Szafa parowa to urządzenie, które coraz częściej staje się wyposażeniem nowoczesnych wnętrz, ze względu na swoją funkcjonalność i wygląd. Dzięki niej możemy odświeżyć, wygładzić, wysuszyć, a nawet zdezynfekować garderobę i inne przedmioty. Idealnym miejscem do jej ustawienia jest przedpokój, garderoba, sypialnia czy biuro.

Ga.jpg
Z12.Jpg
Bez-Tytulu.jpg

Model szafy parowej LG Styler S3MFC to bardzo zgrabny i smukły mebel o wymiarach185×58,5×44,8 (wxgłxsz), który na froncie ma lustro, tak abyś mogli się w nim przejrzeć po założeniu odświeżonej garderoby. We wnętrzu szafy jest oświetlenie ledowe,  ruchomy wieszak, uchwyty, półeczka. Ruchomy wieszak wykonuje 180 poziomych ruchów na minutę, potrząsając/strzepując ubrania w celu lepszego dotarcia pary i wygładzenia ubrań.

 

W dolnej części są dwa pojemniki na wodę o pojemności 1,7l, bo jest to w końcu szafa parowa, która do wytworzenia pary potrzebuje wody. Jeden pojemnik służy do doprowadzania wody do generatora pary, a drugi do odprowadzania wilgoci z ubrań po odświeżaniu, osuszaniu i sterylizacji.

Ilość wody starcza na ok. 4-5 cykli.

 

Para wytwarzana jest przez  generator pary, po czym wtłaczana jest do wnętrza szafy przy pomocy dyszy parowej, przez małe szczeliny, które zobaczysz pod półką, w prawym dolnym roku.  Obok jest filtr zapachowy  i otwory przez, które do szafy nawiewa ciepłe powietrze do osuszania ubrań.

Ile kosztuje korzystanie z szafy parowej?

Roczne zużycie energii to 368 kWh, czyli regularne użytkowanie szafy to koszt około 220zł rocznie. Jeden cykl odświeżania kosztuje ok. 20 groszy, a jeden cykl sterylizacji, który trwa dłużej niż odświeżanie ok. 50 groszy.

Zastosowanie szafy parowej

Wm-Styler-S3Mfbn-Mirror-03-1-Refresh-Desktop.jpg

Szafa parowa LG Styler znajduje zastosowanie w bardzo wielu sytuacjach. Zacznijmy od funkcji odświeżania i wygładzania. Oto idealne okoliczności do jej użycia:

  • Wracamy do domu z grilla, z baru/restauracji czy treningu i ubranie brzydko pachnie, to wieszamy je w szafie i za niecałą godzinę będzie wolne od wszelkich zapachów. Najkrótszy program trwa 20 minut, najdłuższy 59 minut.
  • Wyciągnęliscie ubrania sezonowe z worka foliowego, więc są zagniecione i nieświeżo pachną. Wystarczy wstawić je do szafy, a po niecałej godzinie są wygładzone i ładnie pachną.
  • W szafie możesz odświeżyć nawet kurtkę skórzaną/ kożuch bez konieczności wizyty w pralni chemicznej. …
  • A co powiesz na wygładzenie spodni z garnituru? Wiadomo, że po całym dniu za biurkiem potem w samochodzie, też nadają się do wygładzenia! To wieszamy je w szafie na specjalnym wieszaku na wewnętrznej stronie drzwi szafy, zaciskam spodnie prasą i za chwilę pozbędę się z nich zagnieceń i odzyskam idealny kant!

 

Sterylizacja w szafie parowej

Projekt-Bez-Tytulu-2021-12-17T000736-517.Png

Tak jak już wcześniej pisałam to urządzenie posiada również funkcję dezynfekcji  i potwierdzają to testy niezależnego instytutu Intertek, z których wynika, że  szafa usuwa aż do 99,9% wszelkich alergenów i bakterii i to przy użyciu wyłącznie wody, bez udziału jakichkolwiek chemikaliów! Myślę, że teraz w czasach pandemii taka funkcjonalność jest wręcz na wagę złota. Zdrowie jest w końcu najważniejsze! Nie zawsze możemy wyprać rzeczy w wysokiej temperaturze, a tu uruchomienie cyklu Sanitary gwarantuje nam efekt dezynfekcji. Co dla mnie było ogromnym zaskoczeniem, to fakt, że szafa ma zastosowanie nie tylko do ubrań. W szafie możemy zdezynfekować i pozbyć się brzydkich zapachów z poduszek, koców, pluszaków, kasków rowerowych/narciarskich czy butów sportowych!

 

Szafa LG Styler S3MFC oferuje aż 4 programy do dezynfekcji:

  • normalny do garderoby
  • bedding– do pościeli
  • kids item– do zabawek
  • heavy duty– do dezynfekcji kasków, butów sportowych.

Suszenie niskotemperaturowe

Szafa również oferuje niskotemperaturowe suszenie. Proces suszenia jest de facto nieodłączną fazą każdego programu parowego, no bo w końcu te zaparowane rzeczy należy jakoś osuszyć.

Suszenie w niskiej temperaturze zawdzięczamy pompie ciepła. Zasada jej działania jest taka sama jak w tradycyjnych suszarkach bębnowych, które są w niejednym polskim domu. Pompa ciepła to gwarancja energooszczędności i delikatnego suszenia.

Funkcja suszenia niskotemperaturowego przyda nam się zarówno do osuszenie płaszcza po spacerze w  deszczu czy ośnieżonej kurtki zimowej, jak i do  wysuszenia i wygładzenia odzieży bezpośrednio po praniu. Jeśli zależy Wam na tym, aby móc szybko założyć świeżo wypraną koszulę czy sukienkę, wystarczy po wyciągnięciu jej z pralki przełożyć ją do szafy parowej, a po 20/39 minutach będzie gotowa do założenia- wysuszona i wygładzona! Nie wierzycie? To musiecie zobaczyć filmową recenzję!

Sterowanie szafą

Wm-Styler-S3Mfbn-Mirror-10-Smartthinq-Desktop.jpg

Urządzeniem możemy sterować za pomocą panelu na froncie urządzenia jak i aplikacji LG ThinQ. Alikacja pozwoli Wam  nie tylko zdalnie obsługiwać urządzenie, ale również kontrolować zużycie energii,  pobrać dodatkowe programy pielęgnacji tkanin i zdiagnozować usterkę w razie problemów z urządzeniem.

Podsumowanie

Szafa parowa LG to sprzęt, który gwarantuje nam zdrową – bo bez chemikaliów, wygodną, łatwą pielęgnację naszej garderoby i innych rzeczy takich jak buty, kaski czy poduszki. Według mnie szafa o takiej funkcjonalności i wyglądzie to idealny mebel do mieszkania, jeśli tylko ktoś może sobie na nią pozwolić, bo nie jest to tanie urządzenie.

Cenę produktu możecie sprawdzić TUTAJ.

Aktualnie trwa konkurs, w którym można wygrać szafę parową LG Styler. Czas trwania konkursu od 04/01 do 31/01/2022.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

1) Nagrać film, dodać zdjęcie lub napisać tekst na temat swoich sposobów dbania o zdrowie zimą. Liczy się kreatywność! 2) Umieścić zgłoszenie na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie. Post ze zgłoszeniem musi być publiczny!

3) Dodać #LGLifesGood #LGStyler #DbajoZdrowieLG #KonkursLGStyler.

 

Szczegóły konkursu na https://www.lg.com/pl/styler-konkurs 

Filmowa recenzja szafy parowej LG Styler


Obserwuj