Osobiście jestem fanką dużych lodówek i jeśli kiedykolwiek w moim mieszkaniu miałaby stanąć duża lodówka, to zapewne byłaby to lodówka typu multidoor.

Czym różni się Multidoor od Side by Side?

To lodówka, w której cała górna część to chłodziarka otwierana przy pomocy dwóch drzwi, a dolna część to zamrażarka ukryta za kolejną parą drzwi. W typowym side by side- cała prawa strona lodówki to chłodziarka, a lewa strona – to zamrażarka.

 

Lodówki Beko Typu Multidoor Lodówki Beko Typu Multidoor

  Side by Side                                                                                       Multidoor                      

 

Główną zaletą multidoorów  jest  szerokość strefy chłodzącej – bez obaw możecie wstawić tu garnek czy patelnię. Jednocześnie nie ma w tej lodówce tzw. słupka dzielącego, który zajmuje miejsce i ogranicza ustawianie rzeczy w chłodziarce.

 

Lodówki Beko Typu Multidoor Lodówki Beko Typu Multidoor

Multidoory oprócz sporej pojemności i pięknego wzornictwa, mają mnóstwo ciekawych funkcji i bogate wyposażenie.

Jednym z producentów, który ma w swojej ofercie kilka interesujących modeli jest marka Beko.

Aktualnie dostępne są 3 modele: GN1416223ZX, GN1416231JX, GNE 134620 X.

Urządzenia maja 91 cm szerokości i 182 cm wysokości.

 

 

Gn1416223Zx
GN1416223ZX
Gn1416231Jx
GN1416231JX
Gne134620X
GNE134620X

Wszystkie są wykonane w technologii NeoFrost, która eliminuje powstawanie lodu na żywności oraz wewnątrz urządzenia i sprawia, że rozmrażanie nie jest już potrzebne. To także trzy niezależne parowniki i wentylatory w jednym urządzeniu.

 

W celu przedłużenia świeżości owoców i warzyw, Beko zaprojektowało też specjalną komorę lodówki o nazwie Everfresh+. Dzięki dokładnej regulacji wilgotności powietrza, wpadającego przez specjalne kanały do jej środka, świeżość zgromadzonych w niej warzyw i owoców przedłuży się nawet do 30 dni.

 

We wszystkich modelach zastosowano oświetlenie LED, które jest bardziej energooszczędne i daje bardziej naturalne światło w porównaniu do zwykłego oświetlenia. To kolejny krok do przodu w celu bardziej ekologicznych działań. Światło o lekko niebieskim zabarwieniu gwarantuje ciągłość procesu fotosyntezy w świeżych owocach i warzywach. Dzięki temu produkty nie tylko zachowują świeżość, ale nawet zwiększają swoje walory odżywcze.

 

Jonizator-Combi.jpg

 

 

Dodatkowo każdy z modeli posiada aktywny jonizator neutralizujący bakterie, wirusy oraz inne czynniki odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnego zapachu we wnętrzu chłodziarki. Oczyszcza w ten sposób krążące w komorze urządzenia powietrze, umożliwiając dłuższe przechowywanie żywności.

Image-156222-1596.Jpg
Image-170807-1596.Jpg

Wszystkie modele multidoorów Beko mają kostkarkę. W modelu GN1416223ZX jest kostkarka twistowa,  a w pozostałych modelach są wewnętrzne kostkarki automatyczne.

 

Twistowa kostkarka jest kostkarką ręczną. Wystarczy wysunąć tacki na lód, ręcznie nalać do nich wodę i wsunąć je do  kostkarki. Kiedy lód będzie gotowy jednym ruchem ręki przekręcamy pokrętło tej tacki, a wszystkie kostki lodu wylądują w szufladzie umieszczonej poniżej kostkarki. Takie rozwiązanie jest dużo wygodniejsze od standardowych torebek na lód, czy nawet zwykłej tacki, ponieważ jednym ruchem ręki uwalniamy wszystkie kostki lodu.

W kostkarkach automatycznych woda pobierana jest automatycznie, a kostki lodu spadają do specjalnej szuflady, kiedy są gotowe. Woda może pochodzić z podłączenia hydraulicznego lub specjalnego pojemnika na wodę, który znajduje się pomiędzy szufladami w części chłodzącej.

Model GNE134620 X oprócz wewnętrznej kostkarki ma barek i dozownik wody, ale wymaga podłączenia do instalacji wodnej. Jeśli ktoś nie ma możliwości podłączenia lodówki do instalacji wodnej, a zależy mu na kostkarce, powinien wybrać model GN1416231JX.

Komora-Multizone.jpg

We wszystkich modelach dostępna jest  specjalna komora „Multi Zone”. 

To 77 litrów dodatkowej przestrzeni, którą możecie w zależności od potrzeb wykorzystać jako zamrażalnik lub chłodziarkę.

Zakres temperatur od -24°C do +10°C sprawia, że zawsze będziecie mieć miejsce na świeże produkty lub mrożonki. To Wy decydujecie, czy chcecie, aby komora Multi Zone była chłodziarką czy zamrażarką.

Jeśli jeszcze nie wybraliście swojej lodówki w rozmiarze Side by Side, to proponuję poważnie zastanowić się nad wyborem właśnie Multidoora, chociażby ze względu na lepszą powierzchnię użytkową chłodziarki.  Szerokie półki dają więcej możliwości przechowywania żywności. Nie zapominajcie, że najczęściej korzystamy z chłodziarki, a w tych modelach mamy ją w całości na wysokości oczu i rąk. Nie musimy się schylać  do szuflad chłodziarki, jak to ma miejsce w przypadku posiadania klasycznego SBS.

 

Artykuł sponsorowany

Obserwuj