Dziś przedstawię Wam ekspres do kawy De’Longhi Magnifica Evo ECAM290.81 TB, który jest laureatem Red Dot Design Award 2022- prestiżowej nagrody dla dobrego wzornictwa! Na dodatek jest tak zgrabny, że zmieści się nawet na małym blacie kuchennym!

Parametry techniczne

Ekspres Do Kawy De'LonghiTen ekspres do kawy De’Longhi wyróżnia się nie tylko stylowym wyglądem ale też optymalnym rozmiarem! Jeśli masz niewiele miejsca na blacie kuchennym, to szczególnie to docenisz. Jego szerokość to tylko 24 cm głębokość 44 a wysokość 36 cm. Ciśnienie to 15 barów, pojemność pojemnika na wodę to 1,8 l. Warto w nim zamontować od razu filtr , żeby w ekspresie nie odkładał się kamień i kawa była pyszna. Konieczność wymiany filtra zasygnalizuje czerwona dioda na panelu sterowania. Zbiornika na fusy wymaga opróżnienia po maksymalnie 14 kawach. Pojemność pojemnika na kawę to 250 gramów.  Młynek w ekspresie jest stalowy z regulacją stopnia zmielenia. Przy pomocy tego ekspresu możemy sobie również przygotować kawę z kawy mielonej.

Rodzaje kaw z ekspresu Magnifica Evo

Ekspres Do Kawy Magnifica EvoEkspres do kawy De’ Longhi Magnifica Evo posiada intuicyjny panel sterowania z kolorowymi ikonami typu soft touch. Do wyboru mamy 7 przepisów , które można przygotować za jednym dotknięciem. Jest to espresso, coffe, long, cappuccino, latte macchiato, my latte.
Kawy mleczne powstają dzięki automatycznemu systemowi spieniania mleka LatteCrema. Pianka mleczna jest gęsta, kremowa! Bardzo ciekawym przepisem kawowym w tym ekspresie jest My Latte.

Wybierając My Latte ekspres przygotuję Ci kawę mleczną wykorzystując  całe mleko wlane do karafki. Coś co bardzo mi się spodobało w tym ekspresie, to że na karafce mamy zaznaczony poziom mleka potrzebny do zrobienia jedego  cappuccino- C, do dwóch filiżanek cappuccino 2xC i do Latte Macchiato – LM i dwóch LM. Dzięki temu rozwiązaniu możemy od razu nalać do karafki tyle mleka, ile potrzebujemy do zrobienia konkretnej kawy. W ten sposób unikniemy zalegania mleka w karafce i jego marnowania!

Rodzaje Kaw Delonghi Magnifica Evo

Ekspres do kawy De’Longhi Magnifica Evo ECAM290.81 TB

Naciskając przycisk x2 podświetlą nam się kawy, które możemy zrobić podwójnie czyli w tym modelu będzie to espresso. Ekspres De’Longhi Magnifica Evo oferuje też opcje gorącej wody, więc możemy też zaparzyć sobie herbatę. Ekspres umożliwia również zmienę aromatu kawy. Naciskając na panelu sterowani „małe ziarenko” decydujemy się na łagodny aromat, „większe ziarenko” – średni aromat, a wybierając największe ziarno otzrymamy mocno aromatyczną kawę. Pamiętajcie najpierw wybieramy aromat a potem rodzaj kawy!

Oprócz aromatu możemy również sami ustawić sobie ilość napoju. W tym celu  wystarczy przytrzymać dłużej przycisk danego napoju. Miganie oznacza programowanie. Jak osiągniemy pożądaną ilość napoju, to należy go nacisnąć ponownie w celu zatrzymania i zapisania ilości.

Dodatkowe funkcje w ekspresie do kawy De’Longhi Magnifica Evo

Ekspres do kawy De’Longhi Magnifica Evo pomimo uproszczonego panelu wyświetlacza pozwala zapisać ustawienia spersonalizowane. Aby to zrobić, będziesz potrzebować instrukcji użycia. Moim zdaniem jest to niewielki minus tego rodzaju urządzeń, ale z drugiej strony ustawienia wprowadza się raz, a potem wygodnie z nich korzysta. W menu kryjącym się pod ikoną koła zębatego możemy zapisać twardość wody, montaż filtra zmiękczającego wodę, aktywować lub dezaktywować funkcję oszczędzania energii i ustawić temperaturę kawy.

Jak dbać i czyścić ekspres do kawy Magnifica Evo

Mycie Ekspresu De'Longhi Magnifica EvoCzyszczenie ekspresu De’Longhi Magnifica Evo jest bardzo proste. Po spienieniu mleka ekspres zawsze zasugeruje nam przeprowadzenie automatycznego czyszczenia wszystkich elementów, które brały udział w spienia mleka. Aby ją wyczyścić wystarczy nacisnąć przycisk na panelu sterowani. Na koniec dnia należy jednak mimo wszystko karafkę opróżnić, rozebrać na części i gruntownie umyć. Czy jest to trudne i czasochłonne? Według mnie absolutnie nie, co zresztą pokazuję na filmie. Można ją też wstawić do górnego kosza zmywarki i w ten sposób umyć!

De’Longhi zaleca również, aby regularnie dbać o inne części ekspresu, aby urządzenie posłużyło nam na dłużej. To również jest proste i zabiera tylko chwilę. Należy czyścić tackę ociekową, pojemnik na fusy i regularnie czyścić zaparzacz, który znajduje się za pojemnikiem z wodą. Czyszczenie zaparzacza to żaden problem, bo wystarczy go wyjąć i opłukać pod bieżącą wodą. Kiedy ekspres upomni się o odkamienianie, to również należy przeprowadzić ten proces.

 

Jaka jest moja opinia o ekspresie do kawy De’Longhi Magnifica Ecam 290.81.TB? Mogę śmiało polecić go osobom, które potrzebują kompaktowego i prostego w obsłudze urządzenia do parzenia wyśmienitej kawy. Magnifica Evo  to wyjątkowo zgrabny ekspres, który zajmuje mało miejsca w kuchni, a ego przemyślany design i jakość parzenia kawy dają wiele przyjemności. Aktualną cenę urzadzenia możecie sprawdzić TUTAJ.

Jeśli chcesz poznać inne modele De’Longhi, które testowałam, to zajrzyj do sekcji mojego bloga o ekspresach, wchodząc TUTAJ.

 

 

Obserwuj