Schemat-Zabudowy.jpg

Wielu klientów ze względu na atrakcyjny wygląd lodówek wolnostojących, ich większą pojemność, decyduje się na wstawienie w ciąg meblowy lodówki wolnostojącej i obudowanie jej.

 

Często zabudowując lodówkę wolnostojącą zapominamy o zachowaniu właściwego dystansu pomiędzy meblami a lodówką oraz zapewnieniu lodówce swobodnej cyrkulacji powietrza dołem i górą.

Źle zamontowana lodówka przegrzewa się, pobiera znacznie więcej energii niż wskazania na etykiecie energetycznej i w konsekwencji przedwcześnie się psuje!

Zasady ustawienia lodówki wolnostojącej

Lodówka nie powinna stać w nasłonecznionym miejscu.  Nie powinna również stać w bezpośrednim sąsiedztwie kaloryfera oraz innych urządzeń agd, które generują ciepło np. zmywarki czy piekarnika, kuchni gazowej czy elektrycznej, ponieważ ciepło przenika do wnętrza lodówki i powoduje większe zużycie energii przez lodówkę. Minimalny odstęp od takich urządzeń to 3 cm!

Lodówka wolnostojąca musi mieć dostatecznie dużo miejsca w celu umożliwienia swobodnej cyrkulacji powietrza! Montując nową lodówkę na jej wyposażeniu znajdziecie specjalne elementy dystansowe, które służą do prawidłowego montażu lodówki. Zredukowanie tych odległości oznacza większy pobór energii.

Lodówki wolnostojące, które można obudować!

Kitchen-Fit-Gif.jpg

Świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, którym podobają się lodówki wolnostojące i chciałyby taką lodówkę zamontować w ciągu meblowym bez zachowania dystansów między meblami a urządzeniem, są tzw. lodówki do obudowania.

 

Lodówki do obudowania ma w swojej ofercie firma Samsung, Bosch i Siemens.

Samsung nazwał tą gamę produktów Kitchen Fit a firma Bosch Perfect Fit i Siemens noDistance.

Lodówki do obudowania różnią się  tym od lodówek wolnostojących, że wymiana ciepła następuje w tych lodówkach tyłem oraz dołem urządzenia, a boki lodówki pozostają chłodne! Nie trzeba ich też wstawiać w szafę meblową, w przeciwieństwie do lodówek do zabudowy.

Montaż lodówki do obudowy

Schemat-Kichen-Fit.jpg

Lodówki Samsunga Kitchen Fit montuje się zgodnie z rysunkiem montażowym obok – ważne jest zachowanie szczelin nad i pod urządzeniem.
Lodówki marki Samsung typu Kichen Fit maja głębokość 59 cm, więc ich można je zabudować na równi z meblami o standardowej głębokości 60 cm!
Urządzenia Bosch i Siemensa Perfect Fit można również postawić bezpośrednio przy ścianie bocznej lub w ciągu mebli, ale są głębsze od modeli Samsunga i wystają z ciągu meblowego na głębokość drzwi.

Samsung ma w swojej ofercie kilka modeli lodówek typu Kitchen Fit, wszystkie są w kolorze inoxowym, a koncern BSH ponad 40 modeli Perfect Fit/noDistance – w kolorze białym, czarnym, inoxowym. Jest w czym wybierać!

 

Kitchen-Fit.jpg
Obserwuj