Aktualnie na rynku mamy kilkadziesiąt modeli lodówek w stylu retro i wciąż pojawiają się nowe!

Rosnąca gama produktów świadczy  o tym, że moda na retro nie przemija.

Klienci poszukujący lodówek w stylu retro to nie tylko właściciele klasycznych kuchni, czy stylizowanych na „staro”. Dziś coraz chętniej mieszamy style, poszukujemy kolorowych akcentów, które nadałyby naszej kuchni charakteru, wyjątkowości.

 

Lodówki Retro – Na Zewnątrz Retro, A W Środku Nowoczesność!

Bogata kolorystyka, mnogość wariantów, wysoka jakość  wykonania i nowoczesne technologie to  wszystko czeka na potencjalnego klienta lodówki retro! Aktualnie lodówki retro znajdziemy w ofercie marek Smeg, Gorenje, Amica, Vestfrost, Concept, Klarstein.

Na rynku można znaleźć chłodziarko-zamrażarki w stylu  retro z zamrażalnikiem na dole, na górze, jednodrzwiowe, podblatowe, a nawet  lodówki  typu Side by Side i Frenchdoor . W zależności od naszych potrzeb, znajdziemy modele dwumetrowe jak i  lodówki typu mini bar o wysokości 76 cm. Możliwości jest naprawdę wiele!

 

Lodówki Retro – Na Zewnątrz Retro, A W Środku Nowoczesność!

 

Producenci sprzętu agd wiedzą, że świetny design to nie wszystko! Dzisiaj nie wystarczy zaprojektować „ładną” lodówkę, aby przekonać do siebie klientów, trzeba im zaoferować najlepsze rozwiązania technologiczne oraz funkcjonalność. Styl retro może pozostać tylko na zewnątrz!

 

Lodówki Retro – Na Zewnątrz Retro, A W Środku Nowoczesność!

Klasa-Energetyczna-Amica-Aranz.jpg

Lodówki retro są energooszczędne!

Świadomi kosztów eksploatacyjnych  klienci, szukają urządzeń energooszczędnych i takie znajdą kupując  również lodówki w stylu retro. Wśród produktów dominują obecnie urządzenia w klasie energetycznej D (według nowych etykiet energetycznych z 2021 roku).

Gorenje-No-Frost.jpg

Lodówki retro posiadają zaawansowane technologie!

Pojęcia takie jak No Frost, komora zero stopni to najczęściej poszukiwane technologie przez klientów lodówek, więc tych rozwiązań nie mogło zabraknąć w linii retro.

Technologia No Frost

Jeden z najlepszych systemów chłodzenia na rynku. W zamrażarce zapobiega zalodzeniu i zaszronieniu oraz gwarantuje niskie zużycie energii. W chłodziarce zapewnia mikroklimat idealny dla świeżej żywności. Technologia No Frost eliminuje konieczność rozmrażania zamrażalnika (dostępny  w wybranych modelach Gorenje, Amica, Vestfrost, Concept, Smeg)

 

 

Lodówki Retro – Na Zewnątrz Retro, A W Środku Nowoczesność!

Jonizacja

W lodówkach marki Vestfrost oraz Gorenje zastosowano technologię jonizacji oraz wentylator wymuszający obieg powietrza w chłodziarce. Jonizacja zapobiega wysuszeniu żywności  i zapewnia pożywieniu świeżość na dłużej. Ujemnie naładowane jony wytwarzane przez urządzenie stale odświeżają powietrze, naśladując naturalny mikroklimat i stwarzając idealne środowisko dla świeżej żywności, natomiast system wentylacji równomiernie dystrybuuje jonizowane powietrze, utrzymując stałą temperaturę w chłodziarce.

 

Lodówki Retro – Na Zewnątrz Retro, A W Środku Nowoczesność!

Technologia Adapt Tech

To inteligentny system, który został tak zaprojektowany, aby utrzymywać optymalną temperaturę w chłodziarce. W momencie otwarcia drzwi następuje nagły wzrost temperatury, przez co żywność narażona jest na działanie szoku termicznego i w rezultacie szybciej się psuje. Chłodziarka  z technologią AdaptTech stale monitoruje i analizuje sposób, w jaki z niej korzystamy. Dzięki temu jest w stanie przewidzieć, kiedy będziemy otwierać drzwi chłodziarki i  wcześniej obniża temperaturę o 1 lub 2°C , w celu zapewnienia stałej temperatury we wnętrzu (dostępny tylko w wybranych  modelach Gorenje)

 

Lodówki Retro – Na Zewnątrz Retro, A W Środku Nowoczesność!

 

Gorenje-Szybkie-Mrozenie.jpg

Szybkie chłodzenie i mrożenie

Funkcja intensywnego chłodzenia/mrożenia obniża temperaturę lodówki blisko o połowę jej standardowych ustawień. Doskonała do szybkiego chłodzenia dużych ilości żywności.

