Szukacie niewielkiego ekspresu automatycznego do kawy na swój blat kuchenny? To mam dla Was propozycję w postaci dwóch wyjątkowo zgrabych ekspresów marki Amica CT 5012  i CT 5013 .  Ich szerokość to zaledwie 180mm, głębokość 402 mm, (model CT 512 ma głębokość 400 mm) a wysokość  to 314 mm. Ekspresy pięknie się prezentują. Obydwa są w czarnym kolorze ze stalowym wykończeniem.

Ekspresy różnią się od siebie technologią spieniania mleka. Ekspres CT 5012  to model z dyszą spieniającą mleko, więc jeżeli oprócz kaw czarnych: mocnej lub łagodnej,  zechcesz sobie zrobić kawę mleczną to przy pomocy dyszy i pary możecie przygotować sobie mleczna piankę. Natomiast ekspres Amica CT 5013  ma już zintegrowany system spieniający mleko. Wystarczy umieścić rurkę spieniającą w specjalnym pojemniku z mlekiem, a urządzenie automatycznie przygotuje przepyszny napój. Po wykonaniu kawy pojemnik z mlekiem możesz schować do lodówki, dzięki czemu zachowasz jego świeżość na dłużej. W tym ekspresie za pomocą jednego przycisku przyrządzisz espresso, caffé latte czy kawę cappuccino. W zależności od wybranego rodzaju kawy, ekspres sam dobierze odpowiednie ilości mleka i wody, czego efektem będzie napój o idealnych proporcjach. Obydwa ekspresy oferują też funkcję gorącej wody, a CT5013 dodatkowo funkcję spienionego mleka.

Amiki.jpg

Dotykowy panel sterowania

Obydwa ekspresy Amica zostały wyposażone w prosty w obsłudze panel sterowania i intuicyjne funkcje, które sprawią, że proces przygotowywania kawy stanie się czystą przyjemnością. Brak pokręteł i przycisków pozwala na łatwe utrzymanie urządzenia w czystości, a do tego zapewnia maksimum wygody podczas jego obsługi.

Wysokie ciśnienie

Ciśnienie informuje z jaką siłą woda przepływa przez zmieloną kawę nadając jej niepowtarzalny smak. To właśnie od tego parametru zależy moc i aromat napoju, a także jego czas przygotowywania. Wysokie ciśnienie 19 bar  w ekspresach Amica sprawia, że przyrządzanie aromatycznej, gorącej kawy zajmuje tylko kilka sekund.

Regulowany dozownik

Caffé latte najlepiej przygotować w wysokiej, przezroczystej szklance, z kolei cappuccino bariści serwują w niskich, szerokich filiżankach. Aby Twoja kawa wyglądała i smakowała jak z najlepszej włoskiej kawiarni, nasz ekspres został wyposażony w specjalny regulowany dozownik z możliwością przesuwania w górę i w dół. Dzięki adapterowi urządzenie pasuje do każdej szklanki, a kawa nie rozlewa się na boki i nie stygnie podczas nalewania.

Autoczyszczenie

Nowe ekspresy Amiki zostały wyposażone w funkcję autoczyszczenia, dzięki czemu dbanie o urządzenie jest proste, szybkie i niezwykle intuicyjne. Umieść kubek pod adapterem i dotknij odpowiednią ikonę, a gorąca woda automatycznie oczyści jednostkę zaparzającą i pozostałe elementy ekspresu. Regularne czyszczenie to gwarancja bezpieczeństwa, długiej żywotności urządzenia, a także idealnego smaku kawy.

Rodzaj młynka i jego regulacja

Młynki w tych ekspresach są stalowe i precyzyjnie mielą ziarna tuż przed zaparzeniem, dzięki czemu kawa ma zawsze wyjątkowy aromat i smak. 5 poziomów mielenia ziarna pozwala na przygotowanie napoju o oczekiwanej intensywności. Pamiętajcie tylko, że regulacja poziomu mielenia jest możliwa tylko podczas pracy młynka.

Wyjmowany blok zaparzający

Możliwość wyjęcia i wyczyszczenia bloku zaparzającego ułatwia konserwację urządzenia i pozytywnie wpływa na jego wytrzymałość.

Program ulubiona kawa

Model CT5012 został dodatkowo wyposażony w program ulubiona kawa. Ekspres dzięki personalizacji umożliwia zapamiętanie czasu parzenia, mocy i temperatury Twojego ulubionego napoju.

Ciekawa jestem, który ekspres bardziej przypadł Wam do gustu? Ja postawiłabym chyba na CT5013.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Amica

Projekt-Bez-Tytulu-9-2.Png
Obserwuj