko o wymiarach 192x70x74,5 (wxszxgł). Roczne zużycie energii to 302,8 kWh, głośność 38 dB, całkowita pojemność 508 l (350l chłodziarka i 158l zamrażarka).

Lodówka Beko to model również w technologii NoFrost, z dwoma oddzielnymi układami chłodzenia, tak aby zapachy z chłodziarki i zamrażarki nie przenikały się.

W tej lodówce zastosowano dwie wyjątkowe technologie HarvestFresh i HygieneShield.

HarvestFresh to innowacyjna technologia 3 kolorów, dzięki której możemy na dłużej zachować witaminy A i C w przechowywanych warzywach i owocach. Dzięki temu nasze produkty zachowają świeżość na dłużej. W dedykowanej szufladzie HarvestFresh imitowany jest 24-godzinny cykl słońca za pomocą światła w kolorach niebieskim, zielonym i czerwonym.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, to zapraszam do obejrzenia mojego filmu na kanale YT- Technologia Harvest Fresh w lodówkach Beko.

Druga wyjątkowa technologia to HygieneShield, która za pomocą światła UV usuwa ponad 99% wirusów i bakterii. Nad szufladą na owoce i warzywa umieszczona jest specjalna szuflada ze światłem UV, która posiada funkcję dezynfekującą. Odpowiednia ilość światła UV sprawia, że wirusy i bakterie stają się nieszkodliwe dla człowieka.

Funkcja dezynfekcji trwa 40 minut i uruchamia się ją na wyświetlaczu lodówki. Zakończenie dezynfekcji sygnalizowane jest sygnałem dźwiękowym. Funkcja ta może być używana tylko do zapakowanych produktów.

Dzięki innowacyjnej konstrukcji sprężarka inwerterowa ProSmart™ zapewnia szybsze chłodzenie przy mniejszym zużyciu energii i cztery razy cichszą pracę w porównaniu ze zwykłymi sprężarkami chłodniczymi. Urządzenie szybciej dostosowuje się do wahań temperatury, zapewnia dłuższą świeżość żywności i jednocześnie pozwala zaoszczędzić na rachunkach za energię.

Aktualną cenę tego produktu możesz sprawdzić TUTAJ.

Lodówka Haier A4FE742CPJ

Qqqqqqqqqqqqqq.jpg
640-28-34003940-15-04-L-A4Fe742Cpj-M.jpg
640-28-34003940-15-05-O-A4Fe742Cpj-M.jpg
28-34003940-15-10-P-A4Fe742Cpj-M.jpg

Innym, bardzo ciekawym modelem o szerokości  70 cm jest  lodówka marki Haier z serii Combi 3D. Jej wysokość to 190,5 cm a głębokość 67,6 cm. Pojemność chłodziarki 312 l a zamrażarki 151 l. Głośność urządzenia to tylko 37 dB, a roczne zużycie energii jest na poziomie 289 kWh (koszt ok. 180 pln). Podobnie jak inne lodówki prezentowane w tym artykule -jest pełny No Frost.

Jak zapewne widzicie na zdjęciu Haier ma wyjątkową 3-drzwiową konstrukcję. Zamrażarkę stanowią dwie szuflady, które nie tylko pozwalają na bardziej efektywne wykorzystanie miejsca na zamrożone towary, ale także zapewniają szybki dostęp do całej zamrażarki, oszczędzając do 60% więcej energii w porównaniu do podobnych lodówko-zamrażarek montowanych na dole.

Lodówki Haier 3D  gwarantują też doskonałą konserwację żywności dzięki wyspecjalizowanym strefom, z regulowaną temperaturą i  wilgotnością w celu dłuższego przechowywania żywności. W szufladzie MyZone, w zależności od aktualnych potrzeb możesz ustawić temperaturę w zakresie od -3°C do 5°C. Za jednym dotknięciem możesz dostosować przestrzeń chłodniczą do warunków odpowiednich do przechowywania owoców, warzyw, mięs czy nawet owoców morza. Natomiast sterfa wilgotności HumidityZone utrzymuje świeżość owocow i warzyw dwa razy dłużej dzięki technologii HCS- membranie z włókien roślinnych, która utrzymuje wilgotność na poziomie 90%.

