Projekt-Bez-Tytulu-7.Png

Dziś przedstawię Wam nowy ekspres marki Siemens z Linii EQ700 integral, a konkretnie model TQ707R03, który pozwala przygotować wyszukane rodzaje kaw w prosty i intuicyjny sposób.To jest też ekspres, z którym można podróżować i odkrywać międzynarodowe rodzaje kaw nie ruszając się ze swojego mieszkania. Zapraszam Was w podróż z ekspresem Siemens EQ700 integral.

Opera-Zrzut-Ekranu-2022-11-22-105244-Media3-Bs.png
Obraz-2022-11-22-105552350.Png
Opera-Zrzut-Ekranu-2022-11-22-105040-Www-Sieme.png

Zacznę prezentację ekspresu od jego parametrów technicznych: ciśnienie w tym ekspresie to 19 barów. Pojemnik na wodę ma pojemność 2,4 l. Na wyposażeniu ekspresu jest specjalny  filtr do wody Brita, który zmiękcza wodę. Uruchamiając ekspres po raz pierwszy należy oczywiście zmierzyć twardość wody i ustawić ją w ekspresie, aby ekspres komunikował nam we właściwym czasie konieczność odkamieniania!

Pojemnik na kawę ma pojemność 350 g, a młynek w tym ekspresie jest ceramiczny. Zmiana ustawień młynka jest możliwa tylko podczas jego pracy! Drobny stopień zmielenia rekomenduje się dla ciemnopalonych ziaren a grubszy dla jasno palonych. Jeśli kawa płynie kroplami to znaczy ze jest zbyt drobno mielona, a jeśli kawa jest za słaba i ma mało pianki, to trzeba ustawić drobniejszy stopień zmielenia.

Bardzo praktyczna jest aktywna taca grzewcza, która pozwala na podgrzewanie filiżanek. Ja osobiście bardzo lubię, gdy kawa jest gorąca, a jak wiadomo kawa wlana do ciepłej filiżanki wolniej stygnie. Wysokość wylewki jest regulowana, tak aby wygodnie zrobić zarówno espresso jak i kawę mleczną w wysokiej filiżance. Maksymalna wysokość wylewki to 14 cm. Ekspres posiada zintegrowany pojemnik na mleko, o pojemności  0,7 l, ale jeśli nie chcecie za każdym razem przelewać mleka do z kartonu do pojemnika, to możecie sobie opcjonalnie sprawić adapter, aby móc korzystać z mleka bezpośrednio z kartonu.

Uruchamiając ekspres po raz pierwszy warto pobrać na telefon aplikację HomeConnect i podłączyć ekspres do sieci WiFi, aby nie tylko móc obsługiwać go zdalnie, ale żeby korzystać ze wszystkich możliwości tego ekspresu.

Obraz-2022-11-22-110803700.Png
Opera-Zrzut-Ekranu-2022-11-22-105133-Www-Sieme.png
Opera-Zrzut-Ekranu-2022-11-22-105150-Www-Sieme.png

Prawdziwą ozdobą ekspresu jest I-select Display – 5-calowy dotykowy wyświetlacz TFT, który pozwala sterować urządzeniem w sposób bardzo intuicyjny. Jego obsługa do złudzenia przypomina obsługę smartphona. Do wyboru mamy aż 30 napojów, funkcję gorącej wody, ciepłego i spienionego mleka. Kawy podzielone sa na trzy obszary: ulubione, kawy klasyczne oraz świat kawy czyli tzw. Coffee World.

Siemens coffeeWorld to fantastyczny smak międzynarodowych specjałów kawowych w Twoim domu bez wychodzenia z domu. Dzięki aż 21 różnym kawom z 10 różnych krajów, Siemens coffeeWorld oferuje szeroką gamę specjałów kawowych i pozwala dowiedzieć się więcej o pochodzeniu każdego napoju.

Wszystkie parametry przygotowywanego napoju dostępne są na ekranie. Przy kawach klasycznych możemy ustawić sobie moc  kawy, pojemność oraz jej aromat. Do wyboru są trzy różne ustawienia aromatu: łagodny, zrównoważony lub wyrazisty. Każdy  z nas ma ma indywidualny smak i aromatSelect daje nam możliwość wyboru tego, który idealnie nam odpowiada. Przy kawach z sekcji coffeWorld na wyświetlaczu pojawiają się nam inne opcje: mamy informacje o napoju, 4 ustawienia mocy  kawy i 4 ustawienia pojemności.

Jeżeli zależy Wam na zrobieniu sobie  bardzo mocnej kawy, to na wyświetlaczu przy konkretnej kawie wystarczy wybrać – czwarty, najwyższy poziom mocy, który w ekspresie Siemensa ma swoją nazwę aromaDouble Shot.

AromaDouble Shot to wyjątkowa technologia Siemensa, która polega na dwóch cyklach parzenia, tzn. ekspres najpierw przygotowuje połowę napoju, a potem mieli i zaparza kolejną porcję kawy, dzięki czemu kawa jest pozbawiona goryczki i ma przyjemny smak.

Czyszczenie ekspresu

Opera-Zrzut-Ekranu-2022-11-22-105347-Media3-Bs.png

Jeżeli chodzi o czyszczczenie ekspresu, to regularnie należy opróżniać tackę ociekową i pojemnik na fusy. Należy też czyścić zaparzacz, który znajduje się na tyłach pojemnika z wodą. Dużym ułatwieniem jest samoczyszczący się system mleka, który przepłukuje wszystkie elementy, które miały styczność z mlekiem, gorącą wodą i uderzeniami pary. Po skończonym czyszczeniu systemu mleka należy  starannie umyć pojemnik na mleko. Można umyć go ręcznie bądź wstawić do zmywarki.

Kiedy ekspres będzie wymagał odkamieniania, to na wyświetlaczu jak i telefonie pojawi się taki komunikat. Ekspres poprowadzi Cię krok po kroku, jak należy to zrobić, przy pomocy animacji  instruktażowych, które obejrzysz na wyświetlaczu ekspresu.

Moja opinia o ekspresie Siemens EQ700 integral

Ekspres Siemens EQ700 integral to przepiękny ekspres, który jest zgrabny, elegancki a na dodatek bardzo cichy!  Parzy przepyszne kawy i odkrywa przed nami ciekawe,  międzynarodowe przepisy kawowe sprawiając, że zabawa z tym ekspresem nie ma końca!

Wiem, że niektórzy z Was są sceptycznie nastawieniu do sterowania sprzetem agd przy pomocy aplikacji, ale myślę że wynika to z nieznajomości możliwości, jakie się za tym kryją. Home Connnect to nie tylko opcja zdalnego monitorowania i zarządzania urządzeniem, ale również możliwość uaktualniania oprogramowania, dodatkowe specjały kawowe, własna playlista, przepisy na bazie kawy i wiedza o kawie oraz elektroniczna instrukcja obsługi i zdalna diagnostyka.

Pielęgnacja ekspresu nie jest skomplikowana. Częściowo ekspres czyści się nawet samodzielnie. Każda czynność związana z pielęgnacją/czyszczeniem ekspresu zwizualizowana jest w krótkim filmiku instruktażowym, który możemy obejrzeć na wyświetlaczu, co jest ogromnym ułatwieniem podczas użytkowania sprzętu.

Ten ekspres to prawdziwe cacko, z którym ciężko było mi się rozstać po przeprowadzonych testach. Aktualną cenę produktu możecie sprawdzić TUTAJ.

Filmowa wersja artykułu

Obserwuj