JAKIE WYMIARY POWINNA MIEĆ TWOJA KUCHENKA MIKROFALOWA?

Wszystkie kuchenki mikrofalowe do zabudowy mają szerokość ok.59,5 cm, tak aby się zmieściły do standardowej szafki o szerokości 60 cm, ale różnią się wysokością i głębokością.

 

Jeżeli masz małą kuchnię i zależy Ci na zaoszczędzeniu miejsca, to dzięki temu że istnieją mikrofale o głębokości ok. 30 cm, możesz zamontować je nawet w płytkiej niszy meblowej.

 

Najbardziej popularnym wymiarem kuchenki mikrofalowej do zabudowy jest sprzęt o wysokości ok. 38 cm, szerokości ok. 60 cm i głębokości powyżej 35 cm.

 

W ofercie producentów sprzętu agd istnieją również mikrofale do zabudowy o wysokości 45 cm, które idealnie aranżują się z innymi urządzeniami kompaktowymi, które mają identyczną wysokość 45 cm np. ekspresem do kawy, piekarnikiem kompaktowym czy winiarką.

Wymiary Mikrofalówek

JAK BĘDZIE MONTOWANA TWOJA KUCHENKA MIKROFALOWA?

Możliwości zestawienia kuchenki mikrofalowej do zabudowy z innymi urządzeniami jest wiele. Oto kilka opcji montażu:

Pyt-2A-Solo.gif

SOLO

 

Twoja kuchenka mikrofalowa jest jedynym urządzeniem w zabudowie meblowej (nie ma innych urządzeń, do których kuchenka powinna pasować stylistycznie).

L-Pyt-2C-Z-Innymi-Urzadzeniami.gif

Z INNYMI URZĄDZENIAMI

 

Jeśli chcesz, aby Twoja mikrofala  była w bezpośrednim sąsiedztwie innych sprzętów do zabudowy i ładnie się z nimi komponowała, należy wybrać kuchenki mikrofalowe, które stylistycznie pasują do innych urządzeń. Może to być piekarnik standardowy, piekarnik kompaktowy, czy okap. Warto wybierać urządzenia jednej marki z tej samej linii produktowej aby uniknąć sytuacji, w której urządzenia mają różne odcienie tego samego koloru.

Pyt-2B-Nowe.gif

Z EKSPRESEM DO KAWY

 

Możesz zestawić kuchenkę mikrofalową z bezpośredniej zabudowie z ekspresem do kawy. Uwaga – nie wszyscy producenci mają z swojej ofercie ekspresy do zabudowy (ekspresy mają takie marki jak: AEG, Bosch, Electrolux, Franke, Gorenje, Miele, Siemens, Smeg, Teka, Whirlpool). Jeżeli chcesz zamontować ekspres w lini poziomej z ekspresem, to pamiętaj, że mikrofala powinna mieć wysokość 45 cm.

JAK MA WYGLĄDAĆ TWOJA KUCHENKA MIKROFALOWA?

Mikrofalówka - Wybór Stylu

Wiele kuchenek mikrofalowych coraz bardziej przypomina wyglądem piekarniki kompaktowe. Motywem przewodnim tych zmian we wzornictwie jest chęć uzyskania bardziej spójnej i estetycznej aranżacji kilku urządzeń.

W JAKIM KIERUNKU MA SIĘ OTWIERAĆ KUCHENKA MIKROFALOWA?

Kierunek Otwierania Kuchenki Mikrofalowej

Zwróć uwagę na kierunek otwierania mikrofali, aby  zagwarantować sobie swobodę korzystania z urządzenia np. jeśli montujesz urządzenie blisko ściany lub okna. Większość mikrofal otwiera się w lewo, część w dół , a tylko nieliczne w prawo.

W JAKIM STYLU MA BYĆ TWOJA KUCHENKA MIKROFALOWA?

Styl Kuchenki Mikrofalowej

Większość mikrofal do zabudowy ma na panelu sterowania piktogramy i cyfry, ale najbardziej zaawansowane modele mają wyświetlacze tekstowe. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie, gdy mikrofala ma liczne programy automatyczne. Nie trzeba wówczas obsługiwać mikrofali z instrukcją w ręku, aby skorzystać z jakiejś funkcji.

Zobacz jak to działa:

W JAKIM KOLORZE MA BYĆ TWOJA KUCHENKA MIKROFALOWA?

Kuchenkę mikrofalową możesz dobrać kolorystycznie do wystroju swojej kuchni. Na rynku zajdziesz kuchenki w kolorach:

  • białym
  • czarnym
  • stalowo-czarnym
  • szarym, grafitowym
  • beżowym, kremowym

JAKĄ MOC POWINNA MIEĆ TWOJA KUCHENKA MIKROFALOWA?

Moc Kuchenki Mikrofalowej

Moc mikrofal wykorzystywana jest do podgrzewania  i gotowania potraw. Im wyższa jest moc oferowana przez urządzenie, tym szybciej przygotujesz posiłek.

Najlepsza moc mikrofal to powyżej 900 W.

Tego typu urządzenia pozwalają na bardzo szybkie podgrzanie potraw i płynów. Z kolei w kuchenkach o najmniejszej mocy, czyli około 700 W, potrawy podgrzewają się dłużej, a urządzenie zużywa więcej energii elektrycznej.

JAKIE FUNKCJE POWINNA MIEĆ TWOJA KUCHENKA MIKROFALOWA?

Grill Klasyczny
GRILL KLASYCZNY

GRILL KLASYCZNY

Działa przy użyciu klasycznej grzałki. Sprawia, że potrawy stają się chrupiące.

Grill Kwarcowy
GRILL KWARCOWY

GRILL KWARCOWY

Działa przy użyciu lamp kwarcowych. Jest szybszy od klasycznego grilla i zużywa mniej energii. Łatwiejszy w utrzymaniu czystości.