Lodówki retro posiadają bogate wyposażenie!

Kto z nas nie kupuje oczami? Wnętrze lodówki też musi ładnie wyglądać: piękne półki, pojemniki, srebrne wykończenia, oświetlenie LED – tego nie może zabraknąć w nowoczesnej lodówce i  dlatego te z linii retro też to mają!

Gorenje-Szuflada-Zero.jpg
Gorenje-Szuflada-Z-Regulacja-Wilnotnosci.jpg

Komora świeżości

Szuflada, w której panuje temperatura około 0°C, to idealne miejsce to przechowywania świeżych owoców morza, ryb lub mięsa. Dzięki niej delikatne produkty dłużej zachowują świeżość, naturalną soczystość oraz składniki odżywcze (w wybranych modelach  Gorenje, Vestfrost, Smeg)

Szuflada z regulacją wilgotności

Idealne miejsce do przechowywania warzyw i owoców. Dzięki regulowanej wilgotności, produkty dłużej zachowują wartości odżywcze i świeżość. Takie szuflady oferują zarówno lodówki Gorenje, Vestfrost, Amica.

Party Box

Specjalne pudełko do schłodzenia napojów w szkle lub puszkach. Napoje wystarczy umieścić w pudełku imprezowym i pozwolić im schłodzić się w lodówce. Następnie można wyjąć pudełko i zabrać je ze sobą. Dzięki specjalnemu chłodzeniu lodem napoje pozostaną zimne przez długi czas.  Rozmiar pudełka zaprojektowano tak, aby pasował do drzwi chłodziarki, skutecznie oszczędzając miejsce w lodówce (tylko w wybranych modelach Concept).

 

Lodówki Retro – Na Zewnątrz Retro, A W Środku Nowoczesność!

Oświetlenie LED

Statystycznie oświetlenie LED daje bardziej naturalne światło, które zapewnia wyraźnie lepszą widoczność, a tym samym również lepszą kontrolę nad zawartością półek (we wszystkich modelach lodówek retro).

 

Lodówki Retro – Na Zewnątrz Retro, A W Środku Nowoczesność!

Wszystkie modele posiadają półki ze szkła hartowanego i balkoniki na drzwiach, które umożliwiają wygodne przechowywanie. Większość wysokich modeli  chłodziarko-zamrażarek  wyposażona jest w profilowaną półkę na butelki, a niektóre posiadają  dodatkowe pojemniki na sery lub wędliny.

 

Edycje specjalne lodówek retro

 

Producenci często sięgają również po niestandardowe stylizacje wzornicze wydając tzw. edycje specjalne. W swojej ofercie takie „perełki”retro ma firma Gorenje i Smeg. Lodówki z takich serii stają się jednocześnie ogromną ozdobą nie tylko kuchni ale i mieszkania, nadając charakter całemu wnętrzu, niemalże jak obrazy czy stylizowane meble.

Lodówkę Gorenje możesz „zaparkować” w swojej kuchni bo jest wykonana w stylu słynnego auta! Inspirowana legendarnym vanem Volkswagenem T1 z lat 50., zwanym „Bulli”, lodówka Gorenje Retro Special w dwóch odsłonach, niewątpliwie przywoła klimat tamtej dekady dzięki kolorom pastelowego błękitu i bordo oraz gładkim zaokrąglonym krawędziom.

 

Lodówki Retro – Na Zewnątrz Retro, A W Środku Nowoczesność!Lodówki Retro – Na Zewnątrz Retro, A W Środku Nowoczesność!

 

Takie stylizowane lodówki świetnie się sprawdzą w kuchniach otwartych na salon, stanowiąc ozdobę, którą można stale podziwiać, we wnętrzach loftowych i nowoczesnych.

Firma Smeg ma w swojej ofercie modele z motywem flag, kombinacji kształtów, jak również lodówkę – tablicę, na której drzwiach można pisać.

 

 

Lodówki Retro – Na Zewnątrz Retro, A W Środku Nowoczesność!

 

Firma podjęła również współpracę z Dolce&Gabbana tworząc wspólnie niepotwrzalną serię lodówek z wyjątkowymi dekoracjami ukazującymi historię Włoch.

 

Lodówki Retro – Na Zewnątrz Retro, A W Środku Nowoczesność!

 

Wyjątkowo utalentowani sycylijscy artyści dzięki swojej pasji, niezwykłej kreatywności i przywiązania do kraju przekształcili chłodziarki w unikalne interpretacje sycylijskiego folkloru.

Lodówki Retro – Na Zewnątrz Retro, A W Środku Nowoczesność!

 

Można by powiedzieć: do wyboru do koloru! 🙂

Obserwuj