Lodówka Samsung Bespoke RB38C7B6BAP to według mnie jedna z najciekawszych lodówek na rynku. Kiedy po raz pierwszy ją zobaczyłam, pomyślałam, że z powodzeniem mogłabym ją nazwać lodówką idealną. Dlatego, że jest lodówką bardzo energooszczędną, pojemną, cichą a dodatkowo jej wygląd możemy spersonalizować- dobierając wymienne panele z szerokiej palety kolorów* (1)

Energooszczędność

Samsung Lodówka Rb38C7B6Bap

W dobie rosnących rachunków za prąd, energooszczędność to jeden z istotniejszych parametrów przy wyborze sprzętu AGD. Przy zakupie lodówki jest on szczególnie istotny, bo to sprzęt, który pobiera energię 24h na dobę. Do niedawna najchętniej kupowaliśmy lodówki w klasie A++, A+++ , ale dwa lata temu, po przeskalowaniu etykiet energetycznych większość lodówek znalazła się w klasach D,E,F. Myślałam, że długo przyjdzie nam czekać na modele w klasie B lub A, ale Samsung znowu mnie zaskoczył!  Jeszcze nie oswoiliśmy się z przeskalowaniem, a już w ofercie lodówek Samsunga z linii Bespoke pojawiły się modele w klasie A i B.

Jednym z takich energooszczędnych modeli jest właśnie  lodówka Samsung RB38A7B6BA.  To urządzenie w klasie energetycznej B, które według etykiety energetycznej rocznie zużywa 134 kWh rocznie. Wysoka energooszczędność tej lodówki jest efektem optymalizacji pracy kompresora i wydajnej izolacji! Ścianki lodówki są znacznie cieńsze  niż w standardowej lodówce, ale mimo wszystko ta izolacja jest skuteczna, co potwierdza etykieta energetyczna. Pochodną cienkich ścianek urządzenia jest jej pojemność aż 387 litrów przy wysokości 203 cm, głębokości 65,8 cm i szerokości 59,5 cm.

Kompresor Digital Inverter

Sercem tego urządzenia jest kompresor Digital Inverter, na który udzielana jest aż 20-letnia gwarancja* (2). Dzięki czujnikom zewnętrznym i wewnętrznym kompresor Digital Inverter automatycznie dostosowuje swoją pracę do zapotrzebowania na chłodzenie – na aż na 7 różnych poziomach, co pozwala ograniczyć zużycie energii i zapewnia niezwykle ciche działanie urządzenia.

Po jej uruchomieniu zapewne zaskoczy Was jej głośność, bo to zaledwie 35dB,  dlatego będzie idealnym sprzętem do kuchni otwartych na salon!

Aplikacja SmartThings

Lodówką Samsung z linii Bespoke możemy zarządzać z poziomu aplikacji SmartThing* (3), ponieważ posiada wbudowany moduł WiFi.  Po zainstalowaniu Aplikacji SmartThings możemy:

  • monitorować zużycie energii w trybie godzinowym, dziennym, tygodniowym czy miesięcznym, możesz ustawić sobie miesięczny cel wydatków,
  • uruchomić tryb optymalizujący zużycie energii – AI Energy Mode i wówczas aplikacja samodzielnie zoptymalizuje zużycie energii bazując na wzorcach, takich jak częstotliwość otwierania drzwi, szybkość pracy kompresora oraz częstotliwości cyklu rozmrażania. Tryb Optymalizujący zużycie  energii pozwala na zredukowanie zużycia energii nawet o 15%- czyli to tak jakby Wasza lodówka przez 7 tygodni w roku nie zużywała energii *(4)
  • zapomnieć zamknąć drzwi lodówki, ponieważ lodówka przypomni nam o konieczności jej zamknięcia, wysyłając powiadomienie o otwartych drzwiach na smartfon/smartwatch czy telewizor.

Lodówka Samsung Bespoke Rb38C7B6Bap - Recenzja Pani Agd

Najciekawsze technologie w lodówkach Samsung Bespoke

Technologia No Frost

Lodówka Samsung Bespoke Rb38C7B6Bap - Recenzja Pani AgdTechnologia chłodzenia w tej lodówce to pełny NoFrost, który zapewnia stały obieg chłodnego powietrza, systematycznie usuwając nadmiar wilgoci z wnętrza lodówki.Dzięki temu lód i szron nie osadzają się na ściankach czy produktach. Żywność zachowuje świeżość i wartości odżywcze na dłużej, a utrzymanie czystości jest łatwiejsze – bez rozmrażania.

Czasami użytkownicy lodówek NoFrost skarżą się na wysychanie żywności. Ten problem rozwiązuje technologia Twin Cooling Plus!

Dwa niezależne obiegi powietrza z osobnymi wentylatorami zapewniają odpowiednie warunki przechowywania, kontrolując temperaturę i wilgotność.

Optymalne środowisko chroni żywność przed wysychaniem, a Ty możesz dłużej cieszyć się jej świeżością, naturalnym smakiem i aromatem.