Mikrofala Z Termoobiegiem
MIKROFALA Z TERMOOBIEGIEM

TERMOOBIEG

Ta funkcja sprawia, że mikrofala staje się tradycyjnym piekarnikiem. Wentylator rozprowadza gorące powietrze, a potrawa piecze się równomiernie.

Funkcja Utrzymywania Temperatury
FUNKCJA UTRZYMYWANIA…

FUNKCJA UTRZYMYWANIA TEMPERATURY

Grzałka grilla utrzymuje odpowiednią temperaturę potrawy do momentu jej podania, nie przegotowując jej.

Funkcja Crisp/Crunch
FUNKCJA CRISP/CRUNCH

FUNKCJA CRISP/CRUNCH

Na wyposażeniu mikrofali jest specjalne naczynie pokryte teflonem. Naczynie należy podgrzać przed użyciem, położyć na nim potrawę i uruchomić program mikrofali z grillem. Potrawę od góry przyrumieni grill, a rozgrzany talerz przypiecze od dołu na chrupko. Funkcja idealna do pizzy, ciast czy zapiekanek, smażenia bekonu, jajek, kiełbasek, burgerów ,pieczonych ziemniaków czy nuggetsów.

Gotowanie Na Parze
GOTOWANIE NA PARZE

GOTOWANIE NA PARZE

Na wyposażeniu mikrofali jest specjalne naczynie do gotowania na parze. Umożliwia przyrządzenie zdrowych potraw przy użyciu jednego przycisku.

JAKIE PROGRAMY AUTOMATYCZNE POWINNA MIEĆ TWOJA MIKROFALA?

Gotowanie
GOTOWANIE

AUTOMATYCZNE PROGRAMY GOTOWANIA

To programy, które pomogą Ci przygotować dania takie jak: zapiekanka ziemniaczana, filet z łososia, domowa pizza i wiele innych. Wystarczy wybrać potrawę i jej wagę, a urządzenie automatycznie dostosuje do niej parametry pieczenia.

Podgrzewanie
PODGRZEWANIE

AUTOMATYCZNE PROGRAMY PODGRZEWANIA

Podpowiadają Ci czas i moc mikrofal potrzebną do podgrzania napoju, zupy na talerzu czy zimnego dania. Idealne rozwiązanie, jeśli Twoje dziecko samo musi podgrzać sobie jedzenie. Niektóre modele posiadają automatyczny program popcorn.

Rozmrażanie
ROZMRAŻANIE

AUTOMATYCZNE PROGRAMY ROZMRAŻANIA

Podpowiadają Ci czas i moc mikrofal konieczną do skutecznego rozmrożenia mięsa, chleba czy ryb. Wystarczy wpisać wagę zamrożonego produktu, a mikrofala wszystkim się zajmie. Teraz już nie musisz pamiętać o wcześniejszym wykładaniu mięs, ciast czy innych zamrożonych produktów.

JAKIE FUNKCJE SĄ WAŻNE DLA TWOJEGO KOMFORTU?

Czyszczenie Parą
CZYSZCZENIE PARĄ

CZYSZCZENIE PARĄ

Kuchenka mikrofalowa czyści się sama. Wystarczy wlać wodę na dno kuchenki lub do specjalnego pojemnika i wybrać funkcję czyszczenia. Para rozmiękczy pozostałości po gotowaniu, które łatwo zbierzesz miękką ściereczką.

Zabezpieczenie Przed Dziećmi
Zabezpieczenie przed dziećmi

Zabezpieczenie przed dziećmi

Dzięki blokadzie rodzicielskiej wyeliminujesz ryzyko przypadkowego włączenia czy wyłączenia mikrofali. Aby ją uruchomić, trzeba nacisnąć odpowiednią kombinację przycisków na panelu sterowania.

Technologia Beztalerzowa
TECHNOLOGIA BEZTALERZOWA

TECHNOLOGIA BEZTALERZOWA

Kuchenka nie posiada talerza obrotowego, bo to technologia inverterowa równomiernie podgrzewa danie z każdej strony. Zyskujemy więcej miejsca w kuchence na naszą potrawę i szybciej ją przygotowujemy.

Szybki Start
SZYBKI START

SZYBKI START

Jednym przyciskiem uruchamia się mikrofalę na ok. minutę z ustawieniem pełnej mocy. Jest to idealny program do szybkiego podgrzewania płynów.

Otwieranie Elektroniczne
OTWIERANIE ELEKTRONICZNE

OTWIERANIE ELEKTRONICZNE

Drzwi otwierają się łagodnie i samodzielnie do 90° przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na panelu sterowania.

Oświetlenie Led
OŚWIETLENIE LED

OŚWIETLENIE LED

Diody LED to aktualnie najjaśniejsze źródło światła na rynku. Zapewniają doskonałą widoczność, są bardzo wydajne i mają najdłuższą żywotność.

Usuwanie Zapachów
USUWANIE ZAPACHÓW

USUWANIE ZAPACHÓW

Polega na wydmuchiwaniu zapachów potraw z wnętrza mikrofali. Wyeliminowanie aromatu zalegającego w komorze zapewni świeżość w jej wnętrzu. Funkcja dostępna tylko w produktach marki Samsung

Home-Connect
HOME-CONNECT

HOME-CONNECT

Dzięki mobilnej aplikacji będziemy mogli sterować naszym urządzeniem za pomocą tabletu lub telefonu. Możliwe jest również uaktualnianie przepisów.

Skonfiguruj swoją własną kuchenkę mikrofalową do zabudowy!

PRZEJDŹ DO KONFIGURATORA MIKROFALÓWEK

Obserwuj