Gallery-Image-07.Jpg
20000095262-000-00-20000095262.Jpg

Większość z nas zapytana o możliwości kuchenki mikrofalowej odpowie : No co ? podgrzewa i rozmraża! Jesteście w dużym błędzie. Kuchenki mikrofalowe mogą znacznie więcej.

Kuchenka mikrofalowa może wyglądać jak klasyczna mikrofala lub jak piekarnik.

Czego Nie Wiecie O Mikrofalach?!Czego Nie Wiecie O Mikrofalach?!

Amica AMMB20E1GI Integra                                        Samsung NQ50K3130BS

Zazwyczaj kuchenki mikrofalowe na wyposażeniu mają talerz obrotowy, ale istnieją też modele beztalerzowe. W  takich modelach to technologia inverterowa zapewnia równomierne podgrzanie potrawy. Dodatkowym atutem jest większa ilość miejsca  i brak ryzyka stłuczenia talerza.

 

Czego Nie Wiecie O Mikrofalach?!

Gorenje BM235CLI

Większość modeli ma automatyczne programy rozmrażania i podgrzewania i gotowania. Co to oznacza? Wystarczy wybrać na panelu sterowania  program np. rozmrażanie mięsa, podgrzewanie napoju, popcorn, pizza czy gotowanie ziemniaków,  a kuchenka mikrofalowa  sama dobierze czas i moc mikrofal.

Jest to idealne rozwiązanie, jeśli np. dziecko jest zmuszone samo sobie odgrzać obiad. Wybiera wówczas program odgrzanie dania na talerzu i gotowe.

Czy wiecie, że niektóre modele mają funkcję termoobiegu i tym samym stają się małymi piekarnikami? Jeśli z tego rodzaju grzania najczęściej korzystacie w swoim piekarniku, to może następnym razem warto kupić kuchenkę mikrofalową z termoobiegiem zamiast klasycznego piekarnika?

Mikrofalom do zabudowy nie jest też obca funkcja samooczyszczenia. Wystarczy nalać do specjalnego pojemnika wody i jednym przyciskiem uruchamiamy program, który rozmiękczy wszelkie zabrudzenia na ściankach urządzenia. Potem wystarczy wytrzeć wnętrze mikrofali ściereczką i będzie jak nowa.

 

Czego Nie Wiecie O Mikrofalach?!

 

Nowoczesne mikrofale zaskoczą Cię technologią crisp-opiekania na chrupko i gotowania na parze.

W technologii crisp wykorzystuje się specjalny talerz pokryty teflonem. Wystarczy położyć na nim potrawę i uruchomić program mikrofali z grillem. Naszą potrawę od góry przyrumieni grill, a rozgrzany talerz przypiecze od dołu na chrupko. Crisp jest idealny do pizzy, ciast czy zapiekanek, smażenia bekonu, jajek, kiełbasek, burgerów ,pieczonych ziemniaków czy nuggetsów.

 

Czego Nie Wiecie O Mikrofalach?!

 

Jeśli Twoim priorytetem są zdrowe posiłki to sięgnij po specjalne naczynie do gotowania na parze, które możesz również wykorzystać do gotowania w wodzie. Wystarczy, że umieścisz w nim wybrane produkty, wlejesz wodę do zaznaczonego poziomu, podasz kategorię żywności i jej wagę oraz naciśniesz przycisk start. Ta metoda przygotowania doskonale wydobywa pełnię smaku i chroni wartości odżywcze warzyw, ryb, białego mięsa, makaronów i ryżu.

 

Czego Nie Wiecie O Mikrofalach?!

 

Kilka tygodni temu na rynku pojawiły się kuchenki mikrofalowe z funkcją Home Connect. Dzięki specjalnej aplikacji  i połączeniu z WiFi możemy  obsługiwać urządzenie z dowolnego miejsca. Intuicyjna aplikacja przeprowadza użytkownika krok po kroku przez kolejne etapy przygotowania posiłku, pomagając zmienić zwykłe potrawy w kulinarne arcydzieła. Aplikacja zapamiętuje preferencje użytkownika, a następnie podsuwa przepisy i praktyczne wskazówki.

Sami musicie przyznać, że kuchenki mikrofalowe bardziej przypominają nowoczesne piekarniki niż dawne mikrofalówki.

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu doszedłeś do wniosku:  kupuję nową mikrofalę do zabudowy, to zapraszam Cię do skonfigurowania swojego nowego urządzenia: https://www.paniagd.pl/konfigurator-mikrofalowek/

Obserwuj