Projekt-Bez-Tytulu-2021-01-20T223934-579.Png

Dziś mam ogromną przyjemność przedstawić Wam kolejny ekspres De’Longhi – tym razem model PrimaDonna Soul ECAM610.74.MB. Ekspres ten zachwycił całą moją rodzinę iznajomych podczas świątecznych odwiedzin i zaraz opiszę Wam dlaczego. Po pierwsze wszyscy dorośli członkowie mojej rodziny uwielbiają kawę, dlatego na święta zaopatrzyłam się w kilka gatunków kaw ziarnistych jak i kilka kaw mielonych – w tym kawę bezkofeinową, bo kawę lubimy pić też wieczorami. Moje zapasy okazały się strzałem w dziesiątkę, bo ekspres był najbardziej obleganym sprzętem przez całe święta.

 

Primadonna-Soul-Test.jpg

Pierwszy zachwyt dotyczył wyglądu, bo PrimaDonna Soul to przepiękny ekspres z dużym kolorowym wyświetlaczem TFT, który ma 4,3 cala i jest w pełni dotykowy. Na ekranie mamy  20 napojów do wyboru. Obsługa jest banalnie prosta, co jest niezwykle ważne, kiedy dom jest pełen gości. Wiadomo, że podczas świąt ma się ręce pełne roboty, więc zamiast serwować gościom kawki, oni mogą bez problemu sami się obsłużyć.

Ekspres przygotowuje zarówno kawy czarne jak i białe za naciśnięciem jednego przycisku. Moi goście przez święta często raczyli się nietypowymi kawami typu cappucino mix, long black, over ice. Ja szczególnie doceniłam w świąteczne poranki funkcję dzbanka kawy, dzięki której mogłam szybko przygotować świąteczne śniadania.

Moją pierwszą poranną kawą jest zawsze Mug to go, bo to ja muszę wychodzic na poranne spacery z psem, więc lubię, kiedy za naciśnięciem jednego przycisku ekspres przygotuje mi właściwą ilość  mlecznej kawy dopasowaną do pojemności kubka termicznego,  który z resztą był na wyposażeniu ekspresu!

Aplikacja De’Longhi Coffee Link czyli zdalne sterowanie ekspresem do kawy

Ecam-610-75-4Jpg.jpg
Beanadapt-Circle-22222.Png

Urządzeniem możemy sterować przy pomocy aplikacji, która poprowadzi Cię jak go uruchomić , pielęgnować, jak skomponować sobie kawę. Dzięki aplikacji możemy podglądać statystyki, a także otrzymać pomoc techniczną w razie problemów z działaniem.

Tylko z poziomu aplikacji można uruchomić w tym ekspresie wyjątkową funkcję Bean Adapt, która pozwala z różnie palonych ziaren wydobyć ich charakterystyczny smak i aromat. Bean Adapt polega na tym, że w aplikacji możemy zapisać rodzaj kawy – czy jest w 100% Arabica czy mieszanka Arabicy i Robusty oraz stopień palenia- jasny, średni, średnio-ciemny, ciemny  i na podstawie tych informacji ekspres automatycznie ustawi stopień zmielenia, ilość kawy oraz temperaturę jej zaparzania. Niesamowite prawda?

Ja przez święta prezentowałam tą funkcję moim gościom, którzy na początku byli sceptyczni, bo obawiali się, że nie wyczują różnicy, a potem nie mogli się nadziwić różnicom smakowym…..

W ekspresie możemy stworzyć sobie 5 profili użytkowników- nadać im imiona członków naszej rodziny i każdy z nich może zapisać sobie pod swoim profilem własne preferencje dotyczące mocy, temperatury oraz ilości kawy i mleka!

PrimaDonna Soul to nie jest najmniejszy ekspres na rynku  (szer x gł x wys: 262x485x390 mm), ale to ma swoje zalety, bo ma duży pojemnik na wodę 2,2 l , duży pojemnik na kawę, który pomieści 0,5 kg kawy, ma pojemną tackę na fusy i tackę ociekową, co oznacza, że w ciągu dnia nie będziecie musieli często uzupełniać wody czy opróżniać tacki z fusami…. Kiedy dom jest pełen ludzi – bardzo to docenicie!

W tym modelu jak i w innych modelach De’Longhi mamy  trwały, odporny na uszkodzenia  stalowy młynek z możliwość ustawienia różnej grubości mielenia, ale w przeciwieństwie do innych modeli mamy tu wyjątkowy  system elektronicznej regulacji mielenia ziaren- wystarczy zmienić to na panelu sterowania. To jest super rozwiązanie, bo często boimy się sami zmieniać ustawienia młynka z obawy przed jego uszkodzeniem.