Koncepcja Bespoke

Samsung Bespoke to personalizowana lodówka, która może zmieniać się i rosnąć z czasem, tak jak nasze wymagania. Wymienne panele zewnętrzne lodówki Samsung Bespoke dostępne są w wielu kolorach. (Panele drzwiowe w tym modelu Samsunga RB38C7B6BAP nie są w cenie urządzenia, należy je dodatkowo dokupić), ale są też modele z gotowymi  panelami.

Daje to użytkownikom niemalże nieograniczone możliwości w tworzeniu pasujących do wnętrza zestawień. Do wyboru jest także kilka opcji wykończeniowych paneli, tj. szkło satynowe, czyste szkło lub metal. Ideą Bespoke jest także możliwość bezproblemowej i ekspresowej wymiany paneli frontowych, gdy poprzednie przestają nam pasować. Dzięki temu możemy przeprowadzić metamorfozę naszej lodówki w dowolnym momencie.

Wnętrze lodówki również możemy dopasować do swojego stylu życia. Wielofunkcyjna półka na wino o szerszym i bardziej płaskim kształcie pomieści szersze butelki wina lub potrawy takie jak pizza. Z kolei dwustopniowa składana półka wsuwa się i wysuwa, a następnie składa na pół, umożliwiając przechowywanie wysokich butelek i przedmiotów o niestandardowych kształtach.

Kolejny atut Bespoke to modułowość. W miarę, jak będą zmieniały się nasze potrzeby, np. na skutek powiększenia rodziny, to lodówka też może się zmieniać. Producent umożliwia połączenie lodówek w moduły. Dzięki temu możemy łączyć lodówki ze sobą. Wiadomo, że lodówki musza mieć ta samą wysokość! Urządzenia są parowane za pomocą łączników. Samsung rekomenduje instalację przez autoryzowany serwis.

Lodówka Samsung Bespoke Rb38C7B6Bap - Recenzja Pani Agd

Metal Cooling

Ta metalowa wykończenie tylnej ściany nie tylko dobrze wygląda ale spełnia konkretną funkcję. Specjalny panel tylnej ścianki urządzenia kumuluje niską temperaturę, dzięki czemu doskonale zatrzymuje zimno we wnętrzu lodówki nawet przy jej częstym otwieraniu. Takie rozwiązanie pozwoliło zredukować do minimum wahania temperatur, niebezpieczne dla przechowywanej żywności.

Komora zero Optimal Fresh+

Zerknijcie jeszcze na tą szufladę- to  Komora zero Optimal Fresh+, wyposażona w przesuwaną podziałkę, pozwala wyodrębnić dwie strefy z różnym poziomem temperatur optymalnych dla danych grup produktów. W lewej części (np. -1°C) powstaną idealne warunki do przechowywania mięs, ryb czy wędlin, a w prawej, cieplejszej (np. 1°C) możesz jednocześnie ułożyć owoce i warzywa.

Optimalfresh Samsung

Szuflada Humidity Fresh+

Z kolei szuflada Humidity Fresh+ gwarantuje wyjątkowe warunki o wysokim poziomie wilgotności, które będą idealne do przechowywania owoców i warzyw. Wystarczy za pomocą pokrętła ustawić wilgotność na 70% w przypadku owoców lub do 80% dla warzyw. W takich warunkach owoce i warzywa nawet dwa razy dłużej zachowują wartości odżywcze, świeżość, soczystość oraz chrupkość.

Lodówka Samsung Bespoke Rb38C7B6Bap - Recenzja Pani Agd

Cool Select+

Lodówka Samsung Bespoke to najbardziej zaawansowane technologie, takie jak  Cool Select+ . Jej dolną komorę możesz łatwo zamienić na chłodziarkę, gdy chcesz przechować więcej świeżej żywności. W zależności od sytuacji, wybierz jeden z 4 trybów pracy: chłodzenie, podmrażanie, delikatne mrożenie  lub zamrażanie.

Lodówka Samsung Bespoke Rb38C7B6Bap - Recenzja Pani Agd

 

Podsumowanie

W tej lodówce nie mogło też zabraknąć alarmu otwartych drzwi, trybu wakacyjnego, czy trybu szybkiego chłodzenia czy zamrażania. Czyż nie jest to lodówka idealna? Dla mnie ma wszystko czego użytkownik może potrzebować. No może nie ma kostkarki, ale to znajdziecie w innych modelach lodówek marki Samsung!

Przypisy

(1)Samsung nie gwarantuje dostępności wszystkich kolorów. Aktualna oferta kolorów znajduje się u poszczególnych sprzedawców.

(2) 20-letnia gwarancja dotyczy kompresora i obowiązuje dla wybranych modeli urządzeń. Przyznawana jest wyłącznie na urządzenia zakupione po 1 lipca 2022 r. Dla urządzeń zakupionych przed 1 lipca 2022 r. przysługuje 10-letnia gwarancja na kompresor.       

(3) Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

(4) Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń. ** Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account. ***Rok składa się z 52 tygodni, z czego 7 tygodni stanowi około 15%, co odpowiada mniejszemu zużyciu energii nawet o 15% w skali roku dzięki SmartThings.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Samsung Polska

Obserwuj