Bez-Tytulu.jpg

Potrzebujesz pojemnej i funkcjonalnej lodówki, która zachwyci Cię designem? No to najwyższa pora poznać lodówki typu Side by Side i Multidoor Amiki.

Side by Side – to dwudrzwiowa lodówka, gdzie po jednej stronie znajduje się zamrażarka, a po drugiej chłodziarka (chłodziarka jest szersza a zamrażarka węższa).

Multidoor to lodówka czterodrzwiowa, w której mamy szeroką, ustawną część chłodzącą w górnej części i zamrażarkę z praktycznymi szufladami w dolnej.

Jeśli zastanawiasz się, który rodzaj lodówki- czy Multidoor czy Side by Side  bardziej Ci się przyda, to zerknij na różnice w parametrach technicznych poniżej!

Różnice pomiędzy lodówką Side by Side a Multidoors

Mulitidoors

 • pojemność 492 l
 • wymiary 181×78,5×71,6 cm
 • Liczba drzwi 4
 • Komory: góra chłodziarka, dół zamrażarka
 • duża ilość szuflad
 • CoolAdapt
 • UV Higiene Technology
 • Total NoFrost
 • Ice Maker

Side by Side

 • pojemność 559 l
 • wymiary 177×91,2×70,4 cm
 • Liczba drzwi 2
 • Komory: prawa chłodziarka, lewa zamrażarka
 • duża ilość półek, balkoników
 • NanoFresh
 • Total NoFrost
 • Ice Maker
 • Dyspenser wody

W ofercie fimy Amica są dwa modele typu Side by Side: FY5119.3DFBXFY5139.3DFBXI i dwa modele typu Multidoors FY5169.3DFBX oraz FY418.4DFCX.

Bez-Tytulu11.Jpg

Wszystkie modele sa bardzo pojemne i funkcjonalne. Zanim wybierzesz konkretny model poznaj najciekawsze technologie i rozwiązania, jakie oferują te modele.

Cool Adapt

Opera-Zrzut-Ekranu-2021-06-23-120359-Www-Amica.png

Czasem przydałoby się więcej miejsca w chłodziarce. Tylko jak ją powiększyć? Funkcja Cool Adapt pozwala na maksymalne dopasowanie lodówki do Twoich potrzeb. Teraz możesz bez problemu zamienić zamrażarkę w chłodziarkę, kiedy tylko tego potrzebujesz.

Organizujesz np. parapetówkę czy urodziny i potrzebujesz więcej miejsca w chłodziarce, to wystarczy tylko chwila, aby włączyć tryb chłodzarki w części zamrażarki. A jeśli po imprezie zostanie sporo produktów, które zechcesz zamrozić, to bez problemu zamienisz ją ponownie w zamrażarkę. Funkcja Cool Adapt dostępna jest tylko w modelu FY5169.3DFBX.

UV Hygiene Technology

Opera-Zrzut-Ekranu-2021-06-23-140440-Www-Amica.png

Nie lubisz zbyt często robić zakupów? Mamy dobrą wiadomość! Specjalne światło ultrafioletowe UV Hygiene Technology w połączeniu z katalizatorem, ogranicza ilość bakterii odpowiedzialnych za rozkład żywności. Światło UV jonizuje też powietrze w chłodziarce, redukując nieprzyjemne zapachy. Takie rozwiązania sprawiają, że produkty przechowywane w lodówce są dłużej świeże, a Ty możesz rzadziej robić zakupy. I marnować mniej żywności! Funkcja dostępna tylko w modelu FY5169.3DFBX.

NanoFresh

Produkty przechowywane w lodówce będą dłużej świeże za sprawą specjalnego filtra węglowego. Filtr oczyszcza powietrze w lodówce i redukuje związki przyspieszające rozkład żywności. Dodatkowo węgiel zawarty w filtrze pochłania nieprzyjemne zapachy. Wszystko to sprawia, że powietrze, które jest na nowo wdmuchiwane do wnętrza chłodziarki, jest czyste, a nieprzyjemne zapachy wyeliminowane. Takie rozwiązanie zastosowano w obydwu Side-by-Side’ach Amiki.

Total NoFrost

Nikt z nas chyba nie lubi rozmrażać lodówkę i na szczęście we wszystkich prezentowanych lodówkach nigdy nie będzie to konieczne. Technologia Total NoFrost zapewnia stałą kontrolę poziomu wilgotności zarówno w chłodziarce jak i zamrażarce, co oznacza brak szronu w środku. A brak szronu to brak potrzeby rozmrażania! Ale NoFrost to też większa higiena i dłuższa świeżość Twoich produktów, bo stała temperatura w całej lodówce ogranicza do minimum ryzyko rozwoju bakterii. Nie musisz nic robić, a wygodnie oszczędzasz!

Dyspenser wody

1191675-4-Pd.jpg

Wiesz, że powinniśmy pić minimum 2 litry wody dziennie? Dyspenser wody w lodówce Amica FY5139.3DFBXI  zapewnia Ci do niej stały i łatwy dostęp! Wystarczy, że podłożysz szklankę pod dyspenser na zewnętrznej stronie drzwi i… już! Możesz cieszyć się smakiem chłodnej i czystej wody. To wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy, ale też i ekologia, bo nie zużywasz niepotrzebnie plastikowych butelek. Pij na zdrowie!

IceMaker

Obraz-2021-06-23-124137.Png

Goście na miejscu, drinki prawie przygotowane, a Tobie… brakuje lodu? Masz go w zasięgu ręki! Wykorzystaj IceMaker – wystarczy, że użyjesz pokrętła, a kostki lodu same wypadną z foremek do praktycznego pojemnika. Szybko i łatwo możesz przenieść go w dowolne miejsce, by móc wykorzystać kostki lodu w każdej chwili. Wygodnie? Jeszcze jak! A do tego czysto, bo prosta konstrukcja systemu ułatwia utrzymanie porządku w urządzeniu. Pełna gotowość na upalne dni!

IceMaker dostępny jest w modelach FY5169.3DFBX, FY5119.3DFBX oraz FY5139.3DFBXI.

VitControl

Obraz-2021-06-23-140008.Png

Jeśli jesteś fanem świeżych owoców i warzyw, to nie musisz już codziennie chodzić do  sklepu! Wystarczy, że wybierzesz Multidoor Amiki FY418.4DFCX,  w którym jest specjalny pojemnik VitControl na warzywa i owoce! Specjalny suwak regulacji poziomu wilgotności pozwoli Ci idealnie dopasować warunki przechowywania produktów do zaleceń – zmniejszać wilgotność dla owoców i  zwiększać dla warzyw. A wszystko po to, by jak najdłużej były świeże i apetyczne! Możesz robić zakupy rzadziej, a Twoje produkty na dłużej pozostaną w dobrej kondycji. Oszczędzasz czas i pieniądze!

Kompresor inwerterowy

Lodówka pracuje za głośno? I pewnie zużywa za dużo energii? Na pewno nie są to welkogabarytowe lodówki Amiki, bo wszystkie posiadają Kompresor inwerterowy! Ich specjalna konstrukcja sprawia, że urządzenie pobiera o wiele mniej prądu, a poziom hałasu jest ograniczony do minimum. Ciszej, taniej, ekologiczniej!

Która z lodówek spodobała się Wam najbardziej? Ja osobiście wybrałałbym model FY5169.3DFBX a Wy??

Artykuł sponsorowany

47517-46516-Studio-Session-042-2-D2.Jpg

Obserwuj