Projekt-Bez-Tytulu-13.Png

Przez ostatnich kilka tygodni testowałam ekspres ciśnieniowy ekskluzywnej, włoskiej marki Saeco XELSIS SUPREMA SM8885/00. W tym artykule podzielę się moją wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas testów.

Ekspresy Xelsis to najbardziej zaawansowane urządzenia stworzone w oparciu o tradycję i innowacyjne rozwiązania!  Ten model Xelsis Suprema zachwycił mnie różnorodnością napojów, innowacyjną technologią BeanMaestro, funkcją Wi-Fi, no i swoim wyglądem!

A16Ee36150B3462Aab18Ad8000A5Cdb7.Webp

Zacznijmy od tego, że tego, że ten ekspres ma piękny kolorowy dotykowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 7,8 cali, który pozwala na łatwą i wygodną obsługę urządzenia , a nawet oglądanie filmów instruktażowych. Nowoczesna obudowa z metalowym frontem  i przezroczysty pojemnik umożliwiający wyeksponowanie ziaren kawy sprawia, że eskpres prezentuje się rewelacyjnie w każdym wnętrzu.

Młynek w ekspresie Xelsis Suprema

Opera-Zrzut-Ekranu-2022-12-02-104055-Saeco-Com.png

Pojemnik na kawę pomieści do 450 g świeżych ziaren kawy, a specjalna pokrywa zapewnia im świeżość. Co do młynka.. Ekspresy marki Saeco, w tym Xelsis Suprema, mają ceramiczny młynek. Ceramika jest bardzo odporna na ścieranie, dzięki czemu młynek będzie równomiernie mielił ziarna przez długie lata. 12-stopniowa regulacja grubości mielenia ziaren pozwala na dopasowanie mocy i aromatu kawy do własnych preferencji. Im drobniej zmielone ziarna – tym mocniejsza kawa. Regulację młynka przeprowadzamy zawsze podczas pracy ekspresu, w trakcie mielenia kawy.

Technologia BeanMaestro

Na czym polega ta innowacyjna technologia BeanMaestro? Jak zapewne wiecie, w zależności od rodzaju kawy, stopnia palenia, kawa powinna być w odpowiedni sposób parzona. Dzięki technologii BeanMaestro nie musicie mieć wiedzy baristy, aby prawidłowo zaparzyć kawę. Wystarczy te parametry wybrać w menu, a ekspres automatycznie dobierze ustawienia zaparzania do użytych ziaren, by wydobyć z nich jak najlepszy smak i aromat.

Napoje Xelsis Suprema

Ba2B6D449C4E44Bbbf18Ad8000A2C97D.webp
Opera-Zrzut-Ekranu-2022-12-02-104024-Saeco-Com.png

Przy pomocy tego ekspresu można przygotować aż 22 różne napoje kawowe od espresso, poprzez cappuccino, flat white, do espresso macchiato … w tym dwie kawy mleczne jednocześnie dzięki funkcji LatteDuo.  Ja osobiście bardzo lubię funkcję Extra Shot – czyli dodatkową porcję ristretto. Ten intensywny dodatek sprawi, że kawa będzie mocniejsza, a jednocześnie pozbawiona posmaku goryczki.

Przygotowując sobie kawę możecie dopasować aż 7 parametrów kawy do swoich preferencji: moc kawy, objętość kawy, objętość mleka, temperaturę, grubość mlecznej pianki, kolejność dozowania mleka i kawy oraz smak. Swoją ulubioną kawę możecie zapisać w swoim profilu. Takich profili można stworzyć aż 8.

Ten ekspres oferuje też użytkownikom trzy gotowe profile smakowe: słodki i aksamitny Delicato, intensywny i aromatyczny Intenso oraz mocny i głęboki Forte. W miarę użytkowania, ten ekspres coraz lepiej Cię poznaje, zapamiętuje przyrządzane dla Ciebie kawy, a następnie może indywidualnie zarekomendować Ci napoje, proponując nowości na podstawie Twojego gustu i preferencji. Ciekawe prawda?!

Ekspres ma wbudowany moduł  Wi-Fi, dzięki któremu możemy też odkrywać nowe przepisy na sezonowe napoje kawowe, obejrzeć  tutoriale z parzenia kawy a także  aktualizować  oprogramowanie urządzenia, a wszystko to na ekranie urządzenia bez konieczności pobierania aplikacji mobilnej.

Pielęgnacja ekspresu

Obraz-2022-12-02-111321931.Png
Opera-Zrzut-Ekranu-2022-12-02-111230-Www-Ceneo.png

Zaraz po uruchomieniu ekspresu warto w pojemniku na wodę zamontować  filtr AquaClean, bo dzięki niemu w ekspresie będzie się mniej odkładał kamień, a po drugie kawa będzie smaczniejsza!Filtr należy wymieniać co ok. 3 miesiące.Przy regularnym stosowaniu filtra odkamienianie będzie konieczne raz na dwa lata i  na 100% ekspres Ci o tym przypomni i poprowadzi Cię krok po kroku jak to zrobić.

Czyszczenie ekspresu jest bardzo proste. Raz na tydzień  należy wyczyścić jednostkę zaparzającą, która znajduje się na tyłach pojemnika z wodą. Wystarczy ją wyciągnąć i opłukać pod bieżącą wodą. Jeżeli chodzi o czyszczenie systemu mlecznego to saeco xelsis suprema czyści się automatycznie dzięki technologii HygieSteam. Po każdej kawie mlecznej  obieg mleka zostanie wyczyszczony strumieniem gorącej pary usuwając z niego 99,9% mikroorganizmów , dzięki czemu ekspres jest w każdej chwili gotowy do przyrządzenia kolejnego napoju. Oprócz automatycznego czyszczenia należy też raz na tydzień rozłożyć cappuccinatore i wypłukać części pod bieżącą woda z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

Według mnie ten ekspres Saeco Xelsis Suprema to kwintesencja ponad 40 lat innowacyjnych działań firmy Saeco, który oferuje wszystko, czego prawdziwy kawosz może oczekiwać od ekspresu: pyszną kawę, bogactwo kaw, technologię BeanMastro, funkcję WiFi, która pozwala odkrywać nowe sezonowe napoje kawowe i łatwą pielęgnację.

Kupno tego ekspresu to spory wydatek, ale to inwestycja na długie lata. Cenę produktu sprawdź TUTAJ.

Filmowa recenzja


Obserwuj