System LatteCrema czyli system spieniania mleka w ekspresie De’Longhi PrimaDonna Soul

Ecam-610-75-2Jpg.jpg
I4-Ecam610-55.Jpg

Ten ekspres do kawy wykorzystuje ciśnienie 19 barów, dzięki czemu przygotowana kawa ma znacznie więcej aromatu, a spienianie mleka odbywa się przy pomocy systemu LatteCrema, który pozwala przygotować mleko o różnym poziomie spienienia mleka: ciepłe mleko bez pianki- do caffe latte, z minimalną Ilość pianki do flat white i latte macciato, max pianki –do cappuccino czy espresso miachiato.

Wygodne jest to, że pojemnik na mleko nie zabiera już dodatkowego miejsca na blacie, choć przyznam, że czasami właśnie przez to go przeoczę i zapomnę odstawić do lodówki…

Pojemnik posiada podwójne ścianki – przez co dłużej trzyma temperaturę mleka, która powinna być na poziomie ok. 5 stopni, aby pianka mleczna była perfekcyjna. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest otwór w przykrywce systemu LatteCrema, dzięki czemu, w każdej chwili możemy uzupełnić mleko bez konieczności wyjmowania pojemnika. Po skończonym spienianiu mleka można skorzystać ze zintegrowanej funkcji czyszczenia przesuwając pokrętło do końca w prawą stronę, wówczas za pomocą gorącej wody i pary wodnej  wszystkie elementy, które brały udział w spienianiu mleka zostaną wyczyszczone. Po wyczyszczeniu  systemu możemy odstawić pojemnik do lodówki.

Jeśli jesteście fanami kaw mlecznych, ale z jakiegoś powodu musicie zrezygnować z laktozy, ograniczyć cholesterol lub składniki odzwierzęce w swojej diecie, to kawę mleczną możecie sobie zawsze przygotować z mlekiem roślinnym. Jakie mleko roślinne jest najlepsze do kawy z ekspresu  i jak spienić mleko kokosowe, ryżowe, sojowe lub migdałowe- dowiecie się na TUTAJ.

Czyszczenie ekspresu De’Longhi PrimaDonna Soul

Czyszczenie ekspresu jest bardzo proste. Jak w każdym ekspresie, tak i w tym trzeba  opróżniać tackę ociekową, pojemnik na fusy, myć regularnie pojemnik na wodę. Raz na miesiąc należy wyciągnąć i przepłukać pod bieżącą wodą jednostkę zaparzającą.  Kiedy ekspres się o to przypomni – należy go odkamienić przy uzyciu specjalnego płynu De’Longhi.  Co kilka dni należy też gruntowanie wyczyścić System LatteCrema. Można go rozebrać na części pierwsze i wszystkie elementy nadają się do mycia w zmywarce.

Podsumowanie

Przyznam Wam szczerze, że bardzo polubiłam ten ekspres. Pomimo tego, że testowałam już wiele ekspresów, to ten jako pierwszy inspiruje mnie do ciągłej zabawy z kawą. Co rusz ulegam pokusom, aby kupić nowy gatunek kawy i pobawić się funkcją BeanAdapt, dlatego ostrzegam Was lojalnie, że jeśli sprawicie sobie taki ekspres, to Was może spotkać to samo..

A tak całkiem serio, PrimaDonna Soul to wspaniały sprzęt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Kawa jest przepyszna i ja jestem nim zachwycona!

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem, to musicie wiedzieć, że istnieje kilka wersji ekspresu PrimaDonna Soul.

Oto czym się różnią poszczególne modele PrimaDonna Soul:

Model PrimaDonna Soul 610.74 (moja wersja !!!) – przygotowuje 20 napojów (w tym nowości: cortado, long black, over-ice), posiada termiczną karafkę do spieniania, 5 profili użytkownika, wykończenia z metalu, a także funkcję mug to go. Dodatkowo na wyposażeniu ma kubek termiczny! Link do strony z produktem – https://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/ekspresy-do-kawy/automatyczne-ekspresy-do-kawy/ecam-61074mb

Model PrimaDonna Soul 610.75 – przygotowuje 20 napojów (w tym nowości: cortado, long black, over-ice), posiada termiczną karafkę do spieniania, 5 profili użytkownika, wykończenia z metalu, a także funkcje mug to go. Dodatkowo na wyposażeniu ma dzbanek do kawy. Link do strony z produktem – https://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/ekspresy-do-kawy/automatyczne-ekspresy-do-kawy/ecam-61075mb

Model PrimaDonna Soul 610.55– przygotowuje 18 napojów (w tym nowość: cortado) i ma 3 profile użytkownika. W zestawie posiada zwykłą karafkę do spieniania. Link do strony z produktem – https://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/ekspresy-do-kawy/automatyczne-ekspresy-do-kawy/ecam-61055sb

Ważne jest każde ziarno kawy – recenzja ekspresu De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM610.74.MB


Obserwuj