232718.Jpg

Za każdym razem kiedy testuje nowy model ekspresu De’Longhi nie mogę wyjść z podziwu, że ich obsługa staje się jeszcze prostsza i bardziej intuicyjna niż była. Jak to jest w ogóle możliwe?

Odpowiedź znajdziecie przyglądając się wyświetlaczowi w nowym ekspresie Eletta Explore. Korowy wyświetlacz  TFT o przekątnej 3,5 cala wyświetla nie tylko teksty, zdjęcia ale również animacje, które są tak proste, przejrzyste i intuicyjne, że każda osoba, nawet ta, która jeszcze nigdy jeszcze nie obsługiwała automatycznego ekspresu do kawy, poradzi sobie z pierwszym uruchomieniem, parzenie różnych kaw, ich modyfikacją  jak i pielęgnacją ekspresu bez najmniejszego problemu!

 

220152.Jpg
232714.Jpg

Na wyświetlaczu po lewej stronie mamy szeroki wybór zimnych napojów (Cold Cappuccino, Cold Cappuccino Mix, Cold Latte Macchiato, Cold CaffeLatte, Cold Milk, Cold Flat White, Spienione mleko) oraz opcję kawy na wynos a po prawej gorące napoje (Espresso, Kawa, Long, Doppio+, Dzbanek Kawy, Over Ice, Cold Americano, Cappuccino, Latte Macchiato, Cappuccino+, CappuccinoMix, Gorące Mleko, CaffeLatte, Flat White, Cortado, Espresso Macchiato) oraz funkcję ulubionych kaw.

Aby zrobić sobie kawę na wynos wystarczy nacisnąć przycisk To Go i podstawić pod dysze kubek termiczny. Kawę na wynos możesz zaparzyć  w 3 podstawowych rozmiarach: 235 ml, 355 ml i 473 ml. Zwróćcie uwagę na specjalnie skonstruowaną tackę ociekową! Wystarczy ją podnieść podnieść do góry i zmieści się nam kubek  o wysokości nawet 18,5 cm. Regulowana wylewka sprawia, że kawy nie rozpryskują się podczas nalewania, a przy zaparzaniu kaw mlecznych nie zabraknie miejsca na puszystą mleczną piankę!

Oprócz zimnych i gorących kaw ekspres ma funkcje herbaty, gorącej wody, gorącego mleka oraz zimnego mleka. Ekspres umożliwia również tworzenie własnych, kawowych kompozycji, a dzięki 4 personalizowanym profilom, każdy członek rodziny może zapisać swój napój. Personalizacja nigdy nie była prostsza: 5 stopni aromatu, 4 rozmiary napoju i 3 ustawienia temperatury! Jeżeli podczas wybierania napoju naciśniesz dodatkowo ikonę serca, to ekspres automatycznie zapisze go w kategorii ulubionych. Dzięki temu z łatwością wrócisz do swojego ulubionego przepisu.

232631.Jpg

 

Eletta Explore to ekspres, który występuje w 2 kolorach: ciemnoszarym ECAM450.55.G i srebrnym ECAM450.55.S.

Model jest bardzo zgrabny, nie zajmuje dużo miejsca na blacie. Jego szczegółowe wymiary to (szer.xgł.xwys.) 260 x 450 x 385 mm.

Sercem ekspresu jest stalowy młynek z 13-stopniową regulacją stopnia zmielenia. Pamiętajcie, że regulacji można dokonywać tylko podczas pracy młynka. Kawę można zrobić zarówno z kawy ziarnistej jak i mielonej.

Latte Crema Hot i Latte Crema Cool

232717.Jpg

Do spieniania mleka firma De’Longhi opracowała i opatentowała system Latte Crema Hot i Latte Crema Cool. Czarna karafka spienia mleko na gorąco, a biała na zimno. Obie karafki mają regulację spieniania i ruchomą dyszę.

Chcąc zrobić sobie konkretną kawę mleczną ekspres zasugeruje nam w jakiej postaci powinno być mleko i wówczas  możemy wybrać – gorące mleko, średnią, lub gęstą pianę. Dodatkowo karafka została wyposażona w funkcję automatycznego czyszczenia, która uruchamia cykl płukania gorącą wodą i strumieniem pary. Karafkę można łatwo rozłożyć i  wszystkie jej części można umyć w zmywarce.

Jeżeli chcielibyśmy zrobić sobie kawę na zimno, to wymieniamy pojemnik na biały!  Ekspres ma opracowaną specjalną formułę do kaw zimnych – kawa jest parzona w temp. 75C, a mleko spieniane jest na puszystą pianę w 20C a dodatkowo napój schładzany jest kostkami lodu. Ta receptura pozwala zachować naturalną słodycz i uzyskać idealny balans smaku i temperatury napoju.

Systemy LatteCrema Hot i LatteCrema Cool umożliwiają przygotowanie kaw mlecznych również z mlekami roślinnymi: sojowym, migdałowym i owsianym. Pozwala to nie tylko poszerzyć wachlarz serwowanych napojów, ale też cieszyć się kawowymi kreacjami z idealną pianką osobom, które nie używają mleka krowiego, ze względu na przekonania, wybór lub alergie.

Konserwacja ekspresu jest bardzo prosta. Za pojemnikiem na wodę kryje się jednostka zaparzająca, którą raz na miesiąc należy umyć pod bieżącą wodą.  Poza tym ekspresy do kawy De’´Longhi wyposażone są w automatyczny proces czyszczenia i odkamieniania. Przewody oczyszczane są z pozostałości kawy podczas automatycznego płukania zaraz po włączeniu i przed wyłączeniem. Ekspres informuje również o potrzebie odkamieniania i poprowadzi użytkownika poprzez poszczególne etapy procesu.

Podsumowanie

Ekspres Eletta Explore zachwycił mnie różnorodnością gorących jak i zimnych napojów! Teraz kiedy lato rozpoczęło się na dobre, ciągle raczymy się zimnymi kawami! Sam ekspres jest bardzo elegancki, pięknie wykonany,  na 100% będzie stanowić ozdobę każdej kuchni. Obsługa ekspresu De’Longhi  chyba nigdy nie była tak prosta! Menu jest niezwykle intuicyjne!  Osobiście chętnie wymieniłabym mój „starszy” model na to cacko!

Cenę modelu w kolorze srebrny sprawdzisz TUTAJ, a w kolorze ciemno szarym TUTAJ.

Obserwuj