Inną bardzo praktyczną strefą jest Instant Cool Box (SpecialBox). Jest to wydzielona strefa, pozwalająca na szybkie obniżenie temperatury nawet do -10°C. Dzięki temu błyskawicznie schłodzisz napoje lub produkty spożywcze przed ich podaniem. Po upływie ok. 30 minut komora automatycznie wraca do normalnej temperatury (od 0°C do 5°C).

Ta lodówka posiada również niezwykły system antybakteryjny ABT® , który redukuje ilość bakterii w powietrzu przepływającym w lodówce, zachowując smaki żywności i wydłużając czas jej przechowywania. ABT® wykorzystuje światło ultrafioletowe do aktywacji reakcji fotokatalizy, która drastycznie ogranicza namnażanie się bakterii w powietrzu, usuwając do 99,9% bakterii.

Aktualną cenę lodówki możecie sprawdzic TUTAJ.

Lodówka Bosch KGN86AIDP (dwudrzwiowa)

Mcsa02013437-H4612-Kgn86Ai4P-1408721-Pga2-Def-.Jpg
Mcsa02013556-H4757-Kgn86Ai4P-1408771-Stp-Zu-Cm.jpg

Dla wszystkich, którzy poszukują pojemności XXL idealną propozycją może być przepiękna lodówka ze stali nierdzewnej marki Bosch KGN86AIDP. To chyba najszersza dwudrzwiowa lodówka z dolnym zamrażalnikiem na rynku! Jej wymiary to 186x86x81 cm (wxszxgł). Pojemność całkowita to 631l (479 l chłodziarka i 152l zamrażarka). Roczne zużycie energii to 246 kWh, a poziom głośności to 40 dB. Urządzenie w technologii NoFrost ( zarówno w zamrażarce jak i chłodziarce).

To urządzenie Boscha to model  Perfect Fit, czyli taki, który umożliwia montaż na „styk” czyli bezdystansowy w stosunku do ścian czy mebli kuchennych dzięki zaawansowanej technologii kondensatora. Wyeliminowanie szpar znacznie poprawia estetykę zabudowy. Pełen dostęp do wszystkich szuflad zapewnia 90° kąt otwarcia drzwi.

Lodówka Boscha posiada dwa oddzielne obiegi chłodzenia. Możemy niezależnie sterować komorą chłodzenia i zamrażania. Wyświetlacz LCD na drzwiach pozwoli z łatwością sprawdzić jak i ustawić odpowiednią temperaturę dla części chłodzącej czy zamrażalnika i tryb chłodzenia ( super chłodzenie, super mrożenie).

W chłodziarce są też wyjątkowe szuflady VitaFresh plus. Dwie szuflady są na warzywa i owoce a pozostałe dwie na mięso i ryby. Szuflady odseparowane są hermetycznym uszczelnieniem i pomagają zachować świeżość żywności do dwóch razy dłużej. W strefie VitaFresh plus można obniżyć temperaturę w stosunku do ustawionej dla całej komory. Przesunięcie suwaka w pozycję „ekstra cool” otwiera nawiew chłodnego powietrza do szuflady z mięsem i rybami (z możliwością obniżenia temperatury aż do 0°C), skutecznie przedłużając ich świeżość. W drugiej szufladzie ze specjalnie ukształtowanym dnem przechowasz w doskonałej kondycji świeże owoce i warzywa dzięki dwupoziomowej regulacji wilgotności.

Dzięki funkcji Home Connect możesz monitorować i sterować lodówką Boscha przy pomocy smartfona lub tabletu.

Aktualną cenę produktu możesz sprawdzić TUTAJ.

17199432-Lab-Xxl-Cooling-Lifestyleimage-Withac.jpg

Obserwuj